MÜSTIKA

Kuuhoroskoop – detsember 2019

Jäär: Pead detsembris vastu võtma teatud laadi otsuse. See võib osutuda sinu jaoks määrava tähtsusega verstapostiks edasise osas. See, milliseks kujuneb sinu edasine tee ja kulgemine, on nüüd täielikult sinu enda kätes. Võib olla pead senisest tegevusest või vanast mõttelaadist, aga võib olla veel tähtsamatest sind saatnud asjadest või inimestest. Elu sunnib sind pöörama uue lehekülje sinu eluraamatus. Sulle omase elurõõmsa hoiaku ja spontaansusega pole ka uusi väljakutseid vastu võtta sinu jaoks suur probleem. Sina oled ikka optimistlik ja kohati lapsemeelne. Ümbritsevad võivad arvata, et oled kergemeelne, kuid sinu jaoks pole selles mingit suurt ohtu. Sa ei oska olla üdini tõsimeelne ja pikad kurvameelsuse perioodid pole sulle omased. Ka siis mitte, kui tuleb teha suuri muutusi elus. Seega, jõulud ja aastavahetus on sinu jaoks taaskord rõõmu ja lõbutsemise aeg.

Sõnn: Kui sul on pooleli mõni väiksem või suurem suhteprobleem, tüli või ees mõni arveteklaarimine, siis detsember annab selleks suurepärased võimalused need probleemid rahulikult ja edukalt lahendada. Sulle tehakse nii mõnigi ettepanek lepituseks. Saad mitmeid küllakutseid huvitavatele üritustele ja veedad rohkem aega hubases sõprade ringis. Oled rõõmsameelne, rahulik ja naudid jõuluaega senisest rohkem. Olenemata sellest, millises vanuses sa oled, oskad nüüd tunda lapselikku rõõmu kõigest, millel on vähegi üllatuse moment juures. Kui tavaliselt sulle üllatused ja äkilised asjad ei meeldi, siis nüüd ei tee sa sellest mingit numbrit, kui sulle antakse tund enda ettevalmistamiseks ja kutsutakse kuhugi, kus sa pole kunagi varem käinud. Oled spontaanses ja rõõmsas meeleolus kogu detsembri ja ei lase pisiasjadel end suuremat häirida.

Kaksikud: Detsember tõotab sulle veidi rahulikum periood tegevuste poole pealt. Küll aga on sul nüüd vaja saavutada vaimne ja füüsiline tasakaal iseenda sees. Kui oled mõne tegevusega enda kehale või tervisele liiga teinud, siis nüüd antakse sulle sellest teravalt märku ja sunnitakse vastu võtma otsuseid olukorra muutmiseks. See võib tunduda sulle saatuse õela kiusuna, kuid tegelikult on vaid sulle märku antud, et sul on vaid üks keha, mille eest tuleb hoolt kanda kogu elu, mitte vaid teisipäeviti. Kui selle endale teadvustad, saad kadunud tasakaalu tagasi. Hakkad tundma harmooniat enese sees ja ka kõiges ümbritsevas. Loodus on taas kaunis ja kõik sulle antud ülesanded ja tegevusedki tunduvad taas loomulikud ja mitte liialt koormavad. Vajad tavapärasest rohkem värsket õhku ja puhast vett. Kõike seda, mis on tervisele hea ja kuna su kopsud vajavad nagunii rohkem õhku kui teistel tähemärkidel, siis veeda veidi rohkem aega väljas, see teeb sulle head.

Vähk: Detsembris tunned, et oled läbinud pika tee ja roninud kõrgele mäe otsa. See, milline vaade sulle nüüd vaneb, teeb su südame rõõmsaks. Nii kaugele, kui silm ulatub nägema, on vaid kaunis vaade ja horisondil paistab päike. Sulle on avanenud täiesti uued võimalused ja raske mäkketõus on end ära tasunud. Kuna on jõulukuu ja ümberringi sagimist ja melu palju, siis sina vastupidiselt vooluga kaasa kulgemisele tunned, et tahad olla pigem rahus ja eemalduda kogu kärast. Kuna see on sinu vaba valik ja tahe, siis tunned üksiolemisest ja teatud eraldumisest täit rahuldust ja võid isegi kogeda teatud õnnetunnet. Tahad veidi rohkem vaadata endasse, isegi siis, kui kogu sinu elu on harmoonilises ja rahulikus kulgemises. Jõuluhullus ja kogu kommerts ja sädelus jätab sind sel aastal täiesti külmaks ja heameelega naudid pühadeaega kusagil metsade keskel vaikses maakohas, kus öösel paistab vaid kuu ja tähed.

