ILU JA MOOD

Annika lugu: miks on vaja huuli suurendades vaadata tervet nägu?

Olen 27-aastane naine ning käinud huulte täitesüste regulaarselt tegemas alates 23. eluaastast, seega umbes 4 aastat. Täitesüste on mulle tehtud erinevates Tallinna kliinikutes ning spetsialiste olen vahetanud mitmeid kordi. Polnud lihtsalt leidnud seda „õiget“.

Ühel hommikul peeglisse vaadates nägin, et olen näost kuidagi vanaks jäänud. Mõtlesin, et ehk on põhjus selles, et huuled on kaotanud oma lopsakuse. Viimasest süstimisest oli möödunud ikkagi juba üle aasta.
Mu väsinud olekut märkasid ka lähedased ning otsustasin oma murega ilukliinikusse pöörduda. Sel korral tegin kliinikut valides põhjalikku eeltööd ning nii sattusingi esimest korda Christinas Clinicusse.

Kliinikus selgus, et protseduuri viib läbi arst, ja see oli hea märk.
Arst uuris mu huuli ning kogu nägu. Selgus, et huulte süstimine nii mitme aasta jooksul oli tekitanud mu näole lisakortsukesi ja ebatasasusi. Nimelt poldud üheski teises kliinikus ega teise spetsialisti käe all vaadeldud mu nägu tervikuna – vaadati vaid huuli ja nende kuju.

Christinas Clinicus aga pöörati enne huulte süstimist tähelepanu ka ülejäänud kudedele. Dr Laasma selgitas, et süstimiste tagajärjel olid huulteümbruse koed nihkunud, mis jättiski mu noort iga arvestades liiga väsinud ja “vana” mulje. Selleks, et saavutada taas kena välimus, soovitas arst täita ebatasasused täitesüstidega.

Mõeldud – tehtud. Protseduur oli kiire ja valutu.

Jäin tulemusega väga rahule ning mu nägu tundub täna harmoonilisem, mitu aastat noorem ja värskem.

WOWEesti uuris ka otse Christinas Clinicust veidi rohkem infot:

Mis oli täitesüstimise põhjus ning milliseid süste kasutasite?
Vastas dr Mari Laasma:

Kui klient meie poole pöördus, olid tema huuled üle täidetud, kuid samas ei oldud pööratud tähelepanu huulteümbruse kudedele, mis olid jäänud tühjaks ning lõtvunud ja kortsus mulje. Et seda olukorda parandada ning anda näole loomulikum, värskem ja nooruslikum ilme, kasutasime huuleümbruskudede täitmiseks täitesüste.

Valisime Juvéderm Volifti, sest see preparaat annab ilusa ja loomuliku väljanägemise ning on tõhusa kortse silendava toimega. Täiteaine konsistents tagas ühtlase jaotumise ja sobivuse nahaga. Saavutasime kohe silmaga nähtava tulemuse ning klient jäi äärmiselt rahule.

Mida tuleks silmas pidada, kui lasta huuli süstida?
Vastas kliiniku juhataja Brit-Carmen Norlan:

Alustada tuleks väga hea ja usaldusväärse spetsialisti leidmisest.
Kindlasti oleks mõistlik lasta süstid teha tervishoiuasutuses, kus ei keskenduta vaid ühe näoosa korrigeerimisele, vaid vaadatakse kogu nägu tervikuna.
Näiteks on huulte suurendamise seisukohalt tähtsad ka hambumus, lõug, näo profiil, huuleümbruses olevad koed, toimuvad vananemisprotsessid jpm. Spetsialisti ülesandeks on vaadelda kõiki neid tegureid ning pakkuda parimaid lahendusi.
Vahel võib juhtuda, et patsiendile ei sobigi huulte suurendamiseks täitesüst, vaid kasutada tuleks liplifti meetodit.

Millest tekib n-ö “pardimokk”?

Reeglina tekib “pardimokk” siis, kui nina ja huulte vaheline ala on pikk ning huult püütakse süstide abil suurendada liiga palju. Sellisel juhul ei kerki huul üles, nagu sooviti, vaid nihkub ettepoole.

Kui suur kogus toodet on huulte suurendamiseks normaalne?

Toote kogus on väga individuaalne ning oleneb sellest, millist tulemust klient soovib. Üldjuhul kasutatakse korraga 0,5–1 ml. Ühe korraga huuli “musihuuleks” süstida ei ole võimalik – see on etapiline protsess, mille juures tuleb arvesse võtta ka kudede modelleerumist pärast protseduuri.

Mis aja tagant peaks huuli uuesti täitma?

Tulemus püsib sõltuvalt preparaadist umbes aasta. Küll aga võib aasta pärast piisata huulte kuju säilitamiseks väiksemast täiteainekogusest, sest igale süstimisele järgneb süstepiirkonnas kollageeni produktsioon ja armkoe moodustumine, mis omakorda tagab lopsakama mulje.

Vaata lisaks videolugu huulte korrigeerimise kogemusest.Back to top button
Close