PUHKUS

Maailma parimad meelelahutuspaigad

Mõnikord võib etenduse või spordiürituse toimumise paik olla sama oluline kui üritus ise. Muljetavaldav paik võib muuta väljas veedetud õhtu hoopis meeldejäävamaks kui suurepärane etendus keskpärases paigas. Parimad meelelahutuspaigad on arhitektuuriliselt muljetavaldavad ja paljudel neist on pikk ja eristuv ajalugu. Oivaline teenindus, suurepärased vaated ja vapustav akustika on mõni näide eripäradest, mis muudavad maailma parimad meelelahutuspaigad pikaajalise ja kalli reisi vääriliseks.

Rõõmude aed

New Yorgis asuv Madison Square Garden on üks kõige kuulsamaid mitmeotstarbelisi meelelahutuspaiku maailmas ning kõik seal esinejad teavad, et nad oma valdkonnas parimad. On üks vana nali, et kuidas jõuda Madison Square Gardenisse? Harjutades! Tegelikult suunduge Midtownis 7. ja 8. avenüüle ja MSG asub seal Pennsylvania jaama peal.

MSG on jäähokimeeskonna New York Rangers ja korvpallimeeskonna New Yorgi Knicksi kodupaik, kuid seal toimub ka muusika-, teatri-, poksi-, maadlus- ja tsirkuse üritusi. 20000 istekohaga areenil on esinenud sellised superstaarid nagu Elton John (64 korda), Bruce Springsteen (47 korda), Madonna (31 korda) ja U2 (25 korda), samuti Led Zeppelin ja Elvis Presley, kes 1972. aastal andis seal kõik New Yorgi kontserdid.

Tõeline ime lõunapoolkeral

Sydney ooperimaja Uus-Lõuna-Walesis Austraalias on UNESCO maailmapärandi nimistus ja tegemist on ka ühe nüüdisaegse maailmaimega. See Taani arhitekti Jørn Utzoni projekteeritud ooperimaja avati 1973. aastal ja sellest ajast on seal igal aastal korraldatud rohkem kui 1000 esinemist. See ei ole mõeldud vaid ooperi- ja teatri austajatele, selles võrratus paigas toimuvad ka klassikalise ja pop/rock-muusika kontserdid. Peamises kontserdisaalis on 2679 istekohta, kuid hoone hõlmab ka viit väiksemat lava, salvestus stuudiot ja väliplatsi, mida samuti saab kasutada etendusteks. Selle treppidel esines 1978. aastal rokkbänd Thin Lizzy ja 2000. aastal võõrustas ooperimaja olümpiamängude avatseremooniat.

Unistuste kasiino

Mängusõpradel, kes otsivad parimaid kasiinosid üle maailma, on soovinimekirjas kaks peamist sihtpunkti: Las Vegas ja Macau, Hiina. Las Vegas Stripi kõige ekstravagantsem kasiino on kindlasti Bellagio. Vaadake üle purskkaevuvaatemäng enne sisenemist kasiino grandioossesse fuajeesse, mille klaaslae on käsitsi loonud tuntud kunstnik Dale Chihuly.

Saadaval on lai valik lauamänge, sealhulgas rulett, blackjack, baccarat ja pokker. Kui te pole enne mänginud, oleks mõistlik enne reisi oma oskusi Betsafe’i veebikeskkonnas arendada, kus on olemas erinevad online kasiino mängud, nii et Bellagiosse jõudmisel olete saavutanud kogenud mängija enesekindluse. Väike hoiatus küll: ärge külastage pokkeriruume, kui te pole just meisterlik või rahakas, sest tõenäoliselt satub teile vastaseks mõni maailma parimatest mängijatest.

Suurus loeb

Maailma teises otsas asub Venetian Macao, mis on maailma suurim ja vaieldamatult kõige suurejoonelisem kasiino. Kasiino asub 39-korruselises hotellis Cotai Stripil ja hõlmab 550000 ruutmeetrit põrandapinda ning seal on 3400 mänguautomaati ja 800 mängulauda. Selles on neli temaatilist ruumi: Golden Fish, Imperial House, Red Dragon ja Phoenix. VIP-külastajad saavad nautida privaatsete mänguruumidega eksklusiivset Paiza Clubi, kuid ka kasiino tavakülastajad tunnevad end kuninglikult, kui jalutavad ümber selle suure kuldse palee, millel on kõrged klassikaliste maalidega laed ja lummavad arhitektuurilised eripärad.

Rahvusvaheline sport

Jalgpallifännid peaksid suunduma väidetavalt maailma parima meeskonna – FC Barcelona – kodupaika Hispaanias Kataloonia piirkonnas. Camp Nou avati 1957. aastal ning seal on toimunud olümpiamängude jalgpallivõistlused ja kaks UEFA Meistriliiga finaalmängu. See on Euroopa suurim staadion, mis mahutab üle 100 000 pealtvaataja, ja Barca kodumängus on õhus küllaga elektrit: kui igal poolajal kaigub hüüe “Independencia!” täpselt 17 minuti ja 14 sekundi pärast, mis viitab Kataloonia iseseisvuse kaotusele 1714. aastal. Isegi kui mänge ei toimu, peab kindlasti külastama ametlikku FC Barcelona muuseumi, lisaks suurepärane võimalus kõndida väljakule ja üle vaadata riietusruumid.

Maailmas reisides leidub külastamiseks palju suurepäraseid paiku, mis pakuvad erisuguseid meelelahutusvõimalusi. Olenemata teie maitsest on kindlasti mõni paik, mis jätab teid suu lahti imetlema.


Back to top button
Close