KUHU MINNA

Emajõe suveteater toob lavale muusikalise “Kadri”

Emajõe suveteater toob 23. hooajal lavale muusikalise suvelavastuse “Kadri”, millega tähistatakse Silvia Rannamaa ajatu väärtusega, paljusid põlvkondi liigutanud noortejutustuse esmailmumise 60. aastapäeva.

Kadri sünnipäeva võib pidada just 28. mail, sest sel päeval 1959. aastal lõi tsensor Rannamaa käsikirjale templi, mis lubas raamatu ilmumise ENSV-s. Avaldamiseks tuli käsikiri ümber teha. Nüüd on “Kadrist” ilmunud kümme trükki, ent Kadri-loo ainetel pole tänini valminud ühtki teatrilavastust.

Emajõe suveteatri lavastuses otsib teismeline Kadri väljapääsu alaväärsusest, kiusamisest, kehvadest oludest ning igatseb oma kaotatud vanemate armastust ja hoolitsust. “Kadri” on lugu eneseleidmisest, muutumisest inetust pardipojast unistuste luigeks, hallist hiirekesest printsessiks.

Põlvkonnad – sõjajärgne ja stagnatsiooniaegne, võitjate ja lumehelbekeste,  X, Y ja Z – kõik nad vahetuvad, kuid noore inimese armumised ja pettumused, unistused ja püüdlused, rõõmud ja mured, võidud ning kaotused on ikka endised. “Kadri” on näide sellest, et “naerata ometi, ja maailm naeratab sulle vastu”.

Sooja huumori, erakordsete sündmuste ja tabavate karakteritega “Kadri” etendub sel suvel Emajõe suveteatri uues mängukohas Tartus, Staadioni tänav 48, 1878. aastal ehitatud ajaloolise hoonekompleksi pargis.

“Kadri” lavastab Andres Dvinjaninov, kes on lavale toonud kümneid menukaid laste- ja noortelavastusi ning muusikale, näiteks “Üle linna Vinski” ja “Hulkur Rasmus” Emajõe suveteatris, “Buratino” ja “Pipi Pikksukk” Estonias, “Grease”, “High School Musical”, “Risk”, “Kunksmoor” NUKU teatris, “Boyband” Endla teatris.

“Kadri” on dramatiseerinud ja suvelava jaoks kohandanud lastekirjanik ja stsenarist Aidi Vallik. Kõige enam on Vallik tuntust kogunud Anni-lugude autorina. “Kuidas elad, Ann?”, “Mis teha, Ann?” ja “Mis sinuga juhtus, Ann?” käsitlevad murdeealiste probleeme- suhteid eakaaslaste ja vanematega, kokkupuuteid meelemürkidega ning keerukaid identiteediotsinguid.

Lavastuse kunstnik on tänavune teatriauhindade kunstnikupreemia laureaat Arthur Arula ning originaalmuusika ja helikujunduse loob Toomas Lunge.

Mängivad Marje Metsur, Marika Barabanštšikova (Vanemuine), Külliki Saldre (Vanemuine), Riho Kütsar (Vanemuine), Hanna Simona Allas, Ella Cecilia Claesson, Robin Haga, Laure Kiivit, Marie Kiivit, Emily Susanna Knotts, Mairo Libba, Hella Niitra, Maarja-Liis Nurja, Karl Kristjan Puusepp, Sandra Reigo, Stella Seim, Kärt Tõnissaar, Maaria Õun.

Esietendus 27. juulil, etendused 1., 2., 3., 4., 8., 10., 11., 14., 15., 16., 17. ja 18. augustil 2019 kell 19.00.

Back to top button
Close