ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUURGURMEE / MAITSEDMÄÄRAMATA

Click & Grow paiskas müüki uuenduslikud seinafarmid

Eesti idufirma Click & Grow tuli turule uute seinafarmidega, mis sobivad toidukasvatamiseks nii kodus, restoranis kui ka koolides. Ettevõtte teatel ei ole hetkel turul ühtki nii taskukohast ja säästlikku linnafarmi.

Click & Grow seinafarm
Click & Grow seinafarm

Farmid hoolitsevad selle eest, et taimedel oleks pidevalt piisavalt vett, hapnikku ja valgust. Samal ajal hoolitseb farm ka selle eest, et energiakasutus taimekasvatusel oleks optimaalne.

Click & Grow tehnoloogia võimaldab tõsta teatud taimede vitamiinide ja antioksüdantide taset mõnel juhul isegi kuni 600%, kiirendab taime kasvutsükleid kuni 30% ning samal ajal kasutab 95% vähem vett kui teised taimekasvatusmeetodid.

Saadaval on korraga kaks erinevas suuruses seinafarmi, millest väikseim on müügil erihinnaga 199 dollarit. 

Click & Grow on Mattias Lepa poolt asutatud Eesti ettevõte, mis alustas 2011. aastal nutikate taimepottide tootmist. Ettevõtte tehnoloogia võimaldab kasvatada ürte, lilli ja toidutaimi ka keerulistes oludes.

Praeguse seisuga on Click & Grow müünud enam kui 300 000 taimepotti.

Click & Grow looja Mattias Lepp/foto: Kristjan Teedema/Scanpix
Click & Grow looja Mattias Lepp/foto: Kristjan Teedema/Scanpix

Müügile paisatud farmid on suunatud nii kodu- kui ka äritarbijale. “Farmid sobivad hästi ka restoranidesse, lasteaedadesse ja koolidesse. Nii oleks näiteks igal lapsel võimalik vaadata, kuidas taimed kasvavad ja sealjuures ka tarbida eriti puhast ja kohalikku värsket toitu. See on meie jaoks oluline ja oleme täna väga rahul, et nende farmidega võimaldame igal ühel kasvatada head värsket toitu”, selgitas Click & Grow asutaja Mattias Lepp.

Back to top button
Close