PUHKUS

10 asja, mida teha viletsa ilmaga

Põhjamaised laiuskraadid tähendavad seda, et Eestis saab nautida suurepäraseid talveilmu, jääteed, virmalisi… Aga see tähendab ka seda, et oktoobrist märtsini võivad ilmaolud olla üsna ettearvamatud. Kuid nagu öeldakse – pole halba ilma, on vaid ebasobiv riietus. Nii et vali ilmale vastavad kehakatted ja astu uksest välja! Aga no kui tõesti väljas olemise isu täiesti puudub, siis pakume omalt poolt 10 ideed, mida teha siseruumides, kui ilm on vilets.

PROTO avastustehas

 Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Kujutle, et juhid maailma esimest autot, vedurit või kuumaõhupalli või kõnnid ookeani põhjas… Nüüd on see võimalik, sest kogu Euroopas ainulaadne PROTO avastustehas on avatud! Vaid siin, endises salajases allveelaevatehases kohtad uskumatute leiutiste prototüüpe, mis uusima tehnoloogia abil su silme ees ellu ärkavad. Sind ootavad imemasinad on kui Jules Verne’i laboratooriumist – rohkem fantaasiat kohtad vaid unenäos! Soovid luua, leiutada, lennata, õppida või käed külge panna? PROTO on just selleks loodud, pakkudes aasta elamuse nii suurtele kui väikestele.

LOE EDASI

Patarei merekindlus

 Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Euroopa ehituspärandisse kuuluv Tallinna Patarei kindlus on stiilipuhtana säilinud klassitsistlik kaitserajatis. Tegemist on kommunismi ning natsismi ohvrite mälestusmärgiga ning Eesti Vabariigi märtrite vastupanu võimsa sümboliga. Patarei merekindlust hakati ehitama Nikolai I korraldusel 1828. Pärast valmimist hakkas tööle suurtükipatarei, neljal hektaril paiknev ehitis on olnud kasarmu ja vangla. Patarei vanglas on avatud  kommunismi ideoloogiat ja kuritegusid ning hoone ajalugu tutvustav näituseala „Kommunism on vangla“. Näituseala hõlmab ligi 1200 ruutmeetrit hoone idatiivas, kus on säilinud ehtne vanglainterjöör ning vangide jalutusboksid hoov.

LOE EDASI

Atlantis H2O Aquapark

 Harju maakond, Haabneeme alevik

Atlantis H2O Aquapark on Eesti unikaalseim vee ja looduse avastuskeskus, kus tehakse teadust ujumispükstes! Kõige selle muudavad mõnusaks erinevad basseinid, liutorud ja kõikvõimalikud muud kaadervärgid. Veekeskuses on mitmeid lõbusaid veeatraktsioone: lainebassein, ringvooluga jõgi ja kaheksa erinevat liutoru, millest pikim on üle 120 m. Pere pisematele külastajatele on eraldi mängu- ja lustiala koos kahe väiksema liutoru, ronimisala ja 20 cm sügava basseiniga. Veekeskus on galerii kaudu ühendatud Tallinn Viimsi SPA spaa- ja saunakeskusega, kus saab lisatasu eest nautida spaa- ja saunamõnusid.

LOE EDASI

Lennusadam (Eesti Meremuuseum)

 Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Euroopa põnevaim meremuuseum on Lennusadamas!  Ajaloolises vesilennukite angaaris on väljas ligi 200 ehtsat eksponaati: tõeline allveelaev Lembit, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, vanima Eesti päritolu laeva vrakk jpm. Avatud on kohvik MARU ja muuseumipood. Ümbermaailmareis allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, akvaarium, simulaatorid, paberlennukite visked, lastenurk joonistamisvahendite, ehitusklotside ja ehtsa purjekaga, mänguväljak õues – programmid ja iseseisvaks külastuseks mõeldud materjalid on mängulised ja avardavad silmaringi nii lastel kui täiskasvanutel.