Lõvi: Detsembris on kõik õnnetähed koondunud ümber lõvide. Kõik täidab sinu südame nüüd armastusega, tunned armastust kõigi ja kõige vastu. Oled avatud meeltega ja teed enda rõõmsa olekuga õnnelikuks ka kõik sind ümbritsevad inimesed. Tahad anda ja kinkida, seejuures ise midagi vastu soovimata. Püüa hoida need asjad tasakaalus, et end tühjaks ei anna. Seda siis just hingetasandil. Sul on kahtlemata kõiki tundeid ka rohkem kui mõnel teisel tähemärgil, aga kusagil on ka sinu ressurss piiratud. Armastust kiirgab sinust aga igal sammul, seda kõigis võimalikes avaldumisvormides. Alates isamaaarmastusest kuni erootilise ja meelelise armastuseni. Kui oled enesekindel ja teadvustad enda suurt jõudu ja energiat, siis suudad paigast liigutada mägesid kui selline vajadus peaks tekkima. Jõulud on sulle seega aeg armastada ja panna armastama ka teised, kes sinu ümber. Ja sellest sünnib palju uut energiat, millega edasi liikuda.

Neitsi: Detsember on sulle justkui lunastuse otsimise aeg. Tõenäoliselt tahad käia mõnes pühapaigas või kirikus. Selleks ei pea hakkama usklikuks, aga miski justkui tõmbab sind sellistesse paikadesse, mis sulle pakuvad meelerahu ja milles on veidi okultismi hõngu. Võid ka hakata huvi tundma mõne ravitsemiskunsti vastu, tõenäolisemalt võivad need olla ravimtaimed või midagi, mis on seotud loodusega. Enne kui sukeldud esoteerika imetabasesse maailma, kogu siiski veidi infot, valmista end ette, sest muidu võivad need jõud teha sulle tempe ja kasu asemel kahju tekitada. Kõik on kooskõlas Universumi seaduspärasusega ja seega ei suuda inimene ninapidi vedada ei Emakest Maad ega Taevaisa. Kõigesse, mis on antud meie kasutusse, tuleb suhtuda austuse ja armastusega. Vaid siis antakse sulle veel enam kui oskad oodata. Aga oodata sa oskad ja jõulud võivad sinu jaoks olla seekord ootuse aeg. Ja see ootamine tasub end kindlasti ära.

Kaalud: Detsember tekitab sinus miskipärast trotsi ja kipub mõjub mõjuma kuidagi negatiivselt. Tahad justkui olla veidi kiuslik ja eriti kisub sind riukaid tegema. Oled justkui pisike saatan, kes iga kandiku üritab oma pisikeste peenikeste näppudega kummuli keerata. Sellest tegevusest täit rõõmu sa siiski ei tunne, oled samas laisk kui päevakoer, kes täis kõhu päikese poole keerab ja naudib sooja ja vaikset ilma. Sellest olukorrast päästab sind vaid tugev tahe ja enesedistsipliin, sest vastasel juhul on aasta lõpuks kõik su kandikud tühjad ja pead ehmatusega tõdema, et oled üsna üksildane. Et seda ei juhtuks, hoia meeled positiivsetel emotsioonidel ja tuleta ka enda lähedastele meelde, et nad ei lubaks sul hakata porisedes rumalusi korraldama. Oled neile hiljem selle eest tänulik, et nad sind tukkapidi õigele rajale tagasi sikutavad. Aasta lõpuks on su trots lahustunud ja oled jälle täis tahtmist lõbutseda koos sõprade ja perega.

Skorpion: Detsembri algus teeb sind ülitundlikuks igasuguse kriitika suhtes. Vähimgi hinnang sinu või sinu tegevuse aadressil sunnib sind silmapilkselt asuma kaitsesse ja kaitsepositsioonil skorpion teatavasti on väga ohtlik vastane. Muutud teravaks ja võid ainsa pilkava märkusega vastase vastu seina suruda. Loomulikult ei ole selline olukord ka sulle endale meelepärane, seetõttu vaevled hiljem hoopis enesekriitika käes ja piitsutad ennast, et ei suutnud end talitseda. Samas sellised olukorrad tugevdavad sind ennast suurel määral ja mõne aja pärast oled veelgi parem nõuandja ja külvad hoolitsuse ja empaatiaga üle kõik lähedased, kellest hoolid. Ja ka need, kellest natuke vähem hoolid, aga tunned, et ka nemad vajavad headuse puudutust. Sinu moraalsed väärtused on peajagu üle teiste vaadetest ja kuna oled oma tegevustes ka kaitstud kõrgemate jõudude poolt, siis on kõiges, mida ette võtad, sees ka sügavam mõte ja iga sinu tegu loob sinu tulevikku. Jõuludeks oled taas sina ise, teadlik enda jõust ja täis energiat ja usaldust elu enda vastu.

