KUHU MINNA

Helen Rekkori “Kiskja” võtab fookusesse ööelus varitseva korgijoogi-ohu

Kolmapäeval, 24. aprillil, esietendub VAT Teatris Helen Rekkori autorilavastus “Kiskja”, mis jutustab peokohtades varitsevast ohust sattuda joogi sisse sokutavate uimastavate ainete ning nendega seotud vägivalla ohvriks.

Roofie on rahvusvaheline katusmõiste erinevatele uimastavatele ainetele, mida pahaaimamatutele pidulistele joogi sisse sokutatakse, et muuta nad lihtsalt ärakasutatavaks. Eestis on selles valdkonnas kõige enam tehtud juttu GHB ehk korgijoogi probleemist. Lõhnatut ja maitsetut korgijooki on lihtne märkamatult kellegi klaasi valada. Selle mõju on aga tagantjärele peaaegu võimatu tõestada, sest aine kaob ohvri süsteemist kiiremini kui taastub tema mõistus.

Autor-lavastaja Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen) tunneb, et sellest teemast tuleb valjuhäälselt rääkida – ja mitte ainest endast, vaid ikka inimestest, kes sääraseid alatuid võtteid kasutavad. Rääkida tuleb varastest, kes röövivad teistelt nende vaba tahte. Rääkida tuleb kiskjast, mis kõige halvemal hetkel inimeses pead tõstab.

Osades Kaisa Selde (NUKU teater), Liisu Krass, Maarja Tammemägi (TÜVKA näitekunsti 12. lend), Ago Soots, Meelis Põdersoo.

Lavastuse dramaturg on Mihkel Seeder, kunstnik Pille Kose ja valguskunstnik Sander Põllu. Helilooja on Villem Rootalu ning koreograaf Siim Tõniste.

Back to top button
Close