TEHNIKA

Facebook lasi inimeste Messengeri-kõnesid pealt kuulata

Kui viimastel kuudel on tehnoloogiamaailma raputanud skandaalid seoses nutikõlaritega peetud vestluste pealtkuulamisega, siis nüüd on selgunud, et Facebook on lasknud samal eesmärgil pealt kuulata ka inimeste omavahelisi Messengeri kaudu tehtud kõnesid.

Facebook on maksnud sadadele välistele teenusepakkujatele raha, et need inimeste omavahelisi kõnesid transkribeeriks, kusjuures neile pole öeldud, mis kõned need on ja miks neid niimoodi pealt peab kuulama, kirjutab Bloomberg.

Facebook teatas, et on seda tõepoolest teinud ning asi puudutab inimesi, kes on Messengeris sisse lülitanud teenuse, mis võimaldab vestlusi tekstiks transkribeerida. Pealtkuulamise eesmärk oli Facebooki teatel automaatsete transkribeerimisalgoritmide kvaliteedikontroll ja parandamine.

Samas pole Facebook kunagi avalikult teatanud, et nad sellist asja teevad ning kõnesid pidanud inimesed sellest midagi ei teadnud. Samuti polnud pealtkuulamiseks vaja, et mõlemad kõne osapooled oleksid automaatse transkribeerimise võimaluse sisse lülitanud, vaid piisas ühest.

Facebook ütles vastuseks Bloombergi artiklile, et nad lõpetasid pealtkuulamise “rohkem kui nädal aega tagasi”.

Back to top button
Close