TEHNIKA

Apple’i fännid rõõmustage: sügis toob uutele iPhone’idele lisaks ka uuendatud iPadi, Maci ja Apple Watchi

Kuulujuttude kohaselt tuleb Apple’il vägagi töine sügis – uuendusi ootavad ees telefonid, tahvlid, arvutid ning nutikellad. Mida uutelt nutiseadmetelt oodata võib?

iPhone

Apple jaoks on september olnud viimastel aastatel üks tähtsamaid kuid, kuna just siis tutvustatakse maailmale uusi iPhone’i mudeleid. Ka sellel aastal ennustatakse kolme uue mudeli turule toomist.

Bloombergi andmetel saab suurima uuenduse tõenäoliselt kaamerasüsteem, kus on nüüd kolm erinevat kaamerat, millest üks võimaldab teha üli-lainurgaga pilte. Ennustuste kohaselt peaks oluliselt paranema ka pimedas ja hämaras tehtud piltide kvaliteet.

Näha loodetakse ka võimalust laadida teisi seadmeid otse telefoni enda pealt, nagu praegu võimaldavad seda näiteks Samsungi tippmudelid.

Lisaks võib värskenduse saada ka Face ID näotuvastussüsteem, mis oskab nägu identifitseerida oluliselt teravama nurga alt, muutes telefoni omanikele selle funktsiooni kasutamise palju mugavaks.

Samuti spekuleeritakse, et praegused OLED tehnoloogial põhinevad ekraanid saavad värskenduse, mille üheks osaks on 3D Touch puutetehnoloogia asendamine Haptic Touch variandiga – sama, mida kasutati ka juba iPhone XR-il.

Viimasest rääkides saab XR-i värskendatud mudelil tõenäoliselt olema kaks kaamerat. Uus sensor peaks võimaldama piltidesse sisse suumida nii, et fotode enda kvaliteet sellest ei kannata.

Nagu igal aastal kombeks, on oodata ka uusi protsessoreid. Eelduste kohaselt on uues protsessoris eraldi komponent, mis võtab enda kanda need ülesanded, mis vajavad keerulisi arvutusi, koormates nii vähem põhiprotsessorit.

iPad

Oodata on uuendusi nii odavamatele kui ka kallimatele mudelitele. Paljude spekulatsioonide kohaselt loobub Apple 9,7-tollisest ekraanist ning asendab selle 10,2-tollisega.

Samuti võib eeldada, et iPadi kõige odavamad mudelid ning praegused Pro seeria tippmudelid saavad uuendused. Viimaste puhul loodetakse näha uuendatud protsessoreid ning suuremat arvu kaameraid.

Mac

Sülearvutite puhul on suurimaks uuenduseks 16-tollise uue mudeli turule toomine. Arvatavasti tehakse see nii kompaktne, et välismõõtmetelt ei ole vana 15-tollise mudeliga suurt vahet.

Samuti peaks turule jõudma juba suve alguses Apple’i arendajate konverentsil tutvustatud uus Mac Pro lauaarvuti 32-tollise ekraaniga.

Muu

Mis kantavaid seadmeid puudutab, siis ka Apple Watch nutikellale oodatakse uut versiooni. Kuna nutikell disain läbis olulise uuenduse juba eelmisel aastal, on oodata, et sügisel keskendutakse pigem tarkvarale ja uutele funktsioonidele.

Siiski on olnud kuulujutte, et Apple Watch saab lisaks uue titaanist valmistatud korpuse. Varasemalt on olnud keraamikal põhinevaid erimudeleid, kuid titaani kasutamine Apple’i nutikellal oleks esmakordne.

Kuulujuttude kohaselt võib hiid näidata ka päris uusi AirPods kõrvaklappe, millele on lisatud heli summutamise funktsioon ning ka vee- ja tolmukindlus.

Lisaks spekuleeritakse, et Apple on vaeva nägemas ka uue nutikõlari turule toomisega. Praegune HomePod mudel on suhteliselt kallis ning ei ole kasutajate seas olnud nii populaarne kui loodetud. Uus mudel peaks olema väiksem ja soodsam ning tänu sellele loodetavasti ka kasutajatele ahvatlevam pakkumine.


Back to top button
Close