ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUURMÄÄRAMATAPUHKUS

Jõulujazzi kava avalik: Legendaarne Wayne Krantz toob Tallinna Prince’i ja Bob Dylani lood

Jõulujazz
VASAKUL: Bob Dylan/Foto: Marilyn Kingwill / ArenaPAL/Scanpix PAREMAL: PRINCE/Foto: IPA PRESS/SIPA/Scanpix

Jõulujazzi kava avalik: Legendaarne jazzkitarrist Wayne Krantz toob Tallinna Prince’i ja Bob Dylani lood

23. novembrist 8. detsembrini vältava Jõulujazzi tähed on 10 Grammyga pärjatud vokaalansambel Take 6 ning Estonian Voices, kitarristide tippklassi kuuluv Wayne Krantz, pianistist jazziuuendaja Bill Laurance, unikaalse häälega lauljatar Kristin Asbjørnsen ning tõusev täht laulja-laulukirjutaja Ryley Walker. Eestlastest rõõmustavad kuulajaid Lenna Kuurmaa, Mustonen-Sooäär-Remmel-Ruben Jazz Quartet, Kirke Karja Quartet, Anna Põldvee-Erki Pärnoja ja teised.

Jõulujazzi
Jõulujazz 2016 esineja jazzkitarrist Wayne Krantz

Kitarrist Wayne Krantz on kolme aastakümne jooksul tuntust kogunud ennekõike žanripiiride ületaja ja meisterliku improviseerijana. Mängides iganädalaselt The 55 Baris New Yorgis, hakkas ta otsima inspiratsiooni tuntud artistide nagu Joni Mitchelli, Ice Cube’i või Radioheadi Thom Yorke’i lauludest, kasutades segmente ja rütme neist oma improvisatsioonide aluseks. Nüüd esitabki ta 28. novembril Tallinnas kavas “Undercover Pop Tour” Prince’i, Bob Dylani, Talking Headsi, Sonic Youthi jt lugusid.

Grammy auhinnaga pärjatud pianist Bill Laurance on sensatsioonilise jazz-funk-R&B kollektiivi Snarky Puppy originaalliige, kellelt on ilmunud juba kolm sooloalbumit. Laiema tuntuse saavutas vaimustav klahvpillimängija 2014. aastal ilmunud debüütplaadiga “Flint”, mis jõudis ka mitmete jazziedetabelite tippu. Sooloartistina astub ta Kumu auditooriumis üles 1. detsembril.

Unikaalse häälega norra lauljatari ja helilooja Kristin Asbjørnseni kaubamärk on kontrastiderikas ja dünaamiline kõla, melanhooliast tõukuva lummava sisepingega. Oma seekordsel Eesti külastusel tuleb ta uue kavaga, esitades 30. novembril Niguliste Muuseumis ja 1. detsembril Pärnu Kontserdimajas muuhulgas ka armastatud spirituaale.

Laulva kitarristi Ryley Walkeri muusika hägustab Ameerika folgi, roki ja jazzi vahelisi piire. Nii sisaldab ta looming akustilisi ballaade, psühhedeelseid valsse ja India raga’dest inspireeritud bluusipalasid. Pärast Walkeri eelmisel aastal üle 200 antud kontserdiga turneed kuulutas end tema fänniks ka Robert Plant. Laulja-laulukirjutaja Walker esineb Tallinnas 3. detsembril Kumu auditooriumis.

Jõulujazz
Marten Kuningas/Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

Seekordsel Jõulujazzil kõlab kaks eestlaste austusavaldust maailmanimedele. Lenna Kuurmaa vahendab 23. novembril Vabal Laval legendaarse Kanada lauljanna Joni Mitchelli muusikat. Festivalile paneb 8. detsembril punkti Marten Kuninga tribüüt David Bowie‘le, mis oma vahetu jõuga kevadisel Jazzkaarel kuulajate südamed võitis.

Festivali peaesinejaks on kolmandat korda Eestit külastav vokaalansambel Take 6, kes on oma 14 albumiga pälvinud 10 Grammy auhinda, 19 Grammy nominatsiooni ja 10 gospelmuusika auhinda Dove, olles vokaaljazzi liidripositsioonil kõigutamatu. Seekord esinevad nad 3. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas ja 4. detsembril Tallinnas Nordea Kontserdimajas. Kontserdi esimeses osas astub üles Eesti vokaalmuusika tippgrupp Estonian Voices.

Jõulujazzi toetavad Jazzkaare kuldsponsor Danske Bank, peasponsorid KAFO ja Eesti Päevaleht. Ametlik majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid on United Motors, Tallink, Aktaprint ja Reval Café. Jõulujazzile panevad õla alla Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Goethe Instituut Soomes.

21. sünnipäeva tähistava festivali Jõulujazz piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning veebiaadressil www.piletilevi.ee. Täpsem info aadressil www.jazzkaar.ee ning Jazzkaare infotelefonil 666 0030.

JÕULUJAZZI PROGRAMM
http://www.jazzkaar.ee/programm/?jazz=joulujazz-2016

Back to top button
Close