ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUURMÄÄRAMATA

Anne Veski, Reet Linna ja Olavi Pihlamägi räägivad elust laval ja lava taga

ETV suvesündmuse "Suvenaabrid" salvestus Türi tehisjärve rannas. Pildil Anne Veski.Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix
ETV suvesündmuse “Suvenaabrid” salvestus Türi tehisjärve rannas. Pildil Anne Veski.Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix

.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtud vaatavad lava peale ja lava taha – Anne Veski, Reet Linna ja Olavi Pihlamägi.

17. novembril kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis kohtumisõhtu „Valguses ja varjus  – Reet Linna, Olavi Pihlamägi ja Anne Veski“. Õhtut juhib Sten Teppan.

 Reet Linnale anti üle Kuldse Mikrofoni auhind. Foto: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Reet Linnale anti üle Kuldse Mikrofoni auhind. Foto: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Paljud Eesti muusikud teavad, mis tähendab olla prožektorisäras. Paljud on Eesti muusikasse panustanud lava tagant. Ja on ka neid, kes on mõlema poolega tuttavad. Eesti Muusika Kuulsuste Koda suhtub ülima austusega kõigisse neisse rollidesse.

Novembrikuu kohtumisõhtu toob publiku ette kolm erineva taustaga inimest, kes on omavahel rohkem seotud, kui enamik aimata võiks. Eesti rock- ja popmuusika tormistel arenguaastatel alates 1970. aastate keskelt on see kolmik oma tegevusega mõjutanud oluliselt Eesti levimuusika käekäiku: valgusvihku astuvad Anne Veski, Reet Linna ja Olavi Pihlamägi. Õhtujuht Sten Teppani vahendusel räägime valgusest ja varjust, kuulsusest ja raskest tööst, edust ja tagasilöökidest. Õhtut täiendab muusikaliselt Otsakooli noorte ansambel Siim Aimla juhendamisel.

Mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus?

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

 Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo inauguratsioonitseremoonia. Olavi Pihlamägi Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo inauguratsioonitseremoonia. Olavi Pihlamägi
Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodumaal kui väljaspool kuulsust on toonud.

Lisainfo: www.kuulsustekoda.ee ja www.facebook.com/kuulsustekoda. Piiratud arvuga piletid hinnaga 15/10€ on müügil Piletilevis ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Back to top button
Close