SEKS JA SUHTED

9 märki, et su poiss-sõber ei kavatse veel nii pea ülesse kasvada

Kui teda esmalt kohtasid, olite mõlemad noored, mistõttu olid tema harjumused tollal täiesti tavapärased. Igal juhul olid siis liialt armunud, et lasta neil end häirida, kuid siin te nüüd olete, ligikaudu kümme aastat hiljem, ja sa oled valmis edasi liikuma oma elu järgmisse etappi. Tema aga … mitte nii väga. Kuid kui tema puhul ilmnevad need üheksa märki, ei pruugi ta selleks veel tükk aega valmis olla, seega on ehk aeg omapäi edasi liikuda.

1. märk: ta võib olla veidi õel

Pikaajalised suhted võivad endas kätkeda suurel määral avameelsust, mis on hea, ning narritamine võib samuti olla osa avatud ja ausast suhtest, kuid kõige jaoks on oma aeg ja koht. Kui su poiss-sõber ületab tihti piire ja paneb sind oma narrimisega tundma ebamugavalt või isegi kurvalt, siis ta tegelikult ei hooli sinu tunnetest, mis võib tähendada, et ta ei ole veel päris täiskasvanulik. Võib juhtuda, et ta sinnamaani kunagi ei jõuagi …

2. märk: ta tüdineb kiiresti

Seda teevad kõik lapsed, kuid ta peaks olema sellest juba välja kasvanud, kas mitte? Kui märkad, et tema tähelepanu hajub kergesti vestluste puhul, mis teda piisavalt ei huvita, või ta tüdineb väga kiiresti töökohtadest, korteritest ja inimestest, peaksid tundma muret. Selline käitumine ei anna märku ainult väga ebaküpsest käitumisest, vaid viitab ka tõenäosusele, et järgmine asi või inimene, kellest ta tüdineb, võid olla sina ise.

3. märk: tal on alati näpud põhjas

On üks asi, kui ta on äsja töökoha kaotanud või tal on raskusi töökoha leidmisega, kuid kui ta teenib raha ega suuda ka siis käia välja üüriraha või maksta arveid õigeaegselt, on see suur ohumärk, eriti kui ta kulutab oma raha pidudele, vidinatele või videomängudele. Inimesed, kes ei suuda kanda rahalist vastutust, ei ole veel täielikult suureks kasvanud ning tasub hoolega järele mõelda, enne kui kellegi sellisega oma elu (ja raha!) jagama hakata.

4. märk: ta ei kanna sust kunagi hoolt

Kas ta teeb sulle suppi, kui oled haige? Kas ta pakub, et viib su ema ise arsti juurde, kui pead tööl olema? Kas ta vähemalt küsib, kuidas su päev möödus? Kui ei, on sul keegi, kes ei veeda sekunditki sinu eest hoolitsemisele ning see ei ole märk täiskasvanud mehest, kellele võid loota, kui asjalood halvaks muutuvad. Vajad kedagi, kes aitab sind üle ka halbadest aegadest, mitte ei lõbutse koos sinuga ainult siis, kui kõik on hästi.

5. märk: ta ei võta kunagi millegi eest vastutust

Ületatud tähtaeg? Keegi andis talle valeteavet. Üürirahad jäid hiljaks? Majaomanik polnud kodus, kui ta läbi astus. Vallandati? Ülemus on tõbras. Kui käid ebaküpse lapsega, ei ole kunagi miski tema süü. Kuid sa juba tead seda, sest oled harjunud võtma süü enda peale kõiges, mis teie suhtes juhtub. Ehk oleks aeg vaadata tõele näkku ja anda talle teada, et vastutuse võtmine on just see, mida teevad täiskasvanud mehed.

6. märk: ta annab alati tühje lubadusi

Ta lubas oma emale, et tühjendab tema postkasti, kui ema puhkusel viibib, kuid ta ei teinud seda. Ta lubas oma õele, et viib ta rongijaama, kuid unustas. Ta lubas sulle, et veedate reede õhtu koos, kuid ta läks oma sõpradega välja ja tuli tagasi hommikul kell kolm. Keegi, kes teeb ja murrab lubadusi nii kergekäeliselt, ei ole selgelt vastutustundlik inimene ja ei ole ka märke, et see üsna pea muutuks.

7. märk: tal on sind alati millegi jaoks vaja

Muidugi on hea end vajalikuna tunda ja enda vajalikuna tundmine ongi osa sellest, mis muudab suhte eriliseks, kuid see peab toimima mõlemas suunas. Seega kui su poiss-sõber kunagi sulle nõu ei anna ja laseb sul asju omal käel lahendada, kuid eeldab, et sa oleksid talle igal sammul toeks, ei ole see just õiglane, ega? Veendu, et ta teaks, et see mis teie vahel on, on armusuhe, mitte isanda ja orja suhe.

8. märk: ta ei võta sind kunagi tõsiselt

Oled talt sadu kordi palunud, et ta paneks mustad nõud nõudepesumasinasse. Need on ikka veel laual. Oled talt palunud, et ta paneks oma mustad sokid pesukorvi. Need on ikka veel laiali, tavaliselt voodi kõrval põrandal. Oled talle öelnud, kui oluline on sinu jaoks see, et läheksite vanaema matustele koos. Ta ei vaevu siiski kohale ilmuma. Keegi, kes ei võta sind või su tundeid tõsiselt, ei ole piisavalt täiskasvanu, et olla tõsises suhtes, nii lihtne see ongi.

9. märk: ta ei taha olla püsisuhtega koormatud

Tunduks nii nagu ta oleks sulle sõnaselgelt öelnud, et pole veel suureks saanud, kuid muidugi on selliseid ütlemisi raske kuulda ja me otsustame neid tihtipeale eirata. Teadagi on kellelegi pühendumine hirmutav, kuid kui ta suudab end siduda korteri üüriga, arvete maksmisega ja püsiva töökohaga, peaks talle enda millegi meeldivaga (sinuga!) sidumine olema kerge. Ning kui see nii ei ole, siis sa ju tead, mida teha, eks?

Back to top button
Close