KEHAMONOLOOGID

Kehablogi 1.osa

Maailmas ei ole ühtegi naist, kes oma kehaga 100% rahul oleks. Ütlen ausalt, ma olen oma keha ja enda “minaga” terve elu tülis olnud. Alati on mingi osa, mis mulle ei meeldi ning põhjuse nurisemiseks leiab iga jumala kord.

Olgu, ma vaatan oma nooruspõlve pilte ja hetkel naeran, oleks mul hetkel samasugune keha nagu mul oli 25-aastasena, siis ma teeksin sõna otses mõttes saltosid.

Olen hetkel 35 aastane. Ma olen 175 cm pikk ning kaalun 67 kilo. Ja üks on kindel, nii enam edasi minna ei saa. Olen lodev ja mu lõualott elab juba täiesti oma elu. Ma ei ole kunagi sõbrannadele vingunud, et ma olen paks või lodev, elan seda kõike lihtsalt endasse. Nurisen omaette aga mitte midagi ma ka muuta ei ole viitsinud. Seega süüdistada ei ole kedagi, peale iseenda!

Ma tean, et nüüd on see koht, et hakkavad lendama kommentaarid – et kaal ju täitsa okei. “EI” ole okei, kui sa ei tunne enda kehas ennast enam hästi ja tunned reaalselt, et su keha oleks juba 100 aastane! Sinu keha on sinu kodu ning sa peaksid ennast seal hästi tundma. Täpselt nagu siis, kui oled peale väsitavad tööpäeva oma koju jõudnud ning diivanile siruli viskad.

Mulle ei meeldi enam käia üritustel, sest ma ei tunne ennast hästi enda kehas. Teate vist seda tunnet naised? Midagi seljas hästi ei istu, nägu on ümmargune nagu kuu ning paks tagumik jääb igal pool ette.

Enesetunne on täpselt selline hetkel.

Olin 11. aastat suhtes, kus mu eksmees suutis mulle selgeks teha, milline üks õige naine olema peab – ma ei hakka siin mõõtutest rääkima, saate kõik korraliku kõhutäie naerda. Aga tema täiuslikkus olid fitnesschikid, kelle kõhul oli 0% rasva ning rinnad nagu Pamela Andersonil. Minul aga tekkisid tänu sellele ainult suuremad kompleksid.
Hakkasin ennast häbenema.

Ma isegi ei mäleta, millal ma viimati käisin lühikese kleidiga või bikiinidega rannas ringi kõndisin. Eriti irooniline on kogu selle loo juures see, et kunagi tegelesin modellindusega. Minu pildid olid paljudes ajakirjades ning olen poseerinud pea alasti igas meesteajakirjas. Nüüd arvate kindlasti, et see eit on peast sooda. Jah, olengi! Ning vist päris korralikult. Aga kui ma hetkel vannitoas oma krimpsus ploomist tagumikku vaatan, siis põhjust enam naljaks ei ole.

Aastad on teinud oma töö ning mu keha januneb rahulolu järgi. Ma tahan hakata ennast uuesti armastama ning olla täiesti õnnelik.

Mul on villand igal suvel kõrkjates passimisest, kübar peas ning pikas kleidis. Isegi kajakad rannas naersid mu valget kere, mida ma iga suvi ainult peidan pikkade maxikleitide alla. Soovin muuta oma keha, oma tervist ja oma mõttemaailma.

Tõusin täna hommikul üles ning kaaluteema keerles mu peas rohkem, kui kunagi varem. Lihtsalt mõtlesin, et olen kui krokodill, kes loomaaiast jooksu on pannud ning varsti tuleb Mati Kaal ja ütleb, et viige krokodill loomaaeda tagasi!

Nii enam jätkuda ei saa! Kurtsin muret sõbrannale, minu õnneks ta ütles, et tal on juba ammu sama probleem olnud. Ning kuna me oleme naised oma parimates aastates, siis otsustasime – ajame ennast supervormi, maksku, mis maksab!

Võtan ette kõikvõimalikud variandid, et lisakilod maha saada. Ma tean, et see saab raske olema, sest mulle absoluutselt ei viitsi trennis higistada ning toitumiskavade jälgimine on minu jaoks konkreetne piin! Minu teise väga suur probleem on see, et ma ei suuda vett juua .. ma olen proovinud igat imenippi – küll maitsevett, küll iga täistund vett joonud AGA .. ma koguaeg unustan seda teha. Päeva lõpuks tunnen, kuidas kumm on tühi … ja keha karjub.

Ma armastan hästi süüa ning otseloomulikult ma armastan häid veine ja šokolaadi. Lisaks olen ma ülimalt mugav, sõidan enamasti ainult autoga. See saab olema üks eriti suur väljakutse.

Minu eesmärk ei ole ainult kaalukaotus, vaid pigem see, et ma suudaksin leida taaskord tee tervisliku eluviisi juurde, teha enda kehaga rahu ning olla vormis ja tunda ennast oma kehas hästi.

Ja nagu meile kohane käisime täna oma lemmikule kiirtoidule nägemist ütlemas! Ütlen ausalt, maitses hea.

Goodbye my lover ….

Siit saabki alguse minu teekond. Ma loodan, et teil saab koos minuga põnev olema! Kajastan otse ja ausalt oma rasket teekonda kuni kevadeni, jagan teiega oma trenninippe, uut toitumismenüüd ja retsepte ning kõike põnevat, mida ma sellel teekonnal proovin. Kindlasti võtan prooviks erinevad salenemistooted ning kogu selle tralli juures ei saa ma jätta ennast poputamata – kõik imerelvad vananemise vastu!

Aga let’s do it! Ma loodan, et hoiate mulle pöialt!

Kõikidel meie tegemistel saate ka woweesti.ee instagramis silma peal hoida! ( vaata #kehamonoloogide highlightse)

Nägudeni, plikad!

Teeme ära!

Back to top button
Close