ILU JA MOOD

10 asja, mida kurvikad naised peaksid teadma

Igal naisel on õigus tunda end ilusa, armastatud ja õnnelikuna, olgu tal kilogramme just nii palju, kui parasjagu on. Seda sellepärast, et naised ei ole loodud ainult ilu jaoks – me ei ole ainult „välispakend”, vaid oleme ka partnerid, abikaasad, emad, sõbrad ja kolleegid ning kõik need rollid ei nõua täiuslikku keha. Oleme ilusad, sest oleme enesekindlad, sest usume endasse ning suudame ja oskame armastada – ja need, kes on tihtilugu kriitilised ainult meie keha suhtes, peaksid seda samuti teadma.

Kuid selleks, et teiste arvamust ja suhtumist suunata, peame kõigepealt iseennast aktsepteerima. Peame teadma, et keha ei ole veel kõik ja et isegi mõne liigse kiloga ei ole me kaugeltki nii ebatäiuslikud, kui mõnikord arvame.

1. tõde. Igaühel on liigset polstrit!

Kindlasti ei ole raske täiuslik välja näha, kui oled modell, kelle fotot on pärast pildistamist elektrooniliselt n-ö tuunitud. Tõde on aga hoopis teistsugune: isegi modellidel on rasvapolster! Kui keharasv on hästi jaotunud, kutsume seda polstrit muidugi kurvideks või vormideks ja kõik teavad, et veidi laiemad puusad ja ümar tagumik on vägagi ihaldatud.

Tähtis on hea kehahoid

Võime alati leida kilogramme ja dekagramme, mis meile ei meeldi, ning need kipuvad välja paistma just siis, kui me ennast korralikult välja ei siruta. Seetõttu on kehahoid oluline – kindlasti tulevad sulle tuttavad ette voldid, mis kõhu peale tekivad, kui keha pole välja sirutatud või kui painutad ja põlved lõua alla tõmbad. Kui vaatad ennast peeglist ja hindad oma välimust, ära unusta head rühti – ning rasvapolster paistab palju väiksem. Ja ära süüdista ennast, kui neid voldikesi ei õnnestu peita.

2. tõde. Sa oled ilus!

Kui inimesed ütlevad, et oled ilus või imeline, võta kompliment vastu. See ei ole sarkasm või sinu üle naermine, vaid lihtne tõde.

Mitte kõigile ei meeldi kõhnad tüdrukud

Paljud inimesed oskavad vaadata naist erinevast vaatenurgast, mitte ainult läbi reeglite prisma, mille tänapäeva meedia naise jaoks on kehtestanud. Peale selle vaatavad inimesed sind kui tervikut: nad hindavad sinu vaimu ja energiat ning jah, ka su keha. Kahjuks kipume end selliste komplimentide puhul koormama ainult oma kehaga, sest oleme teadlikud igast rasvavoldist, igast liigsest kortsust ja igast iluveast, mida teised tegelikult isegi ei näe.

3. tõde. Puudused on ainulaadsed ja muudavad su eriliseks

Venitusarmid kõhul. Lotendav nahk käsivartel. Tugevad puusad. Kas peaksid neid häbenema? Kindlasti mitte! Iga sinu viga või puudus on ainukordne ja igaühel neist on oma põhjus. Nendele inimestele, kes sind selliste väikeste puuduste pärast hukka mõistavad, võid küll head aega öelda.

Näita oma enesekindlust

Näita kõigile kommenteerijatele oma enesekindlust ja järgmisel korral mõtlevad nad enne, kui julgevad su välimuse kohta midagi halvasti öelda. Lõppude lõpuks – kes nad õige on, et võivad sinu üle kohut mõista? Kas nad ise on täiuslikud? Ei, ja nad ka ei tööta üheksast viieni, neil ei ole kolme last ja nende õlul ei ole suurt majapidamist. Õigupoolest on neil ilmselt lõputult aega, et teiste inimeste asjadega tegeleda.

4. tõde. Sinu keha on lisand su vaimule ja hingele

Kahjuks ei ela me kultuuris, mis hindaks inimese sisemist ilu, tema headust, vaimu, hinge. Tänapäeva maailmas ei peeta keha ainult kestaks või konteineriks, mis sisaldab kõike, mis me tegelikult oleme. Niisuguse mõttelaadi tõttu keha ülistatakse, samas kui „sisemuse” tähendus unustatakse. Kuhu see välja viib? Kõige tõenäolisemalt selle väärtuse kadumiseni, mis meid tegelikult inimeseks teeb.

