MEELERAHU

MARGUS VAHER: Mida suhtes teha, kui tunnete, et kaugenete enda partnerist või tema teist?

Kaks imelihtsat stsenaariumit, mille valikukriteeriumiks on see, kas armastate enda kaaslast või mitte. Tunnetate hetkeseisu läbi, mõtestate lahti ja suudate enda suhet vaadeldes adekvaatselt hinnata. Ideaalse klapi kahe inimese vahel loob koosmõju füüsilisest, emotsionaalsest, intellektuaalsest ja vaimsest sobivusest, ühised väärtused ja maailmapiltide sarnasus.

Kuna paljude suhete alus on tihti ainult üks või kaks neist loetletutest, siis meenutab selline suhe tihti kolme jalaga tooli, millele istumine toob harva endaga kaasa mõnusa kogemuse. Armastus suhetes on sama haruldane nähtus nagu aus poliitik ja teineteisest kaugenemise põhjuseid on mitmeid.

Võib juhtuda, et teie suhe on rajatud peamiselt füüsilisele külgetõmbele ja nii juhtubki, et kui suurem tulevärk on möödas ja kehalise kire kõik aspektid on end ammendanud, siis veereb see kakuke edaspidi ainult allamäge. Tunnete, et teil pole partneriga enam justkui palju ühist, milleski rääkida ja kui veidi aega on suhtes sellises faasis chill’itud, siis üha rohkem tundub teile, et pidite vist küll meeltesegaduses olema, et selle inimesega otsustasite suhtesse minna. Eks olitegi, aga vabatahtlikult ja hea meelega, sest kehakeemia tegi oma ja sellel kirglikul laineharjal on ju marumõnus surfata ning alguses tundubki kõik ülikihvt. Aga kui suhe on rajatud ainult füüsilisele, siis on seesama seksuaalne klapp mõnus virvatuli murtud südamete soos ning lõppeb varem või hiljem sellega, et sulpsatate sinna rabamülkasse ning saate kõigi teiste seal elavate sookollidega kooris Right Said Fredi „Im too sexy“ või Toni Braxtoni „Unbreak my heart“ lauda 😀 Kui armastust või mitmetasandilisemat sobivust pole, siis on parematele jahimaadele liikumine ja lahkuminek ainuõige valik.

Kõiki erinevaid pikaajaliselt mitte toimivaid kooslusi polegi mõtet välja tuua, sest neid on lõputult. Sest mis sa hing teed, kui sind küll seob enda mehega nii hea füüsiline klapp kui ka emotsionaalne side, aga teie maailmavaated on sama sarnased nagu kommunistil ja anarhistil ning teie intellektuaalne võimekus erinev nagu öö ja päev, sest ühele teist on eneseareng, haritus ja enese igakülgne täiendamine sama loomulik nagu hingamine, aga teine luges enda viimase raamatu põhikooli viimases klassis ja usub, et maa on lapik ja seda valitsevad reptiilid.

Kui aga on juhtunud maailma üks kõige müstilisemaid imesid ning kahte inimest ühendab tõeline armastus ja üksteisest kaugenemine on tingitud lihtsalt elu ajutistest väljakutsetest, liiga vähesest koosveedetud kvaliteetajast või näiteks lapse sünnist, siis on tekkinud olukorda lahendada suhteliselt lihtne. Tihti piisab sellest, kui tekkinud hetkeolukorda enda partneriga usalduslikult empaatia ja armastuse kaudu jagate. Kumb iganes teist tähelepanelikum on ja pead tõstva üksteisest kaugenemise enne ära tunneb, see teeb partneriga sellest juttu, arutate omavahel läbi selle põhjused, enda tunded sellega seoses ning suure tõenäosusega saate sellest raskusteta koos üle. Sest tihti on erinevad suhteprobleemid kui voodialused kollid, kes kaovad niipea, kui sinna veidi valgust näidata.

Seega, kaugenemine lõppeb suure tõenäosusega niipea, kui partnerile enda murest räägid. Ütled enda mehele, kuidas tunned, et olete teineteisest viimasel ajal veidi kaugenenud ja pole ehk üksteisega nii lähedast kontakti, kui sooviksid, ning tahaksite selle uuesti luua. Kui su partneril ei teki selle peale vastupandamatu soov sind enda armastuse, tähelepanu ja nunnutamisega üle kallata, siis ta kas ei armasta sind või on oled ehk ise teinud midagi, mis on tema armastusejõudu liialt palju kulutanud ning sellest on hetkel defitsiit. See võiks olla parim aeg peeglisse vaatamiseks, et saada aru, kuhu koer võib maetud olla ning mida saaksite omalt poolt teha, et enda partnerit tema raskustes toetada ja see vaevu hingitsev säde taas võimsaks leegiks puhuda. Tule puhul on selleks muutuse toojaks hapnik, suhtes – armastus. Kui tundub, et ei mõju, siis suurendage annust.

Peatükk on pärit Margus Vaheri raamatust “Tee mehe südamesse”.https://pilgrim.ee/tee-mehe-sudamesse.html

Back to top button
Close