ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUURHOBI / SPORT

Algasid Koolitants 2017 eelvoorud!

koolitants
Koolitants,Breaktantsud. Pildil esineb Freestyle Generation (Viljandi) tantsuga “Lifestyle” – tantsu autor Jaanus Koort. Foto: Margus Ansu/Postimees

Eelmise aasta osalejate rekordarvudest jõudu saanud Koolitants toimub samas formaadis ka tänavu. Tantsude festival toob kaksteist maakondlikku tantsupäeva ja finaalkontserdid, kus omavahel võtavad mõõtu tantsud seitsmes erinevas žanris. Sel aastal on festivalile registreerinud ligi 240 truppi 625 tantsuga.

Traditsiooniliselt käib maakondlike tantsupäevadega kaasas žürii, mis koosneb suurte kogemustega tantsupraktikutest. Sel aastal vaatavad osalevaid tantse Eliisa Sirelpuu, Kaja Kreitzberg ja Ruslan Stepanov. Finaalkontserdile edasipääsejad kuulutab žürii välja iga maakondliku tantsupäeva õhtuse kontserdi lõpus. Ootusärevust saab maandada vaadates Koolitantsu Kompanii neljanda lennu lavastust „Kitš“, mille koreograafiks on Ruslan Stepanov. Lavastuses tantsivad Tallinna Balletikooli kaasaegse tantsu õppesuuna õpilased.

Maakondlike tantsupäevade õhtujuht on sel aastal Aleksandr „Sass“ Žemžurov ja koos temaga aitab festivalipäevi sisustada Leiutajateküla Lotte.

Ka sel aastal saadab žürii finaali poole teele Jokkerid, kes selguvad pärast kõikide tantsupäevade ära vaatamist märtsi alguses.

Festivali peakorraldaja Raido Bergstein lisab: “Kuigi sagimist on Koolitantsuga seoses kõigil ikka alati palju, siis sel aastal soovitame meenutada, miks me tantsu armastame. Tants liigutab nii füüsiliselt kui emotsionaalselt, luues erinevaid võimalusi oma unistuste teostamisel. Tantsimine inspireerib ja innustab ja Koolitantsu lavale astumine tekitab alati erilise tunde. Tants teeb elu huvitavaks!“

KOOLITANTS 2017 maakondlikud tantsupäevad: 

Reede, 20. jaanuar Viimsi Kool / Harjumaa

Laupäev, 21. jaanuar Jõgeva Kultuurikeskus / Jõgevamaa

Pühapäev, 22. jaanuar Pärnu Kontserdimaja / Pärnu- , Lääne-, Hiiu- ja Saaremaa

koolitants
Koolitants, Breaktantsud. Pildil esineb Freestyle Generation (Viljandi) tantsuga “Lifestyle” – tantsu autor Jaanus Koort. Foto: Margus Ansu/Postimees

Reede, 27. jaanuar Paide Kultuurikeskus / Järva- ja Raplamaa

Pühapäev, 29. jaanuar Kohtla-Järve Kultuurikeskus / Ida- ja Lääne-Virumaa

Reede, 3. veebruar Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus / Valgamaa

Laupäev, 4. veebruar Võru Kannel / Võru- ja Põlvamaa

Pühapäev, 5. veebruar Sakala Keskus / Viljandimaa

Laupäev, 18. veebruar Salme Kultuurikeskus / Tallinn

Pühapäev, 19. veebruar Salme Kultuurikeskus / Tallinn

Pühapäev, 26. veebruar Teater Vanemuine, väike maja / Tartumaa

Esmaspäev, 27. veebruar Teater Vanemuine, suur maja / Tartumaa

 

Koolitants 2017 finaalkontserdid toimuvad 1. ja 2. aprillil Paide kultuurikeskuses.

Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur on tantsukeskus, mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. Oluline osa ETA tegevustest on suunatud väljapoole pealinna, et pakkuda tantsukunsti vaatamise võimalusi Tantsutuuril ning esinemisvõimalusi lastele ja noortele Festivali Koolitants tegevuste raames. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi: loometegevust, etendustegevust, huviharidust ja tantsijate koolitust, üle-Eestilist valdkonna infovahetust ja koostööd ning tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmist regionaalselt läbi Koolitantsu ja Tantsutuuri tegevuste. ETA teeb aktiivset koostööd teiste erialaliitude ja sarnaste eesmärkidega (tantsu)organisatsioonidega nii Eestis kui ka välismaal.

Koolitantsu maakondlik eelvoor. Pildil Viljandi breigitrupi FSG tantsija Kristo Kiis. Foto: Elmo Riig
Back to top button
Close