ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

Mai lõpus kallineb kirja saatmise hind

31. maist muutub kirja saatmise hind ning kirja saates tuleb ümbrikule kleepida varasemast suurema summa eest marke, vahendas BNS.

Kiri, mille saatmise hind on 90 senti, toimetatakse saajani kolmandal järgneval tööpäeval pärast kirja üleandmist. Ekspresskiri toimetatakse saajani järgmisel tööpäeval pärast kirja üleandmist.

Ekspresskirja saatmiseks tuleb kasutada erilist oranži ümbrikut, millel on tähistus “Ekspresskiri” ja see maksab 1,50 eurot. Ümbrikule pole vaja enam marki peale kleepida – ekspresskirja saates saab klient margi ja ümbriku ühe hinna eest.

Kirja postitades tuleb kliendil jälgida ka kirjakasti tühjendamise aega, sest kiri on üle antud alles siis, kui toimub kirjakasti tühjendamine. Seega, kui kiri pannakse kirjakasti näiteks õhtul pärast kirjakasti tühjendamist, siis läheb kiri teele järgmise tühjendamise ajal. Kirjakastide tühjendamise ajad on märgitud kirjakastidele, samuti on need leitavad kirjakastide registrist Omniva kodulehel.

Välismaale kirja saatmisel kehtib kõikidesse riikidesse ülemaailmselt üks hind ehk 1,90 eurot.

Seni kasutusel olnud postmargid kehtivad ka pärast 31. maid, kuid neile tuleb lisada täiendavas vääringus marke, et markide maksumus vastaks kirja saatmise uuele hinnale. 

Uued postmargid ning lisamargid vääringus viis või 25 senti, mida saab kleepida vana hinnaga postmarkidele juurde, on müügil postkontorites ja postipunktides.

Ekspresskirja ümbrikud on saadaval kõigis postkontorites ja postipunktides alates 28. maist, e-poest saab neid tellida juba varem. Samuti on võimalik eskpressümbrikuid omale kirjakandjaga koju tellida. Ekspresskirja saab saata alates 31. maist.

Back to top button
Close