TEHNIKA

5 nippi, et su nutitelefoni tunduks jälle kui uus

Kui sinu nõrkus on nutitelefonid, siis ei tekita miski muu sellist elevust, kui saad uue ja tehniliselt võimsama telefoni karbist välja võtta.
Tele2 klienditeeninduse direktori Sirli Seliovi sõnul on uuel nutiseadmel suurepärased funktsioonid, tehnilised andmed ja disain.
„Kui aga praegune telefon ei ole nii hullus seisus ja uue mudeli jaoks parasjagu raha napib, siis võivad mõned lihtsad nipid aidata oma vana nutitelefoni värskendada,“ ütles Seliov. Ta tõi välja viis lihtsat viisi, kuidas turgutada oma vana telefoni nii, et see oleks nagu uhiuus.

  1. Soeta uus ümbris. Uus ümbris võib telefonile täiesti uue välimuse anda, eriti siis, kui telefonil on kasutamisest nähtavad kulumisjäljed. Telefoni ümbris on nutikas investeering ka telefoni kaitsmise mõttes, sest telefoni asendamine võib osutuda üsna kulukaks.
  2. Kujunda ümber avakuva. See käib küll rohkem Androidi telefonide kasutajate kohta, kuid avakuva isikupäraseks muutes võid hakata oma telefoni täiesti teise pilguga vaatama. Uute vidinate jaoks on ideaalsed rakendused Month ja Zooper, taustapildi jaoks Backdrops, teemasid saab uuendada äppidega EvieASAPNova ja Apex. Lisaks aitab rakenduste ikoonide vahetus anda telefonile suurepäraselt täiesti uut ilmet.
  3. Tee puhastus. Mõnikord hakatakse uut telefoni tahtma, sest vana kipub aeglasemaks muutuma. See on paratamatu, kui sinna on kuude ja aastate kaupa kogunenud fotosid, videoid, faile ja rakendusi. Ei ole sugugi paha mõte teha vahetevahel väike kevadpuhastus, näiteks tühjendada rakenduste vahemälu, kustutada äpid, mida enam ei kasuta ning visata välja kasutamata või soovimatud failid.
  4. Optimeeri. Sõltuvalt telefonist võib seadmel olla aku ja võimsuse optimeerimise võimalusi, mida tasub aeg-ajalt kasutada. Igapäevase harjumusena ei ole see hea, kuid aeg-ajalt on kasulik lasta oma telefoni akul n-ö jalgu sirutada, mis tähendab, et telefoni aku võib täiesti tühjaks lasta ja seejärel uuesti laadida. Tehnikud soovitavad aku korra kolme kuu tagant täiesti tühjaks kulutada. See aitab akut juhtivatel pisikestel arvutitel meeles pidada, kus on aku kõrgeimad ja madalaimad punktid, mis omakorda tagab täpsema laetusnäidu. Ka ei ole halb mõte otsida Google’ist aku optimeerimise nõuandeid ja nippe oma konkreetse telefoni jaoks.
  5. Kui miski muu ei aita, siis taasta algseaded. See töö ajab küll hirmu peale, aga mõnikord on vana hea algseadete taastamine tõbise ja vananeva nutitelefoni jaoks parim ravim. Soovitatav on teha enne kogu teabest varukoopia, et midagi tähtsat kaduma ei läheks. Seda võiks kindluse mõttes teha sageli, olenemata, kas on plaanis oma telefoni algseaded taastada või mitte. Kuid kogu telefon tühjaks teha ja nullist alustada on hea moodus tagamaks, et miski telefoni tööd ei takista. Pärast lippab telefon nagu olümpiavõitja.

„Kui ükski eelnimetatud lahendustest uue telefoni soovi ära ei võta, võib kaaluda mõnda vanemat mudelit. Telefonid, mis on vanemad kui kuus kuud, ei ole praegu kaugeltki iganenud ja nende ostmist tasub kaaluda, kui soovid midagi uut, aga viimase mudeli jaoks jääb raha puudu,“ lisas Seliov.

Back to top button
Close