SEKS JA SUHTED

Liiga hea, et olla tõsi! 5 “romantilist” žesti, mis on tegelikult ohumärgid

Filmid õpetavad meid imetlema suuri romantilisi žeste, aga tegelikkuses võib partneri ülevoolavalt armastav käitumine varjata süngeid saladusi. Oska järgmisi märke ära tunda, et mitte üllatuda, kui näiline prints valgel hobusel korraga su elust kaob.

1. Ta avaldab sulle väga varakult armastust.
Kaaslane, kes kuulutab kohe suhte alguses, et armastab sind, võib tunduda imeline, aga tähtis on panna tähele, kuidas ta end väljendab. Kiire armumine on mõistetav, aga kui ta ütleb mõne nädala jooksul, et armastab sind üle kõige või et oled ta hingesugulane ja ta tahab elu lõpuni sinuga olla, siis astu paar sammu tagasi.
„Selline käitumine on kahjuks päris levinud kontrollivate, vägivaldsete ja nartsissistlike partnerite hulgas,“ selgitab suhtepsühholoogia õppejõud dr Mariana Bockarova. Säärased inimesed võivad uskuda, et on armunud, aga nad ei tunne veel sind ega su vigu. Kui sa ei paista enam nende ideaalse ettekujutuse moodi, võivad nad reageerida külmalt või lausa agressiivselt. „Mina suhtuksin ettevaatlikult inimesse, kes teeb erakordselt suuri žeste, enne kui on sind tundma õppinud.“

2. Ta on esimesel kohtingul liiga avameelne.
Kui kohtingukaaslane avab end sulle kohe, võid tunda temaga varakult sidet. Ent kui jutt läheb möödunud suhetele, ole ettevaatlik, hoiatab dr Bockarova. Üks asi on, kui eks tuleb näiteks oma viimasest reisist rääkides loomulikult jutuks. Aga hoopis teine asi on, kui ta heietab pikalt oma varasematest suhetest või siunab endist kaaslast. See on märgiks, et ta pole veel uueks suhteks valmis.

3. Ta tahab kogu aeg sinuga olla.
Teoreetiliselt on see komplimendiks, kui keegi ei suuda hetkegi sinust eemal olla. Aga kui uus kaaslane soovib sulle absoluutselt igal õhtul külla tulla – isegi kui oled talle öelnud, et teed tööd või oled sõpradega või tahad lihtsalt rahu –, siis ole ettevaatlik.
„Palved koos rohkem aega veeta võivad muutuda toksilisteks ja kahjulikuks, kui sulle avaldatakse survet ja pannakse sind tundma end süüdi, et sul on teisigi huvisid ja lähedasi inimesi,“ räägib dr Bockarova. „Suhe peaks põhinema vastastikusel usaldusel, hoolivusel, ustavusel ja armastusel, mitte sundimisel, manipuleerimisel ja hirmul.“

4. Ta on ülimalt armukade.
„Armukadedus on normaalne reaktsioon, kui miski suhet ohustab,“ kinnitab dr Bockarova. Ebaratsionaalne armukadedus on aga märgiks, et partner on kontrolliv. „Kui pead õigustama täiesti süütut tegevust või nõuab partner ligipääsu su telefonile või sotsiaalmeediale, nii et tunned end ebamugavalt ja temale samad reeglid ei kehti, siis on tegu ohumärkidega.“

5. Ta annab suuri lubadusi.
Isikud, kes vannuvad, et ei jäta sind ega tee sulle iial haiget, on sageli just need, kes seda teevad. „Parem on panna tähele inimese käitumist ja väärtushinnanguid, enne kui ta sõnu uskuma jääda,“ hoiatab dr Bockarova, ja lisab, et sõnade ja tegude vaheline lõhe võib pikas perspektiivis väga õnnetuks teha.

Allikas: cosmopolitan.com

Back to top button
Close