ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

ILUKIRURGILISED OPERATSIOONID ON MAAILMAS JÕUDSAS KASVUJOONES

Rahvusvahelise Esteetilise Plastilise Kirurgia Assotsiatsiooni (ISAPS) poolt hiljuti avaldatud  kokkuvõttest selgub, et ilukirurgilised operatsioonid on maailmas tõusujoonel ning iluoperatsioonide arv kasvas 2017. aastal 5%. Aastaga oli operatsioonide arv tõusnud 10,27 miljonilt operatsioonilt 10,77 miljoni operatsioonini.

Maailma populaarseim operatsioon ei tule ilmselt üllatuseks, kuid miks üldse pöördutakse esteetilisekirurgia poole? Kommenteerib Eesti ühe suurima esteetilise kirurgiakliiniku juhataja Brit-Carmen Norlan

Ilukirurgia TOP 5 operatsioonid:

1.Rindade suurendamine (1,7 mln operatsiooni maailmas): jätkuvalt maailma kõige nõutum esteetilise kirurgia operatsioon.

Rääkides rindade suurendamisest, siis täna ei tähenda see kindlasti suuri implantaate, vaid operatsiooni käigus on võimalik tasakaalustada rindade diferentsi, proteesida rinnavähi tõttu kaotatud rinda või korrigeerida imetamisjärgselt vajunud rinnapartiid. Valitsevaks märksõnaks on just naturaalne ilu.

 2. Rasvaimu (1,57 mln maailmas): märksõnaks on proportsioonid.

Väga tavaliseks on muutunud kogu maailmas rasvaimu operatsioonid, sest uue kõrgetasemelise rasvaimuseadme kasutamine võimaldab teha tulemuslikku rasvaimu ning taastumisprotsess on niivõrd kerge ja operatsioon on ohutu.

3.-4. Silmalaugude (1.35 mln maailmas) ja ninaplastikad (0,87 mln maailmas):  Operatsioonid, mis muutunud peaaegu iseenesestmõistetavaks.

Kui aastaid pingutati nägu tugevalt üle, et see püsiks kaua noor, siis praegune trend seda ei soosi. Selgub, et näokirurgias pannakse rõhku hoopis preventiivsetele meetoditele, et nahka värskena hoida.

5. Kõhuplastikad (0,8 mln maailmas)

Väga tihti pöörduvad just sünnitanud naised esteetilise kirurgia poole oma lõtvunud kõhuga, põhjusteks võivad olla vananemine, suured kaalumuutused või varasemad operatsioonid. Kuna vaid ühe operatsiooni käigus saab eemaldada keskkohalt liigse naha ja rasva, korrigeerida songasid ning tekitada ilusat pihta, on kõhuplastikaoperatsioonid kasvutrendis.
ISAPS toob kokkuvõttes välja ka nüansi, et järjest rohkem pöördutakse intiimpiirkonna korrigeerimiseks kirurgide poole.  Christinas Clinicu juhataja Brit-Carmen Norlan seletab, et nii häbememokkade plastikate kui peenise suurendamise operatsioonide läbiviimine on aastaga kasvanud lausa 100% ning kasv näib jätkuvat.

Loe pikemalt: https://www.christinasclinic.ee/et/blogi/ilukirurgia-populaarsuse-kasv-ja-uuendused/

Back to top button
Close