ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUURHOBI / SPORT

Eesti korraldab taliujumise maailmameistrivõistlused

taliujumine

Tartu talisuplejad korraldasid vabariigi aastapäeva puhul oma pingviinide paraadi. /taliujumine/Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Eesti sai IWSA taliujumise maailmameistrivõistluste korraldusõiguse. Maailmatasemel taliujumine toimub 2018. aasta varakevadel Tallinnas. 

5.-10. märts 2018 toimuvad Eestis esmakordselt taliujumise maailmameistrivõistlused. Taliujumine on vägagi populaarne ja võistlustele oodatakse üle 1500 võistleja rohkem kui 30-st riigist. Võistluskeskuseks on määratud Tallinn ja võistluspaigaks Admiraliteedi bassein.


Tallinna sadam. Admiraliteedi bassein. Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

„Kui me 2009. aastal sõpradega mõtlesime, et võiks taliujumist proovida, ei oleks me ealeski ette kujutanud, et korraldame 9 aastat hiljem maailmameistrivõistlused,“ ütles võistluste peakorraldaja Hannes Viherpuu. „Nüüd tundsime, et julgeme selle vastutuse võtta. Meie eesmärgiks on Eestis korraldada kõigi aegade rahvarohkem taliujumise MM.“

„Võistlused usaldati Eestile, kuna oleme aastaid Pirita Open võistlust korraldades näidanud head taset. Samuti mängis määravat rolli Eesti logistiline asukoht, mis on võistlusteks soodne,“ lisas Viherpuu.

Taliujumise maailmameistrivõistluste  viie päevane programm sisaldab sporti, kultuuri ja meelelahutust. Seda kõike aitab korraldada ligi 100-liikmeline meeskond, kellest enamuse moodustavad vabatahtlikud.

Taliujumise MM toimub iga kahe aasta tagant. Möödunud aastal toimusid võistlused Venemaal Tjumenis.

Võistlusi korraldab Tallinna Taliujumiskeskus MTÜ, kes on aastaid korraldanud eeskujulikult harrastajatele mõeldud võistlust Pirita Open, mille käigus selgitatakse välja Eesti meistrid. Pirita Open toimub tänavu 3.-4. märtsil ja on taliujumise maailmakarika finaaletapp.

Taliujumise MMi korraldamist toetab EAS.

Back to top button
Close