ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

iCloudis ruumi vähe? Nende nippidega saad seda juurde

Apple pakub mugavat võimalust kõigile iPhone’ide ja iPadi kasutajatele oma andmeid iCloudi pilveteenuses hoiustada. Ruumi tundub seal esialgu olevat piisavalt, kuid ebameeldiv teade selle limiidi täissaamisest võib telefoni ilmuda just siis, kui sa seda kõige vähem ootad. Varunduskoopiad, pildid, videod ja kõige muu vajaliku talletamine võtab tihti ruumi rohkem, kui me seda arvame. Jagame mõned nipid kuidas ruumipuudust pilvekettal vältida.

Vali, mida pilveteenusesse salvestad

Vaikimisi varundab iCloud kõiki su iPhone’is olevaid rakendusi. Tasub üle vaadata, kas sul ka neist kõigist varukoopiaid vaja on, näiteks suuremahulised mängud kasutavad ka rohkem ruumi pilvekettal andmete sälitamiseks. Veebilehitsejad, mis kasutavad palju vahemälu, tasub samuti iCloudi andmete varundamisest välja jätta. Kaalumist väärivad ka muud pilveteenuste rakendused, mis oma andmeid niikuinii ise talletavad.

Kasuta fotode jaoks eraldi pilveteenust

Fotodest koopiate omamine on tänuväärne asi, ent paraku moodustavad need tavaliselt suurema osa varundatavast andmemahust. Seepärast tasub kaaluda piltide varundamist mõnes muus pilveteenuses. Nende valik on päris suur ning enamikes käib salvestamine lihtsalt ja mugavalt kui need korra juba seadistatud on.

Puhasta iCloud vanadest andmetest

iCloud salvestab eraldi kasutajate sätteid ja andmeid, mida näed siit: iCloud -> Manage Storage -> Documents & Data. Seal all olevale infole tasub pilk peale heita ja üle vaadata talletatav info, sest see võib olla vananenud ja mittevajalik. Näiteks võivad mõned mängude rakenduste seaded olla just sinna salvestatud – kui sa neid enam ei vaja, pole nende peale ka ruumi mõtet raisata.

iCloud emaili kasutajatele

Iga Apple’i telefoni ja tahvli omanikul on võimalik kasutada ka iCloudi emaili kontot. See e-kirja teenus salvestab andmed otse iCloudi pilve, seepärast tasub üle vaadata oma vanad emailid ning mittevajalikud kustutada. Pane tähele, et see nipp toimib ainult iCloudi meili teenusega ja mitte muude kontodega nagu Gmail, Outlook ja muud.

Back to top button
Close