ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

Eesti mööblifirma hakkas järsku kliente petma ja pistis enda tasku tuhandeid eurosid

Tarbijavaidluste komisjoni on jõudnud kaks juhtumit, mis puudutavad mööblisalongi nimega Forward Mööbel OÜ (nende veebileht on siin).

Mõlema juhtumi sisu on sarnane: klient on tellinud firmalt mööbli ja selle eest ka päris kopsaka rahasumma ette maksnud, kuid ei rahast ega mööblist pole kippu ega kõppu.

Näiteks juunis tegi tarbijavaidluste komisjon otsuse juhtumi osas, kus klient maksis mööblisalongile 1750 eurot ettemaksu ja salong lubas 6-8 nädalaga mööbli valmis teha. Tarbijat solgutati erinevate lubadustega ligi 9 kuud, kuid mööbel ei jõudnud kunagi kohale.

Komisjon tegi otsuse tarbija kasuks, kuid firmat see ei huvitanud, ette makstud raha pole siiani tarbijale tagastatud. Seetõttu lisas tarbijakaitseamet Forward Mööbli ka oma musta nimekirja.

Lugu ei lõppenud aga siin, sest ka teine tarbija sattus firmalt tellides täpselt sama probleemi otsa. Teine tarbija tellis Forward Mööblilt köögimööbli mullu oktoobris ja tasus 1780 eurot ette. Raha ega mööblit pole ta näinud tänaseni.

Ka teise juhtumi kohta tegi tarbijavaidluste komisjon otsuse tarbija kasuks ja mööblipood on kohustatud raha kliendile tagasi maksma. Kas ta seda ka teeb, jääb aga küsimärgi alla, kuna eelmine otsus mööblisalongi ei huvitanud.

Back to top button
Close