ILU JA MOOD

Esmakordselt Eestis! 360 kraadi rasvaimu Christinas Clinicus

Dr. Ants Viiklepp teostamas rasvaimu

Mis oleks, kui nüüdsest oleks võimalik ühe protseduuriga eemaldada kangekaelne rasv kogu keskkoha piirkonnast 360 kraadi ulatuses? Christinas Clinic pakub esimese kliinikuna Eestis võimalust läbida ohutu ja efektiivne 360 kraadi rasvaimu protseduur.

360 kraadi rasvaimu eelised patsiendile:

  • liivakellakujuline figuur
  • ümbermõõdu vähenemine
  • keskkoha rasvavohandite eemaldamine
ENNE / PÄRAST

360 kraadi rasvaimu kombineerib keskkoha kõigi piirkondade rasvaimu 360 kraadi ulatuses, et saavutada naiste poolt ihaldatud liivakellakujuline figuur ja meeste poolt soovitud keha uued proportsioonid. Kui tavaliselt keskendutakse rasvaimu puhul ainult kas keha esimesele või tagumisele küljele, siis 360 kraadi rasvaimu tehnika annab võimaluse keha keskkohta terves ulatuses töödelda. Protseduur annab n-ö topeltefekti.

Tegemist on suurepärase lahendusega neile, kellel on kalduvus metaboolseks sündroomiks ning kui rasval on soodumus koguneda keskkoha ümber justkui rasvavöö. Keskkoha rasvavohandid on kehale ja organismile kõige kahjulikumad (näiteks kahjulikumad kui rasvavohandid kätel või jalgadel) ning nende eemaldamine on oluline ka tervise seisukohalt.Protseduuri käigus eemaldatakse rasv üla- ja alakõhult, külgedelt ja üla- ja alaseljalt.

Täpne saavutatav keha kuju sõltub inimese individuaalsetest parameetritest ja kehatüübist. Üleliigse naha puhul võib parima tulemuse saavutamiseks olla vajalik kõhuplastika.


Küsimustele vastas Christinas Clinicu juhataja Brit-Carmen Norlan


Kellele on rasvaimu üldse mõeldud? Kas see sobib ainult ülekaalulistele inimestele?

Rasvaimu on mõeldud lokaalsete rasvakogumike eemaldamiseks, mille abil on võimalik keha proportsioone muuta. Tegemist ei ole ülekaalu korrigeeriva protseduuriga. Patsiente, kelle kehamassiindeks on üle 30, nõustame kehakaalu langetamise osas kas õige toitumise ja treeningu või bariaatilise kirurgia abil (näiteks maopaela asetamisega).

Rasvaimu on mõeldud lokaalsete rasvakogumike eemaldamiseks, mille abil on võimalik keha proportsioone muuta. Rasvaimu on korraga võimalik teha kuni 12 piirkonnast ning ühe operatsiooni käigus saab eemaldada 0,5 – 6 liitrit rasva.Kas rasvaimuks on ka nö “ideaalne vanus”? Kas vanus üldse mängib rolli?

Rasvkoe eemaldamise osas vanus mingit rolli ei mängi. Arvestada tuleb vaid kahte aspekti: patsiendi tervistĺikku seisundit ja suuremate rasvakoguste juures võib kergemini jääda nn naha ülejääke, kuna naha turgor on vananedes üldjuhul viletsam. Niisiis, ei räägi me rasvaimu puhul aastatest, vaid tervislikkusest, eluviisidest ning sellest, kui palju pööratakse tähalapanu oma välimusele ja mida soovitakse saada.

Kuidas erineb 360kraadi rasvaimu kõhuplastikast? Kumb on tõhusam?

Rasvaimu operatsiooni käigus eemaldatakse rasvkude terve keha (torso) piirkonnast, kõhuplastika operatsiooni käigus eemaldatatakse üleliigne nahk kõhult. Üks ei välista teist ja tõhusust saab määrata juba individuaalselt ning see sõltub eelkõige patsiendist ja tema vajadustest ning keha eripäradest.

Kui suure protsendi rasvaimu klientidest moodustavad mehed?

Vähemalt veerand rasvaimu patsientidest on mehed. Tegemist on kõige populaarsema esteetilise operatsiooniga meeste seas. Kui rääkida kõhupiirkonna rasvaimust , siis lisaks üleliigse rasva eemaldamisele on võimalik vormida protseduuri käigus ka six pack.

Kas rasvaimu tulemus on püsiv või tuleb protseduuri mõne aja pärast korrata?

Tulemus on püsiv, sest kord eemaldatud rasvarakk ei tule enam kunagi tagasi. See aga ei tähenda, et keha enam kaalust juurde ei saa võtta. Rasvaimu järgselt tuleb kehakaal hoida konstantsena vähemalt poole aasta jooksul.

Kas taastumine on pikk?

See sõltub enamasti eemaldatud rasva kogusest ja rasvaimu ulatusest. Rasvaimu on üks kõige lihtsamaid operatsioone ja heade tervisenäitajate juures võib selle justkui möödaminnes ära teha. Reeglina võib tööle naasta juba 5-7 päeval. Äärmiselt oluline on ka aparaat, millega rasva eemaldatakse, sest sellest sõltub taastumisprotsess ja lõpptulemus.

Uuemad automatiseeritud kanüüliga rasvaimumasinad töötavad meetodil, mis hõlmab rasvlahustuva vedeliku survega viimist nahaalusesse piirkonda, kus see rasva lõhustab, ning seejärel veeldatud rasva nutatsiooniliigutustega eemaldamist. Selline meetod tagab valutu ja lihtsa paranemisprotsessi.

Loe ka lähemalt: “Kummutame müüte: rasvaimust taastumine ei ole valulik

ENNE / PÄRAST
Back to top button
Close