HOBI / SPORT

Kuidas panna nutikell täpsemini samme lugema?

Nutikellade üheks eesmärgiks on aidata kaasa kasutaja aktiivsele eluviisile ning pidada arvet tehtud füüsiliste tegevuste kohta. Nii oskab pea enamik selliseid nutikaid abimehi ka samme lugeda, kuid tulemused ei pruugi alati väga täpsed olla. Kuidas tulemuste parandamisele ise kaasa aidata?

Enamike selliste kellade ja käevõrude häda on selles, et nad ei suuda vahet teha sammudel ja muudel füüsilistel tegudel, mida ekslikult samuti sammudeks loetakse. Enamasti on selleks tugevad vibratsioonid, mis tekkiva näiteks rattaga sõidul ja käed üleliia rapuvad. Isegi passiivsed tegevused nagu bussis või rongis sõitmine võivad kellale valenäite anda.

Kuidas valesamme ära hoida?

Esiteks tuleks alustada sellest, et lugeda läbi tootjapoolsed soovitused seadme korrektseks kasutamiseks. Näiteks võib olla vajalik kantavat seadet aeg-ajalt kalibreerida täpsemate tulemuste jaoks või on tootja poolt ette nähtud muid tingimusi korrektsete tulemuste saavutamiseks.

Paljud tootjad lasevad kasutamiseks ära määrata ka oma käelisuse. Kui oled paremakäeline ja kasutad kella samal käel, on oluliselt suurem võimalus, et sammude lugemisel võib tekkida valearvestust. Mitteaktiivsel käel kasutamine võib seda oluliselt vähendada.

Lisaks tasuks üle vaadata, kui tugevalt sa kella randmel kannad. Liiga lõdva rihma korral võib lahtine kell oluliselt rohkem samme kirja panna, kui neid tegelikult on olnud. Nii et nutikella puhul võiks see pigem olla tugevamini kinnitatud kui lõdvemalt. See aitab vähendada ka olukordi, kus pulsilugeja südamelööke korralikult ei ole või ära ei registreeri.

Back to top button
Close