Ambur: Sinus on nüüd tavapärase muretuse asemel veidike hirmunud olekut. Reaalselt ei ohusta sind ei nälg ega külm, aga tunnetad end justkui mahajäetu ja üksildasena. See võib tuleneda sellest, et oled pidanud mõneks oma tavapärasest olekust eemalduma ja tegelema asjadega, mis pole sulle ehk nii omased ja kodused. Samas avavad tundmatud väljakutsed sinu jaoks ka uusi võimalusi saavutada edu seal, kus oled harjunud toimetama. Peaksid nüüd eriti kuulama enda sisehäält ja tegutsema vaid siis, kui südames tekib kerguse tunne kui kujutled seda, mida tegema hakkad. Vaevled tugevate kahtluste küüsis ja selline olukord suleb ka sinu sisemise tunnetuse. Kogu teavet, see tuleb sinuni kohe kui annad endale võimaluse ja jätad kõrvale kõhkluse. Teadmised ja tunded peaksid nüüd olema tasakaalus, kumbagi ei saa eelistada ega välistada.

Kaljukits: Detsember on sinule positiivne ja elurõõmus kuu. Tunned end enesekindlalt ja sinu enesemäärmine on praegu kõrgel tasemel. Veidi ehk oled tundlik võimaliku kriitika suhtes ja siis tunned end haavatavana, ootad ehk pisut enam tunnustust kui sulle osaks saab. See aga ei takista sind pühade ajal nautimast kogu hingega ja võid tunda isegi joovastust ja suurt õnnetunnet, et oled just seal, kus oled ja teed just seda, mida teed. See muudab sind oodatud kaaslaseks igas seltskonnas ja naudid ka ise head seltkonda rohkem kui mõnel muul ajal. Tunnetad suurt vabanemist ja vabadust, sinu eneseteadvus saab uut hoogu ja jõudu just lähedastega koos olles. Sinuni jõuab teadmine, et kõige olulisem siin elus on tunda lähedust nendega, kes on tähtsad ja kellega oled seotud. Tööalaselt oskad nüüd veidi aja maha võtta ja lubad endale puhkust, mida vajavad nii sinu meeled kui ka keha. Jalutuskäik talvises metsas pakub praegu rohkem kui kärarikas kaubanduskeskus. Toida oma meeli siis sellega, millest rõõmu tunned.

Veevalaja: Sinu detsember on läbinisti maine ja materiaalne. Ehk et kõiges, millega kokku puutud, kasutad oma teravat ja selget mõistust, mõtled korralikult läbi iga liigutuse ja käigu, mida ette võtad. See on sinu tugevamaid külgi, oskus tegutseda läbimõeldult ja kainelt kaalutledes. Samas on see ka sinu trump, sest vaid nii saad püstitada uusi eesmärke ja ülesandeid. Kui probleem, millega pead hakkama saama, tundub liiga keeruline, siis võtad selle väiksemateks osadeks lahti, asud lahendama üksikuid detaile ja ühel hetkel ongi kogu suur probleem lahendatud mängleva kergusega. Vaid sina ise tead, kuidas see osadeks lahtivõtmine käib, teised seda tõenäoliselt ei mõistagi. Materiaalses plaanis tõotab samuti tulla väga edukas kuu. Võid ju Fortuuna proovile panna ja osta mõne lotopileti, ei või iial teada, millise nurga taga  küllus end peidab. Mitte et sul millestki puudus oleks, aga kui on kõvasti tööd tehtud, siis võib ju veidi ka oma õnne proovida seal, kus iga päev ei tule meelde seda proovida.

Kalad: Sinu detsember näib olevat suur pidude ja rõõmsate koosviibimiste aeg. Naudid seda, mida oled aasta jooksul saavutanud ja ära teinud ja lubad endale rahulolevalt puhata ja lõbutseda. Sinu seltskondlikkus on nüüd haripunktis, tõenäoliselt külastad sõpru ja tuttavaid, keda pole kaua aega näinud, lihtsalt selleks, et koos lõbusalt aega veeta. Veidi võiksid jälgida, et enda tervisele liiga ei tee just selle osas, mida jood ja sööd. Muus osas on iga seltskond sulle vaid kasuks ja tundub, et sinust lõbusamat kaaslast oleks praegu raske leida. Kasuta seda positiivset perioodi siis maksimaalselt, ära lase muremõtteid ligi ja kõik su kavatsused täituvad. Oled täis tänutunnet, et on ülettaud nii mõnigi kriis ja lahendatud nii mõnigi raske probleem. Ja isegi kui sa jõuluimedesse ei usu, siis võiksid ikkagi Jõuluvanale kirja kirjutada, mine tea, ehk täidab ta sel aastal just sinu soovid.

Koostas: Elle Lehtla

Back to top button
Close