SEKS JA SUHTED

Lauri aus ülestunnistus – ” Kõik on p… “

Mis mulle siis selles kaasaegses põhja euroopas närvidele käib? Vinguda saaks ju ilma üle, remontimata tänavate ning õlleaktsiisi üle jne, aga sellest kõigest on täielikult ükskõik. Päris ausalt. Ma ei saa enam ammu aru sellest sotsiaalmeedias tekitatavast kisast, kus alati on keegi teine süüdi ja keegi kusagil teeb valesti, ja sina ise oleksid asju palju targemini ja paremini teinud ning ei eksi kunagi.

Tõsiselt … ehk oleks iga sellise negatiivse vinguga postituse asemel mõistlik minna aknale, tõmmata sõõm jahedat õhku ilma filtrita (suitsetavad inimesed muidugi ei saa sellest aru. Kuradi valitsus raisk! Aktsiis tõuseb ja suitsetamine läks jälle kallimaks raisk, see ajab nii vihale, et teen ühe suitsu, et maha rahuneda) ja mõelda, et kõik see, mis on sinu ümber ja kõik see, mis sind nii närvi suudab ajada, on tegelikult puhas müra.

Kui sa sellest kõigest nii palju ennast kõigutada suudad lasta, siis oled sa varem või hiljem üks vinguv ja virisev negatiivne asi, nagu nohu, mis kõigile pinda käib ja minema ka ei lähe. Selle pika lause point oligi see, et mulle käib negatiivsus närvide – see, kuidas inimesed kõiges ja kõigis ainult halba näevad – see on kohutavalt väsitav lihtsalt.

Keegi teeb kusagil midagi. Midagi sellist, mida võibolla ei oleks pidanud tegema ning järsku kajab sellest kogu meedia ja arutatakse sõprusringkonnas jne. Lihtne on hukka mõista, aga ürita hoopis mõista – polegi enam nii lihtne ju?

Enamus inimesi siin regioonis tunneb siirast hea meelt, aga see juhtub reeglina siis, kui kellegil teisel sitasti läheb – miks ometi inimesed??
Me kõik elame esimest korda ja mõnel tuleb see ühtemoodi välja ning teisel teistmoodi, mõni õppis kolme aastaselt kõndima ja teine oskas kolmesena peast kuuekohalisi numbreid liita, lahutada,korrutada, jagada ja seda kõike samal ajal „Tõde ja Õigust“ tagurpidi lugedes. Rohkem mõistmist inimesed!

Mehed & naised – oh johhaidii, see on selline teema, et kui ma hakkan mõtlema sellest, mis antud hetkel meie ümber toimub, mida me iga päev nägema peame, siis vist ongi paras Validool keele all ringi käia ja pole varsti ime, et Xanax on Eesti enimmüüdud „vitamiin“ – lihtsalt kurb on  vaadata seda „kaasaegset“ maailma. Põhimõtted puuduvad, väärtused puuduvad, kasvatus puudub ja järjest hullemaks läheb, sest peale kasvavad need, kellel üldse mingit arusaamist maailma asjadest ei ole kuna neid ei kasvatanud vanemad või vanavanemad vaid Ipad.

Kõigil on kogu aeg kiire, suhted on kiired, toit on kiire, internet peab olema kiire, ideaalis peab auto ka olema sitaks kiire veel… Kuhu Teil kõigil nii kiire on? Lõpuks jõuame ikka kõik samasse kohta – peab sinna siis nii väga kiirustama?

Ma olen võib-olla valel ajal sündinud, aga minu jaoks on aeg üks kõige toredamaid asju maailmas. See, et sul on aega nautida seltskonda või üksi olemist, sul on aega nautida hommikukohvi ja õhtusööki. Aeg nautida seda, kuidas lapsed kasvavad või seda, et kaminas põleb tuli ja sul on aega lugeda head raamatut, sul on aega su pere ja sõprade jaoks ja sul on AEGA ELADA!

