HOBI / SPORTTEHNIKA

Mannergute Mõõduvõtt: ossikultuuri adrenaliinirohke F1?

Mai esimesel nädalavahetusel oli Pärnu lähedal tunda suitsevate rehvide lõhna ja kihutamas võis näha masinaid, millest paljud peaks juba ammu lammutuses puhkama. Põhjus, miks vanadele bemmidele, mersudele ja jaapanlastele ning koreakatele (olid need just kõige popimad sõiduriistad) kurjad hääled sisse aeti oli järjekordne Mannergute Mõõduvõtt!

Kes pole mannergutest varem midagi kuulnud, siis luba WOWEesti harib sind natuke:

Mannergute Mõõduvõtt on meeskondlik, meelelahutuslik, mitte-sportlik kestvussõit, mille põhiliseks eesmärgiks on tuua kokku sõbrad, kes annaksid vanale, aeglasele ja muul põhjusel ühiskonna poolt ära põlatud autole veel viimane võimalus end tõestada ning tuua MM-ilt karikas.

Nagu videost näha võib, siis pööratakse mannergute puhul erilist rõhku välimusele, sumpsist tulevale mürinale ja igasugustele vidinatele. Võib isegi öelda, et tegemist on spordi/võistlusalaga, millest võtavad osa täiskasvanud mehed (ja ka naised), kes on korraks oma vanuse unustanud ja esile lubanud oma sisemise lapse. Võib vaid ettekujutada, millise naeru ja rõõmuga neid tuuninguid ja kleepse masinatele paigaldati. Imselgelt sirge ja tuima näoga sellised super-madaldustega “punto-d” ei sünni!

9. Mannergute Mõõduvõtu võitsid tüübid, kes käisid ringi valgetes ürpides ja üle õla AK-47 automaadid. Araabia šeigid on korraks ka antud videos näha (alates 43 sek). Kuna šeikidel on tavaliselt rohkelt pappi, siis võib karta, et ega nad selle esikoha ka lihtsalt ostsid. Kuid välistatud pole ka variant, et keegi ei julgenud automaatidega vehkinud habemikele vastu hakata ja targem oli poodiumi kõrgeim koht värisevate kätega ära anda!

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Mannergute Mõõduvõtt on üllatavalt adrenaliinirohke, huvitav ja autospordihuvilisi ühendav mõõduvõtt, mida saab väga hästi nautida ka tribüünil olles ja mööda boksiala jalutades. Kui vähegi mahti on, siis minge kindlasti järgmist kihutamist ja neid huvitavaid vaimusünnitusi vaatama. Ja ehk olete juba ülejärgmisel korral ise mõne vana mannerguga stardis, kes teab?

Järgmine Mannergute Mõõduvõtt toimub 2. juulil. Rohkem infot leiad SIIT!

Mannergute Mõõduvõtt
Kuvatõmmis www.mannergutemooduvott.ee lehelt

 

Back to top button
Close