SEKS JA SUHTED

10 viga, mis saavad suhtele saatuslikuks

Iga suhet on võimalik hoida kauem värskena ja iga suhe võib saada kiire lõpu. Mõned käitumismustrid võivad saada suhtele saatuslikuks, kuid neid teades, oskad vigu vältida ja saad olla õnnelikus suhtes.

  1) Vähene suhtlus

Suhtlemine on hädavajalik igas suhtes. Tagasihoidlikel inimestel on keerulisem oma tõelisi tundeid avaldada, kuid nad peaksid endas leidma jõu ja muutuma pisut avameelsemaks. Näiteks võid kaaslasele rääkida, kuidas sul päev möödus. Kindlasti ära unusta ka rääkida negatiivsetest emotsioonidest või tunnetest, mis sind valdavad. Kui sind häirib mõni partneri käitumisstiil, ära vaiki, vaid avalda koheselt arvamust. Vaid üksteisega suheldes saame tegelikult teada, mida teine inimene tunneb.

     2) Aususe puudumine

Ausus on tähtsal kohal, sest sellest areneb edasi austus partneri vastu ja usaldusväärsus. Kujuta ette, et partner on andnud lubaduse minna vanematele külla, kuid juhuslikult avastad, et tol õhtul veetis su partner oma aega hoopis sõpradega/sõbrannadega väljas. Tahes-tahtmata tekib sul järgmine kord pisike ebakindlus, kuhu partner seekord läheb. Kuna sinu partner murdis oma sõna, ei suuda sina teda enam usaldada, millest edasi tekivad tülitsemised, halvustavad sõnad ja vähehaaval hakkab suhtest kaduma ka austus.

     3) Saladuste varjamine

Saladuste varjamine on suhtes üheks suureks ohumärgiks. Kui varjad kallima ees saladusi, võib varjamine tulevikus kätte maksta. Tavaliselt tuleb tõde varem või hiljem päevavalgele ning lihtsam oleks saladusi mitte varjata. Lisaks võib su kaaslane sulle kergemini andestada, kui räägid ausalt kogu loo ära. Seega võib saladuste varjamine saada suhtele saatuslikuks.

     4) Vähem unistusi, rohkem reaalsust

Paljudele meeldib unistada ja unistama peabki, kuid mitte üleliia. Ära oota kallimalt žeste, mida oled näinud romantilistes komöödiates. Kuigi romantika on oluline, siis sama tähtis on endale teadvustada, et iga päev ei saa nautida üliromantilisi hetki. Elu ei ole film ning suhte nimel peab nägema vaeva, tegema ohverdusi, lahendama erimeelsusi, tegema kompromisse ja palju muud. Seega, naudi romantilisi hetki, kuid ära unusta end aeg-ajalt pilve pealt alla tuua.

     5) Liiga vähe romantikat

Üheks põhjuseks, miks suhtes inimesed võivad aja jooksul teineteisest kaugeneda, on vähene romantika. Suhte algul on romantilisi hetki rohkem, kuid koos elades tuleb paratamatult suhtesse hall argipäev. Samas muudab romantika elu värvikamaks ja põnevamaks. Lisaks saab romantika muuta kaht inimest lähedasemaks. Seega, üllata oma kaaslast ja mõtle välja midagi romantilist, mida koos nautida.

Veel mõned vead, mis mõjutavad suhet negatiivselt:

6) Liigne armukadedus – Armukadedus on just see tunne, mida võib küll natuke olla, kuid üleliia armukadedust paneb iga suhte proovile.

7) Usalduse puudumine – Usaldus on suhtes väga oluline, sest ilma usalduseta ei ole ka suhtel tulevikku. Tervislik suhe ei põhine partneri kontrollimisel või jälitamisel, mida on tekitanud vähene usaldusväärsus.

8) Pidev tülitsemine – Kuigi iga paar tülitseb, peab seda olema mõõdukalt. Liigne tülitsemine võib osutuda ohumärgiks, andes märku, et kahe inimese vahel ei ole asjad samamoodi nagu nad olid varem.

9) Austuse puudumine – Austuse kadumine on üks suurimaid ohumärke, mis võib suhtele saada saatuslikuks. Austuse puudumise tagajärjel tekib üksteise solvamine, ähvardamine või isegi vaimne vägivald, millega kaasnevad tülitsemised, mis lähevad ilmselgelt üle piiri.

10) Vaikuse hetked – Igaüks vajab aeg-ajalt üksindust ja privaatsust, et koguda omi mõtteid ja keskenduda vaid iseendale. Kui aga tunned, et vajad privaatsust üha rohkem ja sa ei ole partneriga enam nii avatud, vaid pikad õhtutunnid mööduvad vaikuses, on kindlasti vaja sellist olukorda muuta.

Suhe võib puruneda väga kergelt, kuid õpi vältima vigu, mis võivad suhte purunemisele kaasa aidata. Jaga kaaslasele oma mõtteid ja tundeid ning paku partnerile vahelduseks midagi romantilist. Ära varja saladusi, räägi alati kallimale tõtt ja austa kallimat. Lisaks ära ole liiga armukade, vaid usalda oma partnerit.

Back to top button
Close