PERSOON

MITME NÄOGA MEES: JESPER PARVE

Jesper Parve on mees, kelle nimi hetkel pikemalt tutvustamist ei vaja.
Tema näol on tegemist mehega, kes on inspiratsiooniks oma ettevõtmistega paljudele inimeste ning tema hiljuti avaldatud järjeraamat MEES 2 on taaskord võitnud paljude lugejate südamed.

Foto: Laura Strandberg

WOWEesti.ee uuris, kuidas ürgmees lõpetas korvpalluri karjääri ja kuidas temast sai menukirjanik.

1. Paljud meie lugejad ehk ei mäleta, aga enne kui sinust sai maailmarändur ja blogija, olid sa Eesti mõistes profikorvpallur. Mis lõpetas su karjääri?

Mina ise. Lihtsalt tundsin et aitab. Paremaks ma kindlasti enam ei oleks läinud, mitte mingit arengut ei toimunud, nii et oli õige aeg sellelt rongilt maha astuda enne, kui kuskile hunnikusse sõidan kogu selle sportlaskarjääriga. Oli aeg hakata kasvama ka inimesena ja nautida normaalse kodaniku elu.

2. Meenuta oma esimest reisi Balile, kas see oli lihtsalt puhkusereis või läksid sa juba toona “eneseotsimisrännakule”?

Ei, see oli puhtalt tutvumisreis selle imelise saarega. Olin kuulnud palju vägevat ja head Bali kohta, nüüd oli aeg ka ise kõik omal nahal ära kogeda. Ega esimesel korral midagi erilist ei toimunudki, pigem tekkis arusaam, et seal on küll see miski olemas, kuid et seda leida peab natuke rohkem vaeva nägema ja natuke ka rohkem otsima. Seepärast sai sinna ka tagasi mindud.

3. Tegelesid vahepeal aktiivselt ka toidu teemadega. Avasite koos Evelin Ilvesega võileivastuudio jne. Mis on sinu toiduga seotud ettevõtmistest tänaseks saanud?

JES Sandwich Studio on hetkel talveunes, kuid kui kevad tuleb, oleme põhilistel tänavaüritustel jälle kohal. Paljud inimesed unistavad toiduärisse sukeldumisest, kuid võin ausalt öelda et see on üks raskemaid ja stressirohkemaid ärisid. Kuna eelmisel suvel oli palju muud tegemist ja meie perre sündis ka uus beebi, siis toiduäri jäi natuke tahaplaanile. Kuid uue aasta kevadest alustame uue energiaga.
Hoidke silmad,kõrvad ja suu lahti:). 

4. Kuidas sündis idee sinu esimeseks raamatuks“Minu Bali”?

Raamat käis minuga kaasas juba viimased 10aastat. Lihtsalt, et kätte võtta ja alustada ka selle kirjutamist oli vaja, et keegi mulle jalaga tagumikku lööks ja kõrvust tõstaks. Õnneks elu tegi seda ja sulg hakkas jooksma. Ja nüüdseks olen kirjutanud juba kolm raamatut.

5. Kas jätk raamatuteni “Mees” ja “Mees 2” tuli kuidagi loomulikku rada pidi või toimus sinus eneses mingi suur muutus? Teemad on  lihtsalt nii erinevad

Eks ma muidugi iga raamatu kirjutamise ajal olen erinev inimene, kui olin eelmise kirjutamise ajal. See on loomulik, inimene peabki muutumises pidevalt olema. Aga kui lugeda kõik kolm raamatut läbi, siis lugeja saab kindlasti aru, et kõiki läbib sarnane käekiri. Kellele Minu Bali meeldis,see on ka ostnud järgnevad raamatud. 

6. Kas raamatuid kirjutades avastasid sa ka iseendas midagi, mille olemasolust sa eelnevalt teadlik polnud?

Leidsin üles endas palju nuppe ja lüliteid, milledega saan ennast kontrollida ja õiges suunas liikuma panna ning takistada vales suunas liikumist. Tekkis arusaam, et mina juhin kogu seda elu, mis minu elus toimub. Ja see mõistmine on aastatega ainult kasvanud. Nii et soovitan kõigil ühe ägeda raamatu kirjutada. Avab paljud väravad enda sees enda jaoks. 

7. Sina, Margus Vaher ja Eero Spriit räägite sellest, mida mehed tegelikult tahavad. Kas sa usud, et tead, mida ka naised tegelikult tahavad?

Isegi Eero Spriit ei tea, mis siis minust noorest mehest rääkida 🙂

8. Mis on sinu tuleviku plaanid? Seod sa ennastpigem ühe kindla asjaga või haarad lennult kaasa ka kõik uue, mis tulevikul varuks on?

Siht on selge – sitt on kõrvale lükatud, et head energiad löögile pääseks ja läbi selle veel rohkem head mu ellu tõmbaks. Elu on kuradi äge!!!

Foto: Laura Strandberg

WOWEesti.ee soovitab:

Kuula ka JES Podcasti! Ott Kiivikas ja Egle-Eller Nabi avaldavad oma nipid ja saladused kuidas olla edukad nii paljudel erinevatel elualadel nagu nemad on. Ning lisaks sellele nautida ka rahuldust pakkuvat pere elu, olla heas vormis ning kõige selle loomise juures olla ka tõeliselt õnnelik.Back to top button
Close