TERVIS

Mis tegelikult juhtub, kui sa rinnahoidjat ööseks ära ei võta?

Suurem osa naistest arvavad, et magades rinnahoidjaga, põhjustab see rindade väljavenimist. Samas ikooniline Marilyn Monroe magas alati rinnahoidjaga, kuna uskus, et see just ennetab rindade ära vajumist. Kumb siis õigem on – kas jätta ööseks rinnahoidja selga või mitte?

Kas rinnahoidjaga magamine avaldab mingit mõju rinna suurusele, kujule või elastsusele? Või kas see võib mingit muud moodi meie tervist mõjutada?

Fakt on see, et mida vanemaks naine saab, seda rohkem rippuma rinnad hakkavad. Põhjuseks on see, et naha elastusus vananedes väheneb.

On olemas ka teatud tegevused, mis mõjutavad ja kiirendavad rindade vajumist veelgi enam. Näiteks rasedus, rinnaga toitmine, suitsetamine, kiire kaalu kaotus või langus ning mingil määral ka väga intensiivne trenn.

Aga miks üldse vajuvad rinnad ära?

Seda põhjustab gravitatsioon, mis tõmbab rinda allapoole. Seetõttu vajuvadki suuremad rinnad rohkem ära. Pikali olles tõmbab gravitatsioon aga rinna hoopis sinu rindkere suunas. Seetõttu ei aita rinnahoidja magades gravitatsiooniga võidelda.

Samas loogika ütleb, et pikali lamamine sel juhul peaks aeglustama rindade äravajumist, kuna siis ei saa gravitatsioon neid varvaste poole kiskuda. Seega ole rohkem pikali ja su rinnad on pringimad? Kuid selleks oleks vaja magada rohkem kui 8 tundi ööpäevas. Kes viitsiks 20 tundi päevas magada?!

Kuid kui rinnahoidjaga magamine mingit kasu ei too, siis kas see võib hoopis mingit kahju teha?

Kui see on seljas liiga tugevalt ja kannad seda terve päeva ning lisaks ka öösel, siis ei lase see nahal taastuda ja oma kuju tagasi võtta. Samuti võib veri kinni jääda.

Seega pigem tasuks magada siiski ilma rinnahoidjata.


Back to top button
Close