LOE EDASI

Õllerestoran Põhjala Tap Room ja pruulikoda

 Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Põhjala pruulikoja õlled on väga erinevates stiilides, enim tuntust on toonud porterid ja tammevaatides laagerdatud ja Eesti metsaandidega pruulitud õlled. Õllerestoranist Põhjala Tap Room leiate 24 kraani Põhjalalt ja meie sõpradelt. Köögitiim on loonud Texase BBQ teemalise menüü, lisaks erinevad maitsvad ampsud, snäkid, suured soojad võileivad, salatid ja keelt alla viivad magustoidud. Kõik pagaritooted, kastmed, marineeritud kurgid ja kimchi, peekon ja vorstid on valmistatud koha peal. Lisaks on Põhjala majas õlle- ja suveniiripood ning privaatsaun. Pruulikojas on võimalik käia ekskursioonil.

LOE EDASI

Eesti Politseimuuseum

 Lääne-Viru maakond, Rakvere

Eesti Politseimuuseumi on kogupere teemapark, kus saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd.  Meie muuseumis saab mõõta enda reaktsioonikiirust auto roolis, panna selga politsei varustust, võtta sõrmejälgi, kehastuda eriüksuslaseks, mõõta tänaval kiirust ja palju muud. Väikeste külaliste päralt on Lastemuuseum, kus õppida, kuidas õigesti liigelda, samuti saavad lapsed meisterdada ning mängutoas hullata. Lastemuuseumis on võimalus pidada sünnipäevi. Juulis ja augustis pileti ostnutele tasuta giidiga ringkäigud algusega kell 11:00, 13:00 ja 15:00. Tule kogu perega Eesti Politseimuuseumi!

LOE EDASI

Eesti Filmimuuseum

 Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Maarjamäe lossipargis asuvasse Filmimuuseumisse juhataval punasel vaibal tunned end filmistaarina. Filmiallee suunab näitusele, kus heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole  ja maailma filmiareeni telgitagustele. Püsinäitus  „Duubel ÜKS“ jagab filmi tegemise saladusi, aimu saab kaameratagusest maailmast. Maagilises illusioonide ruumis kutsuvad filmi sünniajast pärit masinad uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi. Näitusel saab end ise filmitegijana proovile panna. Hoones on 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kus saab korraldada  filmilinastusi ja esinduslikke üritusi.LOE EDASI

Restoran 180° by Matthias Diether

 Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

180° on Michelini tärniga pärjatud Matthias Dietheri ja tema pühendunud meeskonna looming. “Toit, mida valmistame, peab kõnelema iseenda eest. See tähendab, et tõeline staar on tooraine ise ilma liigsete lisadeta,” kirjeldab Matthias oma põhimõtteid. Ajaloolises Noblessneri sadamas asuva lummava merevaatega fine dining restorani avatud köök ja elegantne menüü pakuvad lisaks maitseelamustele ka visuaalset naudingut. 10-kohalises ühislauas serveeritakse 6-käiguline menüü, mille käigus näeb lähedalt ka kogu toiduvalmistamist. Individuaalsetes laudades saab valida 4-6-käigulise menüü vahel.

LOE EDASI

Noblessneri jahisadam

 Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Port Noblessneri sadam asub Tallinna kesklinna vahetus läheduses Tallinna Meremuuseumi kõrval, 15 min jalutuskäigu kaugusel Tallinna vanalinnast. Sadama ajalugu ulatub 1912. aastani, kui Alfred Nobeli vennapoeg Emanuel Nobel koos torpeedovabrikandi Lessneriga asutas alale allveelaevatehase Vene Tsaari mereväe teenindamiseks. Sadama teenused: – külalistesadam ja jahtklubi; – jahtide talvehoid ja remonditeenused; – söögikohad; – Fillip jahtide sisustuse valmistamine ja kujundus; – tualett ja pesemisvõimalused. VHF 9/16 kutsung: Port Noblessner SadamaregisterLOE EDASI

Paks Margareeta muuseum-külastuskeskus

 Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tere tulemast Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskusesse! UNESCO pärandisse kantud kompleks annab ülevaate merekaubandusest, -ametitest ja navigatsioonist nii keskajal kui ka purje-, auru- ja mootorlaevade ajastul. Ühtekokku on 1000 m² ekspositsioonipinda. Tähteksponaadiks on 2015. a. Kadriorust leitud 700 aastane Koge vrakk. Näha saab ligi 70 laevamudelit, millest 17 on just näituse jaoks loodud, ligi 700 eset ning 50 digi- ja käed-külge lahendust.

LOE EDASI

Allikas: puhkaeestis.ee

Back to top button
Close