MEELERAHU

Maskid, mida me kanname

Kõik inimesed kannavad maske. Kuid ühe mask on tumedam ja teise oma heledam. Mida tugevam on inimese mask, seda rohkem on sellel inimesel hirme, ebakindlust, saladusi ning kadedust.

Inimesi, kes julgevad olla kõigi eest just sellised nagu nad seda ka päriselt on, neid on väga vähe. Ei julgeta avaldada alati oma tõelist olemust, arvamust, rääkida asjadest nii nagu need tegelikult on või ei suudeta astuda vahele olukorrale, kus on ülekohus.

Kui tihti oled sa vaadanud otsa inimesele, kes sulle naeratab, sind kiidab ja ülistab, kuid sa tead täpselt, et see naeratus ei ole aus ega siiras? Ma usun, et me kõik oleme oma elus sellise inimesega vastamisi seisnud ning vahel ehk oleme isegi need inimesed olnud. Kuid siin on vahe see, kas sa oled hetkel, keerulises olukorras maski kandja või kannad sa maski terve oma elu? Ka neid inimesi on tohutult palju. Kui paljud selle artikli lugejatest suudaks avalikult tunnistada, et ta kannab maske ?

Tõde on puhtuse ja siiruse sümbol. Meie seas on aga väga vähe inimesi, kes suudavad olla need, kes nad päriselt ka on.

On kolme tüüpi maskikandjaid:
1) Jõulised ja edukad – Need inimesed kannavad endaga kaasas teatavat müstikat, saladusi, kuid tihti on nad ka õelad, ahned ning endast väga heal arvamusel. Nad teavad täpselt kellega nad saavad manipuleerida läbi ebasiira naeratuse või kus on neil kasulik mängida ”tiimi kaaslast”. Kuid üldiselt on ta alati otsekohene ning ausa ütlemisega. Lihtsalt enamasti kõik mida ta teeb, teeb ta omakasu nimel.

2) Malbed ja tagasihoidlikud – Need on need inimesed, kes ei julge avaldada oma arvamust. Pigem hoiavad seda endasse. Lihtsam on seltskonnas alati kaasa noogutada, et neid keegi ei märkaks või neile liigset tähelepanu ei osutaks. Nad üritavad luua endale kaitsekilpi, et keegi neile liiga ei teeks.

3) Armastuse ja tähelepanu otsijad – Neid on kõige rohkem. Nemad naeratavad alati kõigile otsa vaadates. Kiidavad teisi, jagavad kallistusi ning voolavat armastust. Ta on alati sinuga kõiges ühel meelel ning ta teab alati kõigi kohta midagi klatšida. Tihti kipuvad nad sulle rääkima teistest negatiivses alatoonis, samal ajal sind ülistades ning sinuga kõiges ühelmeelel olles. Kohe aga kui sa oled uksest väljunud ja uus sisenemas, tema roll vahetub sinu suhtes.

Maskikandjaid on veel erinevaid liike, kuid need on põhilised, mida me kõige rohkem võime oma elus kohata. Kuid mis on nende inimeste tegelik õppetund? Nad ei julge olla ausad. Eelkõige iseenda suhtes. Inimene, kes ei julge tunnistada iseendalegi oma tõelisi ambitsioone, soove, tundeid, emotsioone ja unistusi, siis selline inimene ei saa olla mitte kunagi õnnelik. Ta mängib alati kellegi teise mänguväljakul ning kellegi teise reeglite järgi, et ta saaks olla ”Keegi”. Kuid kas sa ikka oled ”Keegi” kui sa mängid rolle, et sobituda kuhugi kellegina, kes sa päriselt ei ole?

Sa tuled siia maapeale, et täita oma ülesandeid ja joonistada enda elutee vastavalt sellele, kuidas sina seda siin kõndida soovid. Kui sa aga asud liikuma edasi teedpidi (mida kahjuks suurem osa inimkonnast teeb), mis on täis kellegi teise ambitsioone, reegleid ning energiaid, mis ei kuulu päriselt sulle ning sinu tõelisele rajale, olles ühenduses sinu Tõelise Olemusega, siis ei saagi sul elus kõik olla hästi. Sa ei saagi olla õnnelik. Sa pead õppima eelkõige olema sina ise. Sa pead eelkõige looma ühenduse oma Tõelise Olemusega ning läbi selle liikuma. Need õppetunnid, mis saabuvad sinu juurde läbi sinu enda Tõelise Olemuse, need on alati kooskõlas sinu Kõrgeima Hüvanguga ning alati ka sinu jaoks saavutatavad. Ning mitte ainult saavutatavad, vaid ka tõstavad sind ühel hetkel piisavalt kõrgele, kus sa tunned ja mõistad, et sul ju tegelikult polegi kunagi olnud vajadust kellegi teise meelejärgi oma elu elada, vaid oma tõelise loo said sa kirja panna alles läbi iseenda sügavaima tunnetuse protsessi.

Ma usun, et see on mõtlemise aine kõigile. Kas sina oled piisavalt aus, eelkõige iseenda suhtes ning seejärel teiste suhtes ? Iga võlts naeratus, tunne, sõna ja tegu tuleb ühel päeval nii ehk naa valguse kätte. Sest inimene on üks osa suurest Universumist ning ta ei saa töötada loomuliku Universumi kulgemise vastu. Sa oled sündinud sellisena nagu sa oled kindla põhjusega. Sul on oma eesmärk ja teekond, mida sa pead siin läbima. Sul on vaja vaid iseenda jaoks see omaks tunnistada ning seda auga täita. Ma luban sulle, et kui sa teed koostööd oma Tõelise Olemusega, ei ole sinu, sinu südame ega hinge soovide ees kinni mitte ükski uks.

Lihtsalt julge olla sina ise ja ole esimene, kes julgeb oma maski langetada, et sinu eeskujul julgeksid teha seda ka teised. Valus tõde või lõputu valu? Kumma valid sina?

Valgust ja armastust,
Ruth

Back to top button
Close