ILU JA MOOD

Juuksefööni ostmine – 5 asja, mida silmas pidada

Laiast valikust endale sobiva juuksefööni leidmine on hulga lihtsam siis, kui tead, mida otsid. Selleks, et ette seatud ülesanne natukenegi lihtsam oleks, toob Kaup24 e-pood välja viis asja, mida juuksefööni valimisel silmas pidada. Vaata nende heade hindadega pakkumisi siit.

Materjal – mis juuksetüübile mis materjal sobib
Laias laastus on valik vaja teha kahe fööni vahelt – titaaniumist või keraamiline. Seamde materjalist sõltub see, kui kuumaks õhk föönis läheb, mistõttu aitab õigesti valitud föön juukseid kiiremini kuivatada ja neid ka tervena hoida. Titaaniumist föön sobib väga hästi neile, kellel on peas paks juuksepahmakas, mille kuivatamine tavalisest kauem aega võtab. Keraamiline föön paremini aga neile, kelle juuksed on õhukesed, kuivad ja võib-olla isegi kahjustada saanud. Valiku mõtteid õige fööni valimisest leiad ka perekooli arutelust.

Võimsus – tasakaal õhuvoolu ja kuumuse vahel
Mida võimsam föön, seda paremat tööd see teeb ehk seda kiiremini saad enda juuksed kuivaks. Liiga väikese võimsusega seadmed võivad küll kuumaks minna, kuid õhuvool ei ole piisavalt tugev ning lõpptulemusena sa pigem kõrvetad oma juukseid kui kuivatad. Kõrvetamine mõjub muidugi juustele ääretult kahjustavalt, kuid ka juuste kuivaks saamine võtab kordades kauem aega. Minimaalne fööni võimsus võiks olla 1500 W ning neil, kellel on keskmisest paksemad juuksed, juba 1800 – 2000 W.

Kaal – hantlid jäägu jõusaali
Fööni kaal on olulisem, kui sa algul arvad. Kujuta ette, kuidas sa seda hoiad. Reeglina tõstad sa käe üles, mõnikord on käsivars suisa maapinnaga paralleelne. Ja nüüd kujuta ette, et pead kätt selles asendis hoidma 10-20 minutit. Muidugi väsib käsi ära ja seda veelgi enam siis, kui föön on kogukas. Juuste kuivatamine ei peaks olema jõusaalitrenn! Ja just seetõttu võiks juustekuivataja maksimaalne kaal olla kuni 500g. Eriti oluline on kaal siis, kui käid palju reisimas ja tahaksid enda fööni alati kaasa võtta.

Lisavidinad – lõpmatult valikuvariante
Pole olemas kahte täpselt ühesugust fööni. Iga firma proovib teiste seast millegagi silma paista ja selleks on tihtipeale erinevad lisad, mida föönidele juurde pannakse: difuuser, ION-tehnoloogia, külma õhu funktsioon, kuus kiirusastet, kokkupakitav, õhusuunaja jne. Viimase hitina on turule tulnud ka infrapunaföönid, mis lihtsalt selgitades kuivatavad juukseid seest väljapoole, säilitades juuste loomulikku niiskustaset. Enne aga kui hakkad mõne hästikõlava lisa pärast rohkem raha maksma, mõtle läbi, kas sul on ikka seda vaja.

Hind – kõige odavam pole alati kõige targem valik
Fööni hind ei ole muidugi kõige väheolulisem – pole mõtet osta nii kallist seadet, et pead selle jaoks oma kõhu arvelt näpistama. Samas ei tasu vaadata ka kõige odavamat lahendust, sest tõenäosus, et pead selle üsna varsti välja vahetama, on väga suur. Kui sa oled endale jaoks paika pannud, mis materjalist, mis võimsusega, mis kaaluga ja mis lisadega fööni soovid, näed selliste mudelite pealt ära ka enda eelarve – hea asi ei ole soodsaim. Vajadusel saad siin teha kompromisse, ehk väiksema eelarve korral ei ole siiski mõnda soovitud võimalust tegelikult vaja?

Olles leidnud ideaalse fööni, on selle jaoks raha kogumine täiesti mõistetav ja ka loogiline samm. Õigesti valitud föön aitab säästa su kallist aega, garanteerib ilusa ja meeldiva tulemuse ja mis veel parem, kestab sedavõrd kaua, et investeering tasub igati ära.

Back to top button
Close