ILU JA MOOD

JUMESTAJAD ANNAVAD NÕU: Kuidas saada säravat nahka?

Mis on need harjumused, mida tasub meeles pidada, et tagada naha sära? Toome sinuni neli lihtsat soovitust meigikunstnik Taylor Chang-Babaianilt.

#1 Öö- ja silmakreem 
Kreemide ja seerumite valik on tänapäeval väga suur ja mitmekesine. Millist võtta ning millist jätta? Kui sa oled sunnitud valima või lihtsalt soovid vähemaga hakkama saada, siis Taylor Chang-Babaian soovitab kindlasti öökapile varuda kvaliteetse vananemisvastase öö- ja silmakreemi. Öökreemid sisaldavad palju aktiivseid koostisaineid, mis toidavad, niisutavad ning toetavad naha uuenemisprotsessi ka une ajal. Kasutades päikesekaitsekreemi või SPF-faktorit sisaldavaid jumestuskreeme igapäevaselt võib päevakreemi vajadusel vahele jätta.

Silmakreeme valides tasub meeles pidada, et nimetatud nahk on väga õhuke ning rasunäärmeid on seal näonahaga võrreldes palju vähem, seega kasuta silmade ümbruses spetsiaalseid kergema koostisosadega tooteid. Samuti pea meeles, et lisaks näomiimikale mõjutab silmaümbruspiirkonda ka päike, tuul, valed tooted ja meigi ebakorrektne eemaldamine.

#2 Puuder
Taylor Chang-Babaian sõnul on liigne puudri kasutamine peamine viga, mida naised jumestamisel teevad. Liigne puuder kaotab naha naturaalse sära, defineerivad jooned ning  muudab kandja tihti vanemaks. Samuti mainib Taylor, et naised valivad tihti liiga heleda või roosa tooniga peitekreeme, need toovad  samuti aastaid juurde. Alati tasub  nõu küsida kosmeetikapoe müügiassitendilt, kes oskab sobivaid tooteid soovitada.

#3 Koostisained
Kuidas teha kindlaks, kas toode on tõhus ja mõjub? Chang-Babaian sõnul on C-vitamiin üks olulisemaid koostisosasid, mida peaks etiketil jälgima, sest nahk ei saa toota kollageeni ilma selleta. Samuti on oluline hüaluroonhape, mis leiab kasutust kosmeetikatoodetes, kui asendamatu naha niisutaja ja taastaja. Chang-Babaian soovitab silmas pidada ka retinooli, mis mõjub hästi naha ja juuste tervisele kuna soodustab naha uuenemisprotsessi.

#4 Toitumine
Taylori sõnul võib kõlada ütlus, et väline ilu saab alguse sisemusest küll klišeena, aga see on sada protsenti tõsi.  Tervislik ning teadlik toitumine mängib suurt rolli meie naha välimuses. Suhkru, soola ning kohvi liigtarbimine põhjustab naha kuivust ja elutust. Naise sõnul ongi  piisava vee ning mitmekesise toidu tarbimine üks särava naha alustalasid.

Back to top button
Close