Mida te tormate ringi nagu poolearulised, vilgas ja viljatu sebimine ja selle juurde käib üks räige oigamine, et issand jumal kui väsinud ma olen ja mul on veel pooled asjad tegemata ja ma pean veel täna sinna ka jõudma …. Kvaliteet enne kvantiteeti ikka! Paneks omale prioriteedid paika. Kui muidu ei õnnestu, siis kirjuta “post it” külmkapi uksele need asjad, mis tõeliselt olulised on ära teha! Mul on ka uksel üks selline “post it” muide! Seal on kirjas “ole õnnelik!” ja see ongi päeva lõpuks kõige tähtsam – OLE ÕNNELIK!

Tulles tagasi nende naiste ja meeste juurde, siis päris nüri on vaadata seda, et enamus mehi (statistika on tore asi – kui laudanaine Maali annab kogu küla meestele ja laudanaine Leida ei anna isegi oma mehele, siis keskmiselt on nad mõlemad litsid – kurb aga tõsi) on kodust õue pääsedes nagu küla koerad, kes pikalt keti otsas istudes said nüüd leegid tehtud üle aia ja vaja on igat autot taga ajada nagu poolearuline, isegi siis kui tegelikult tead, et sa nii kui nii ei saa seda kätte – miks???

Kas selle sebimise, aretamise, salatsemise, leiutamise ja jooksmise asemel ei võiks panna seda energiat kusagile sellisesse kohta, kus sellest reaalselt mingit kasu ka oleks? Kui seal suhtes on nii kuradi halb olla … no mida kuradit sa seal siis oled? Tõuse laua tagant püsti, tunnista, et sa ei saa sellega hakkama ja mine oma eluga edasi ilma kellegile liiga tegemata. Ei! Keskmine Eesti mees on täpselt  selline mees, et kui ta on see sõber, kellele Miljonimängus olev sõber õlekõrrena helistab ja telefoni otsas rippuv „abiandja“ vastust ei tea, siis ta vastab enesekindlalt „kõik need pakutud neli varianti on valed variandid!” sest üks õige mees ei tunnista kunagi, et ta ei tea, ei oska, ei suuda või ei saa hakkama.

Ja naised, mis teil viga on? Suur osa kurdab oma sõbrannadele, juuksuritele, küünetehnikutele,ripsmehooldajatele ja kurat teab, mis tuuningu ala ettevõtjatatele veel, et issand mu mees ei oska seda, toda, kolmandat ja neljandat – krt ta ei osanud neid asju siis ka kui te tutvusite!  Aga siis see sind ei seganud.

Või klassika „mulle ei meeldi, et sul habe on“! Hallooo, me oleme 6 aastat koos olnud ja mul oli siis ka habe, varem see sind ei seganud?! Mida sa kurdad neist asjadest kusagile mujale? Mis ajast on lauataha istumine nii kuradi keeruline, et silmast silma rääkida? Mis see asja parandab, et su juuksur, küünetehnik või kolleeg teab, mis sul kodus närvidele käib, samalajal kui oma mehel pole halli aimugi?

Kui kodus veeuputus on, siis helistad häda korral ka oma küünetehnikule? Ei helista ju! Ilmselt helistad mehele ja küsid, mis teha, kui pole nii taibu,et torumehele helistada. Miks sa siis oma muude muredega mehele ei helista?Enamusele probleemidele eksisteerib lahendus kui probleemidest teatakse, aga kuidas üks mees peaks teadma, et sulle käib närvidele, et ta ise hommikul mune ei oska praadida ja sina pead talle neid praadima, kui sa seda talle kunagi öelnud ei ole vaid alati praadinud ja sisemiselt ropendanud?

Mehed on lihtsad ja lollid, kui nad ei saa mõnest asjast ise aru või ei oska, siis ütle ja näita – lihtne ju?

Ma olen seda meelt, et maailmas oleks jõhker kogus probleeme olemata, kui inimesed RÄÄGIKSID omavahel.  
Mis ma selle pika lobaga siis nüüd üldse öelda tahtsin – rohkem mõistmist, rohkem suhtlemist ja vähem vingumist! Kui sa keskendud ainult negatiivsele, siis kuidas kurat loodad sa olla õnnelik inimene ja mis peamine – tee omale selgeks, mis on elus tähtis ja mis mitte.
Kuluta oma aega tähtsatele asjadele ja tegele vähem nende asjadega, mis tegelikult on täiesti ebaolulised.

Back to top button
Close