Kolmapäev , august 22 2018
Avaleht / GALERII / Marek Rosenberg a.k.a Berg: Kõikidel on võimalus muusikuks või näitlejaks saada!

Marek Rosenberg a.k.a Berg: Kõikidel on võimalus muusikuks või näitlejaks saada!

Eestis on rohkelt elukutselisi näitlejaid ja muusikuid, kes juba maast madalast mõnd pilli õppinud, lõõritanud või püünele trüginud. Kuid nende kõrval leidub eetriaega ka nendele, kes oma loomingulise külje palju hiljem avastasid. WOWEesti.ee tutvustabki ühte sellist meest, kelleks on Marek Rosenberg a.k.a Berg.

1. Kirjuta lühidalt, kes oled, kust tuled, kus paikned ja millega tegeled?

Olen Marek Rosenberg a.k.a Berg , Tartust pärit DJ, produtsent, helilooja, manager ja näitleja.

Isiksuselt olen armastav ja tugev, mille tõttu olen ma hea sõber ja inimene, kes on oma perega lähedane. Jään endale alati kindlaks ning seisan inimeste eest, kes on mulle tähtsad.

2. Ütlesid, et oled diskor, produtsent ja helilooja. Kuidas muusikani jõudsid?

Jõudsin muusikani aastal 2002, siis ma n-ö alustasin DJ ametiga. Osalesin mitmetel dj-de festivalidel, dj-de võistlustel jne. Sellest ajast saadik läks kõik loominguliselt edasi nii nagu minema pidi. Ma sain tuttavaks tuntud diskoritega ja teiste muusikutega.

Mingil hetkel hakkasin iseseisvalt õppima süntesaatorit ja klaverit.  Oma esimese loo tegin aastal 2009. Sellest ajast peale olen teinud nii remixe kui ka oma lugusid, mis on kenasti olemas Eesti parimates raadiojaamades.

Koostööd olen teinud selliste nimedega nagu Koit Toome, Heleri Arumets, Marco Margna, Merlyn Uusküla, Gunnar Viibus, Ketlin Sulli, Anne Veski, Aare Külvja, Jaanika Merelaht, Vahur Valgmaa, Kemo Jürgens, Eliisa Kõiv, Kristi Lichtfeldt, Lauri Lembinen jpt.

3. Sul nägi äsja ilmavalgust uus lugu, mis kannab pealkirja “Norway 2018”, kellega koostöös ja kuidas see sündis?

Viibisin eelmisel aastal korduvalt Norras. Olin tihti  üksi, oma perest eemal ja siis kuidagi tekkis sellise loo tunne ning nii see sündiski. Lisaks perele on lugu inspireeritud ka Norra loodusest. Loo sõnadega aitas pikaajaline kolleeg muusikaalal Gunnar Viibus ja video valmis koostöös Taavo Vellendiga. Lugu saab kuulata nii YouTube’st kui ka parimatest kodumaistest raadiojaamadest.

Minu loominguga ja tegemistega saab tutvuda:

https://www.youtube.com/user/BergProjectOfficial/videos

http://www.estmusic.com/en/user/230

https://soundcloud.com/bergproject

4. Lisaks muusikale võlub sind ka kaamer ees olemine. Kust su näitlemispisik pärineb ja kus sind näha on olnud?

Näitlemispisik on mu sees alati elanud. Ehk on see pärit mu kadunud vanaonult, kes oli Vanemuises näitleja. Minu esimene roll oli filmis “Päevad, mis ajasid segadusse”. Olin seal taustanäitlejana.

Olen osalenud veel sellistes filmides/seriaalides: “Polaarpoiss”, “Suletud uste taga”, “Piirilinn” (Soome ja Eesti ühine seriaal). Hetkel teen kaasa seriaalis “Pank”, mis jõuab vaatajateni selle aasta sügisel ning filmis “Võta või jäta”.

5. Kuidas pere ja lähedased sini tegemistega kaasa tulevad ja nendesse suhtuvad?

Pereliikmed, lähedased pole eriti kurtnud midagi ja seega võin öelda, et suhtuvad minu tegemistesse positiivselt.

6. Nõuanne neile, kes tahavad muusika ja näitlemisega oma elu siduda

See kõik on inimese enda teha! Kui kellegil on soov saada muusikuks või näitlejaks, siis keskenduge oma soovidele, sest kõik võib täituda varemgi, kui te seda oskasite soovida.

Vaata lisaks

perevägivald

Kaheksa müüti perevägivallast

Perevägivalla kogemuse tunnistamine on endiselt tabu ja seda ei soovita avalikustada. Statistika on ehmatav: iga …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Hakka meie sõbraks!

Hoia ennast uudistega kursis.