Foto: Eero Vabamägi
Foto: Eero Vabamägi

Kuhu on kadunud “Reporteri” vaatajad? Aastatega on kaotatud üle 100 000 vaataja

Kui eelmise aasta oktoobris oli Kantar Emori teleauditooriumi mõõdikuuringu järgi Kanal 2 uudistesaatel REPORTER veel 92 000 vaatajat, siis selle aasta oktoobriks oli neid järel vaid 68 000.

Pikemas perspektiivis võib “Reporteri” reaalseks kaduks pidada 100 000 inimest, sest veel kümme aastat tagasi oldi ajavahemiku 19-20 kindlad liidrid lausa 172 000 silmapaariga.

Portaal “Diktor” toob välja mitu põhjust, mis on aidanud kaasa sellele langusele, nende hulgas kanali vabalevist kadumine, liiklus- ja krimiuudiste jätkuv tootmine ning lõputud “saates tulekul” klipid, mis tekitavad sellise tunde nagu vaataja näeb sama uudislõiku vähemalt neli korda saate jooksul.

“Kui poliitkommunikatsiooni puhul öeldakse, et korruta oma sõnumit nii kaua, kuni endal süda pahaks läheb, sest alles siis hakkab esimestele inimestele kohale jõudma, siis vaatajaküsimus iga 15 minuti tagant ajab teleri ees öökima ja paneb haarama puldi järele,” kirjutab Marii Karell.

Artikkel refereeritud Diktorist.

Vaata lisaks

Richard Mägar Foto: Rada7

Uus klubi U3 täidab Tallinna vanalinna peopaikade tühimiku

Kevadel läks suure skandaaliga kinni endine klubi Sinilind. Kurvastust oli muusikaringkondades tohutult, sest kadus ju …