Las kõlupead jahmerdavad kehaga

Sina hoolitse selle asemel ilu eest, mis on seespool. Oled päris üllatunud, kui ükskord muutus toimub – äkitselt peab igaüks sind ilusaks ja atraktiivseks, kuigi välisküljel on nii mõnigi viga.

5. tõde. Sa ei olegi nii raske!

Paljud naised tunnevad end lisakilodest nii koormatuna, et nad isegi mõtlevad, et ega mees küll kahe käega neil ümbert kinni ei saa võtta, neid põrandalt üles tõsta, ringi keerutada, et ei ole hea, kui nad seksides peal on. Kas on tõesti vaja end selliste asjadega vaevata? Ole nüüd…

Ära loobu oma lisakilode pärast headest asjadest

Mehed on palju tugevamad ja vastupidavamad, kui arvatagi võid. Kui mees jaksab tõsta kahte tsemendikotti, jõuab ta tõsta ka sind. Ja isegi kui ta on sinu all, tuleb ta kenasti toime. Ole vapper – ära loobu oma lisakilode pärast headest asjadest.

6. tõde. Sa ei pea iga päev trenni tegema, et rahul olla

Paljud arvavad, et ülekaalulisus on ülesöömise ja ebapiisava trenni tagajärg, kuid need kaks tegurit ei ole alati lisakilode põhjuseks. Mõned naised teevad palju trenni ja toituvad tervislikult, kuid ei saa ikkagi liigsetest kilogrammidest lahti. Kas peaksid vähem sööma ja rohkem trenni tegema? Kas peaksid pühendama vähemalt 2–3 tundi päevas sportimisele? Kindlasti mitte.

Armasta ennast sellisena, nagu sa oled

Kui sinu elustiil on tervislik, kuid natuke liigset rasvapolstrit on ikkagi siin-seal näha, lepi sellega ja armasta ennast sellisena, nagu oled. Sa ei pea ennast iga päev trenniga kurnama, sest nii ei saavuta sa nagunii midagi. Pealegi, keegi ei ütle, et peaksid olema selline, nagu teised tahavad, et sa pead muutuma ja kannatama nende pärast. Kui oled endaga rahul, ongi see kõik – oled saavutanud selle, mida üldse on võimalik saavutada. Ja usu meid, paljud „kõhnad tüdrukud” ei saavuta kunagi sellist valgustatust.

7. tõde. Midagi ei ole lahti, kui sa mõnikord ei meeldi endale

Inimestel on endast enamasti hea arvamus ja enamjaolt ostitakse vigu teistes – see on osa meie enesealalhoiu instinktist. Siiski tuleb ette päevi, kus me endale ei meeldi. Ja selles ei ole midagi ebanormaalselt, kui tunneme aeg-ajalt, et me pole endaga rahul.

Kui selline rahulolematuse päev saabub…

… luba endal olla vihane ja kurb, kuid tee plaan, kuidas seda muuta. Lõppude lõpuks on meedia meid veennud, et alates lapsepõlvest on kõik meiega nagunii halvasti, ja mõnikord on raske sellele vastu panna.

8. tõde. Vasak ja parem ei ole üks ja sama

Kas vaatad ennast peeglist ja avastad, et sul on rohkem rasva vasakul puusal kui paremal? Et su vasak rind on suurem? Ära muretse – paanikaks ei ole põhjust. Inimkeha ei ole täiesti sümmeetriline ja enamikul inimestest on vasak kehapool tugevam. See ei tähenda, et sa ei küüni iluideaalideni – see tähendab, et sa oled täiesti normaalne.

9. tõde. Kurvikad tüdrukud saavad endale kuumad kutid

Kui oled vormikas, arvad võib-olla, et kõige seksikamad kutid sind ei taha ja et pead tegema oma valiku nende hulgast, kes üle jäävad. Üllatus-üllatus! Tegelikult ei ole see sugugi nii!

Paljude väga seksikate meeste kõrval on ebatäiuslik naine

Raske öelda, miks, aga kindlasti ei ole sul vaja oma latti alla lasta. Mõned lihtsalt eelistavad vormikamaid tüdrukuid, teised jälle leiavad, et kõhnad tüdrukud on küll„ilusad”, kuid naise või emana n-ö ebapraktilised, mõned leiavad, et nad on liiga nõudlikud, ning mõned ütlevad, et nad ei oska lõbutseda…

10. tõde. Võid selga panna, mida aga ise tahad

Kanna kitsaid teksaseid, retuuse, läbipaistvaid pluuse, triibulisi pükse… Sinu riided on sinu otsus ja tegelikult ütlevad need teistele: see on minu elu ja see pole üldse teie asi!

Back to top button
Close