ILU JA MOOD

10 näopuhastuse kuldreeglit, mida iga naine järgima peaks

Kõik teevad seda, kuid peame tunnistama, et paljud siiski valesti.
Kuidas ja millega puhastada rasust või kuiva nahka – küsisime nõu kosmeetikutelt.

Näonaha puhastamine on üks tähtsamaid punkte igapäevases hooldusrutiinis. Ideaalis peaks see toimuma kolme etapina. Esimeseks on meigi eemaldamine. Teiseks näo pesemine ning kolmandaks – naha pH taastamine tooniku abiga. Tundub lihtne? Siiski on siingi teatud nüansse, mida peaksid kindlasti meeles pidama.

1. Näopesutoote valimisel lähtu oma nahatüübist. Rasuse või kombineeritud naha puhastamiseks sobivad paremini intensiivsema toimega vahud ja geelid. Tundliku ja kuiva naha eest hoolitsevad parimal viisil aga puhastuspiimad või -õlid. Need loovad nahale niisutava kaitsekihi (emollient), mis jääb alles ka pärast näo loputamist veega, pehmendades ja siludes sinu nahka veel pika aja vältel. Tegelikult võiksid puhastuspiima külmade ilmade saabumisel kasutada kõigi nahatüüpide esindajad.

2. Pärast näo pesemist kasuta toonikut! Vaatamata oma nimele, ei kanna toonik toniseerivat funktsiooni. Selle peamiseks ülesandeks on hoopis happe-aluse (pH) tasakaalu taasloomine, mis näo veega loputamisel häiritud saab. Tooniku igapäevasest ilurutiinist välja jätmine võib kulmineeruda naha tundlikkuse suurenemise ja liigkuivusega. Paljud naised kasutavad tooniku asemel mitsellaarvett, mis tegelikult mõeldud hoopis meigi eemaldamiseks. Seega kasuta seda enne näo pesemist, mitte pärast.

3. Puhastavaid tooteid tuleks aeg-ajalt välja vahetada. Kordamisest saab harjumus ja nii kohaneb ka nahk kasutuses olevate hooldustoodetega pika peale ära. Seetõttu soovitavad kosmeetikud hooldusarsenali pidevalt korrigeerida ning mitte kasutada samu lemmikuid läbi aastate. Proovi näiteks harjumuspärase näopesuvahu asemel -geeli, vaheta soojal aastaajal kasutuses olnud seerum toitvama kreemi vastu. Lähene kosmeetika vahetamisele samm-sammult, sest kogu arsenali korraga välja vahetamine võib nahale stressi tekitada ja anda soovitule sootuks vastupidise tulemuse.

4. Mõjusad komponendid tagavad tõhusama tulemuse. Üldiselt ei sisalda ilupoodides müügil olevad tooted allergeene ega ärrita nahka. Kui aga sinu nahk on probleemne, eelista märksa tõhusamaid profisarja kosmeetikume. Sisaldades mitmeid nahamuresid leevendavaid aktiivkomponente, näiteks salitsüülhapet, retinooli, peptiide ja C-vitamiini, suudavad need nahaga tõelisi imesid teha. Samas ülitundlikule ja ärritunud nahale on need koostisosad vastunäidustatud, sest kiirendavad rakkude ainevahetust ning võivad süvendada põletikulisi protsesse. Seetõttu on eriti oluline, et enne, kui ühe või teise toote heaks otsustad, peaksid nõu kosmeetikuga.

5. Näonahka tuleb puhastada kaks korda päevas. Olenemata nahatüübist. Ka juhul, kui hommikul tundub, et see on absoluutselt puhas. Mõned arvavad, et näo pesemisel mängib olulist rolli vesi ning kasutavad antud eesmärgiks allika- või mineraalvett. Tegelikult ei ole see sugugi vajalik, sest nii lühikese aja jooksul ei jõua kasulikud ained nahka imenduda. Seevastu tuleb öö jooksul nahapinnale kogunenud mustusega kõige paremini toime täiesti tavaline kraanivesi. Lõplik verdikt – ära mõtle üle.

6. Puhasta hoolikalt, kuid ära üle pinguta. Kui su nahk on rasune, tekib paratamatult soov seda võimalikult puhtaks nühkida. Samas, kui nägu hakkab justkui puhas taldrik käte vahel kriuksuma, oled ilmselgelt üle pingutanud ning üheskoos mustusega eemaldanud nahalt ka kaitsva hüdrolipiidse kihi. Tulemusena hakkab nahk seda kiiresti taastama ning tootma veelgi rohkem rasu. Naha kaitsekihti võivad kahjustada puhastustoodetes sisalduvad keemilist päritolu pindaktiivsed ained ehk lihtsas keeles vahustusained. Kontrollida, kas need kuuluvad ka sinu näopesuvahendi koostisesse, on väga lihtne – vaata, kui kergesti see vahule läheb. Võta võrdluseks nõudepesuvahend, mis sisaldab ohtralt vahustusaineid. Kujuta ette, mis juhtub, kui sellega oma nägu pesed?

7. Lisapuhastus, mis tagab laitmatu tulemuse. Sa tead isegi, kui oluline on naha koorimine. Kas teed seda kord või kaks nädalas, eelista sünteetiliste graanulitega tooteid. Need on mõnusalt ümarad ja koorimisel nahasõbralikud, looduslikku päritolu osakesed aga võivad olla teravate äärtega ning seega ka näonahka traumeerida. Väga hea alternatiiv koorijatele on hapetega mask (AHA, BHA), mis sulatab mustuse lahti ja puhastab efektiivselt poore. Lisaks maskidele ja koorijatele võid mõned korrad nädalas üheskoos tavapärase näopesuvahendiga kasutada näopuhastusharja. Jälgi oma naha seisukorda, kui tunned, et see muutub liialt kuivaks – jäta mõned koorimiskorrad vahele ja vaata üheskoos kosmeetikuga oma ilurutiinile kriitilise pilguga otsa.

8. Kas nägu võib kaks korda järjest puhastada?

Selline puhastusviis pärineb Jaapanist ning töötab eriti hästi väga rasuse naha puhul. Kõigepealt kanna puhastusõli õrnade masseerivate liigutustega näonahale, seejärel loputa veega maha. Nüüd pese nägu veelkord, kasutades selleks geeli või vahtu.

9. Millega nägu kuivatada?
Rasuse või aknele kalduva näonaha kuivatamiseks sobivad eelkõige ühekordsed salvrätikud. Seevastu niiske froteerätik on ideaalne keskkond bakterite paljunemiseks. Seega tee omad järeldused.

10. Kas nahka peaks enne trenni puhastama?
Jah. Vastasel juhul koguneb jumestuskreem või puuder üheskoos higi ja rasuga pooridesse ning kutsub esile ärritusi. Hoia oma trennikotis alati meigieemaldussalvrätte ja -toonikut.

Back to top button
Close