Kolmapäev , august 22 2018
Avaleht / EESTI / Ansambel “Karavan” kingib jõulumeeleolu oma kontsertidega Palmses

Ansambel “Karavan” kingib jõulumeeleolu oma kontsertidega Palmses

Karavan
Karl Madis

Detsembris toimuvad Palmse mõisas ansambli “Karavan” jõulukontserdid, kus kuuleb nii tuntud jõululaule kui ka teisi lugusid populaarse ansambli repertuaarist.

“Taaselustame need head jõululaulud, mis on meil kõigil südames juba ajast, mil helikassett oli veel moes. Natuke vana ja uues kuues ja veel paremini!” ütleb kontserdi tutvustus.

Karavani solisti Karl Madise sõnul tähendabki jõuluaeg tema jaoks kontserte, mil ta loob inimestele oma lauludega jõulumeeleolu ning lauldes tekib see tal endalgi.

Karl Madis

“Laulude nimekiri on pikk, aga kindlasti on seal „Jõulukell“, „Kauneid jõule“, „Talvevõlumaa“, „Talveöö“ ja teisigi. „Aisakell“ aitab alati rahvast laulma panna, „Jõulukella“ olen absoluutselt iga kord esitanud. Neid lauldes on jõulumeeleolu, see on eriline tunne,” räägib laulja kontserdi repertuaarist. “Ega neid jõululaule maailmas väga palju pole, et kogu kontsert nendega teha, me esitame ka muud muusikat. „Pärlipüüdjat“ küll seekord ei laula, selle jaoks tuleb teine kord.”

Kontserdid toimuvad 10. detsembril kell 14, seejärel 12., 13., 14., ja 15. detsembril kell 18 ning 17. detsembril taas kell 14. Palmse mõis pakub seejuures suurepärast võimalust pidada oma kollektiivi jõulupidu enne või pärast kontserti mõisas. Kontserdi piletid on müügil Piletilevis ning toitlustuspakettide kohta saab lisainfot küsida [email protected] või telefonil 555 999 77. Praegu on Palmses avatud ka Jõuluküla koos jõuluprogrammiga lastele, ja 10. detsembril toimub Jõululaat.

Karl Madis

13. sajandil esimest korda mainitud Palmse mõis on väga kireva ajalooga ning olnud Lahemaa ja põhjaranniku üheks pärliks. Palmse oli esimene mōis Eestis, mis taastati koos kõigi mõisasüdamesse kuuluvate hoonetega, andes sel viisil hea ülevaate ühest Eestimaale läbi sajandite iseloomulikust mõisast.

Restaureerimistööd toimusid aastail 1975.-1985, nende käigus avastati ja taastati ka seinamaalingud.  Ennistatud mõisamaja avas oma uksed 1986. aasta suvel ja see annab suurepärase ettekujutuse mõisnike elustiilist. Alates 2002. aastast kuulub Palmse mõisaansambel sihtasutusele Virumaa Muuseumid.

Vaata lisaks

perevägivald

Kaheksa müüti perevägivallast

Perevägivalla kogemuse tunnistamine on endiselt tabu ja seda ei soovita avalikustada. Statistika on ehmatav: iga …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Hakka meie sõbraks!

Hoia ennast uudistega kursis.