GURMEE / MAITSEDTEHNIKA

Fanta keeras pudelil “kaela kahekorra”

Fanta muutis populaarse apelsinimaitselise karastusjoogi retsepti ja kasutab esimesena maailmas spiraalikujulist karastusjoogipudelit.

fanta
Spiraalikujuline pudel on esimene maailmas

Fanta, mis on maailma kõige populaarsem apelsinimaitseline karastusjook, tõstis joogi mahlasisaldust ja pani joogi lõbusasse spiraalikujulisse pudelisse. Kuna sellesarnast karastusjoogi pudelit ei ole varem kasutatud, siis oli ülesanne ka kõige kogenumatele inseneridele paras väljakutse.

„Asümmeetrilise kujuga pudeli loomine on keerukas tehniline protsess, mida ei ole varem tehtud. Meie soov oli luua pudel, mis jääb poeriiulil silma ja mis toetab karastusjoogi mängulist ja lõbusat brändi. Ja kogu protsessi juures ei tohtinud pudel kaotada oma kvaliteeti. Keerukujulise pudeli loomise juures oli kõige raskem leida pudeli raskuskese, aga me saime hakkama ja tegime esimese suurema sammu asümmeetriliste pudelite suunas, rajades teed paljudele teistelegi põnevatele uuendustele, ” kommenteeris Coca-Cola pakendiinnovatsiooni ekspert Roger Moore.

Apelsinimaitseline Fanta on Baltikumi turul alates 1979. aastast ja aastas müüakse ligikaudu 13 miljonit Fantat.

„Olles tegutsenud Baltikumi turul ligi 38 aastat, väärtustame alati innovaatilist lähenemist. Meie täiustatud toode ja uus pakend on midagi, mille kallal oleme töötanud juba mõnda aega, tegutsedes vastavalt tarbijate vajadustele ja turukonkurentsile. Loodame, et meie tarbijad hindavad Fanta uut mahlasemat sisu ja mängulist spiraalikujulist pudelit,” ütles Kaija Kevvai, Fanta Baltikumi brändijuht.

Fantast

Fanta on The Coca-Cola Company vanuselt teine bränd ja väljaspool Ameerika Ühendriike suuruselt teine bränd, mida tarbitakse terves maailmas üle 130 miljoni korra päevas. Jooki on saadaval üle 100 erineva maitsega rohkem kui 180 erineval turul. Fanta, mida tutvustati esimest korda 76 aastat tagasi Saksamaal, sai oma nime saksa sõna “fantastisch” järgi, mis tähendab “fantastiline” või “fenomenaalne”. Fanta Orange’it, mis on algupärane ja populaarseima maitsega Fanta, tutvustati esimest korda Napolis, Itaalias, 1955. aastal. Pudeli autor on kuulus disainer Raymond Loewy. Aastal 2000. töötati välja uus ja teistsugune Fanta plastmasspudel, millele pandi hüüdnimeks “the Splash”.

 

Back to top button
Close