ILU JA MOOD

Kuidas kanda parfüümi nagu prantslannad?

Parfüümindus on Prantsusmaal sama olulisel kohal kui kõrgmood. Nii on prantslannade jaoks parfüümi kandmine omaette kunst, mida õpitakse maast madalast.

Maailma parfüümitööstuse süda tuksub Lõuna-Prantsusmaal, Grasse väikelinnas. Just selles päikselises piirkonnas vohavad külluslikud lillepõllud rooside, mimooside ja apelsiniõitega, mille ilu ja aroomid lummavad kõiki külastajaid.

Kuna parfüümindus on Prantsusmaal sama olulisel kohal kui kõrgmood, siis on prantslannade jaoks parfüümi kandmine omaette kunst, mida õpitakse maast madalast.

Olemegi siia kokku kogunud mõned prantslannade trikid ja nipid, mis võiks igale naisele (ja mehele) parfüümikandmisel ja valimimisel abiks olla. Lisaks anname nõu, kuidas parfüümi õigesti peale pihustada.

NELI PARFÜÜMIKANDMISE REEGLIT

1. LAIALIHÕÕRUMINE RIKUB LÕHNA

Parfüümi pihustamisel kandub vedelik iseenesest naha kõige soojemale pinnale, kus see siis veresoonte pulseerides ümbritseb sind kauni aroomiga. Lõhna nahal hõõrudes soojeneb see aga üle ja lõhnamolekulid purunevad. Tulemusena kaotab parfüüm üsna ruttu oma kvaliteedi. Seega hoidu pärast pihustamist lõhna puudutamast.

2. PARFÜÜM ON SINU ILU KROON

Prantsuse naise jaoks on parfüüm kõige olulisem osa tema iluprotseduuridest kuna lõhn väljendab kõige selgemini inimese meeleolu ja iseloomu. Muud juukse- ja nahahooldustooted peavad leppima parfüümi võimuga ning mitte üritama sellega võistelda. Seega on harv nähtus, et prantslannad kasutaksid kookose kehavõid või vaarika huulevõiet. Pigem on Prantsuse kosmeetikal tagasihoidlik lõhn, et naised saaksid nautida oma parfüümi ilma segajateta. Hea lõhnavaba valik on näiteks Estée Lauderi nahahooldus.

3. LIIGA PALJU HEAD POLE KA HEA

Parfüümi ei tohiks kindlasti kanda iga päev. Prantslannadel on kombeks võtta parfüümivabu päevi, muidu harjub nina kindla lõhnaga liialt ära. Kui sa ise enam oma lõhna ei tunne, tekib oht lõhnakogust iga päev märkamatult suurendada. Seepärast tee julgelt mõned lõhnavabad päevad nädalas ning pärast pausi tunned oma lõhnast taas suuremat rõõmu. Parfüüm on eelkõige luksustoode sinu enda jaoks.

4. TOIT TRUMPAB PARFÜÜMI

Kuigi parfüüm on prantsuse kultuuris väga olulisel kohal, pole see siiski sama püha kui toit. Lõhn ei tohiks mitte mingil juhul ületada toiduaroome, vastasel juhul jääd parfüümi tõttu ilma maitsenaudingust. Kui vanasti polnud majades vett, siis oli parfüümil oluline roll peita kehalõhnu, kuid hügieenitingimuste paranedes kadus tugevate lõhnasegude vajalikkus. Turule tulid parfüümi asemel madalama kontsentratsiooniga parfüüm-, tualett- ja kölniveed. Õhtusöögil eelista kindlasti kergemaid variante.

KUIDAS LÕHNA PEALE PIHUSTADA?

Parfüümi pealekandmine on tõeline teadus. Siinkohal eksisteerib Prantsusmaal lausa kaks erinevat koolkonda, millest üks soovitab lõhna kanda strateegilistele nahapiirkondadele ja teine hoopis õhku.

NAHALE PIHUSTAMINE

Kui kannad lõhna otse nahale, siis pihusta seda piirkondadele, kus on nahk õhem – nii on parfüümi mõju efektiivsem. Parimad valikud on:

  • randmete siseküljed. Kuid mitte liiga lähedale peopesale, muidu kulub parfüüm kästi pestes maha.
  • Kõrvade taha või kaelale. Kuna prantslased tervitavad teineteist põsesuudlusega, on see väga oluline piirkond. Sama kehtib ka kallistuste puhul.
  • Põlvede taha. See on kasulik nipp suveks, kui kannad seelikuid ja lühikesi pükse. Sel viisil tunnevad ka istujad sinu imelist lõhna, kui neist mööda kõnnid.
  • Küünarnukkide siseküljed. See on hea valik siis, kui soovid tugevamalt lõhnata.

ÕHKU PIHUSTAMINE

Teine võimalus on pihustada lõhnapilv õhku ja kõndida sellest läbi, et lõhnamolekulid kinni püüda. Sel viisil jäävad lõhnama ka juuksed, mille aroome tunned nende lenneldes.

Õhku pihustades jääb lõhn tagasihoidlikum ning ühtlasi haihtub pisut kiiremini. Hea nipp on kanda mõnda väiksemat parfüümi endaga alati kaasas.

MILLISEID LÕHNU PRANTSUSE NAISED KANNAVAD?

Tõenäoliselt üks maailma tuntumaid lõhnasegusid, Chanel No. 5, on klassikaline lillelõhnaline parfüüm naistele

Lõhna sobivus sõltub suuresti vanusest või õigemini inimese küpsusest. Moeikoon Ines de la Fressange’i sõnul peaks parfüüm arenema ajas koos sinuga. Seega on kirjutamata reegel, et nooremad naised kannavad pigem magusamaid ja kergemaid lillelõhnu nagu Mugleri Angel või Cachareli Amor Amor. Ning aja jooksul hakkavad naised enam hindama jõulisemaid lõhnasegusid, milles domineerivad näiteks sandlipuu, tuberoosi või jasmiini sügavad aroomid.

Vogue tegi nimekirja viiest prantsuse parfüümi klassikast. Kõik need legendaarsed parfüümid leiad ka Tallinki laevakauplustest:

  1. Chanel No. 5 (1921)
  2. Cacharel Anaïs Anaïs (1978)
  3. Guerlain Shalimar (1925)
  4. Yves Saint Laurent Opium (1977)
  5. Flower by Kenzo (2000)

Sobiva lõhna leidmine on sama vaevaline protsess kui oma stiili leidmine. Kuid kui sa oled juba kord selle õige üles leidnud, siis tead, et see oli vaeva väärt.

Back to top button
Close