AUTO

Hing ihkab uut autot aga ostuks raha pole? Lase oma auto kiletada!

Elukoha puhul on tavaline, et teatud aja järel tuleb kas vajadus või vähemalt soov seda uuendada. Värske tapeet, teine värv või mööbli ümbertõstmine. Peaasi, et oleks mingi muutus.

Mis variandid autoomanikul sellises olukorras on, kus hing ihkab uuendusi, aga vana on südame külge kasvanud?

Automaailmas tähendab muutus tavaliselt uue auto ostmist. Teisalt võib olemaolev auto väga armas ja väärtuslik olla või ei ole uue auto soetamine majanduslikult mõttekas või võimalik.

Kas teadsite, et kollased taksod ja politseiautod ei ole mitte värvitud, vaid kleebitud? Kiletamine ehk auto katmine spetsiaalse vinüüliga kannab kahte eesmärki.

Esiteks on võimalik auto originaalvärvi kahjustuste eest kaitsta, juhuks kui olete väga praktiline inimene ja soovite hiljem autot müües tuua turule ideaalse värvkattega sõiduki.

Teiseks on see võrdlemisi soodne võimalus vahelduseks ja värvialasteks seiklusteks. Kileta kas või roosaks, osaliselt mummuliseks või militaristlikku kamuflaaži värvi. Tüdinedes või autot müües saab kile hõlpsasti eemaldada.

Kohtume Exclusive Car Design tegevjuhi Anton Kaulini ning DeLuxe Autorent omaniku Kristjan Valm-iga ning uurime põhjalikumalt, millised on kiletamise eelised.

Miks valida autode kiletamine?
Auto kiletamine on parim viis saavutamaks kiiret ja ilusat tulemust. Lisaks kaitseb kiletamine autot kriimude ja kivitäkete eest, säilitab ja kaitseb orginaal värvi ning väldib ilmastikukahjusid.

Milliste kiledega on võimalik autot üldse katta?
Kõik on võimalik – struktuursed kiled, prinditud ja kroomitud kiled ning loomulikult ka matid kiled.

Mis on kiletamise kasud?
Kindlasti on see eksklusiivne tulemus, auto kõrgem müügihind ja ühtlasem tulemus kui värvimisel.

Kas kiletamisega saab ka peita autovigu?
Ei saa! See on ekslik arvamus, et kilega saab peita kriime ning muid iluvigu. Enne kui auto kiletamisse läheb, siis on ta täpselt samamoodi vaja ettevalmistada. Küll aga karbon kilega saab peita väga väikseid vigu, kuna see on struktuurne kile.

Kui kaua ühe auto kiletamine aega võtab?
Kiletamine võtab aega 4 tundi ning võib minna kuni 7 paeva. Sõltub projekti keerukusest ja auto geomeetriast.

Milleks kasutatakse läbipaistvat kilet?
Auto kaitsekile (läbipaistav) on praegu väga populaarne! Seda kasutatakse autovärvi kriimustuste, väikeste mehaaniliste vigastuste ja muu ohtliku eest. Kile optiline läbipaistvus lisab sügavust ja läiget autovärvile.

Millised on silmapaistvad tööd, mida teinud olete? 
Kõige ilusamat projektid on need, kus auto omanik on avatud minu pakkumistele. Ning läheb ise ka kauni idee ja disainiga kaasa.

On ehk nippe kuidas kiletatud autot hiljem paremini hoida, et tulemus kauem püsiks? 
Mingit erilist hooldust ja nippe ei ole. Käsipesula on aga alati eelistatum variant, kui automaatpesulad. Aga muidu on lihtne – pese kord nädalas, pargi alati teistest võimalikult kaugele 🙂

Meil õnnestus ka DeLuxe autorendi just saabunud uue auto suurt muutust ise jälgida. See kaunitar on juba autorendis saadaval!

WOW soovitab!Back to top button
Close