MÜSTIKA

Must kass – kas õnne või õnnetuse sümbol?

Miks on igal pool seostatud omavahel musta kassi ja nõida? Kas must kass on õnne või õnnetuse sümbol?  Milline on kassi vägi ja tegelikud omadused spirituaalses maailmas ?  Need on küsimused, mida kasside kohta rohkesti esitatakse. 

Must kass sümboliseerib spirituaalset maailma, saladusi ja spirituaalset jõudu. Neil on aasta sadu olnud pikk seos omavahel nõidadega. Paljud nõiad omavad tänapäevalgi musta kassi, kuid nüüd enam ei panda rõhku nii palju kassi värvile, kui kassile endale. 

Kassi ja nõia ühisest ajaloost:
Kes on rohkem nõiandusega kursis, on kindlasti tuttavad selliste jumalatega nagu Egiptusest Bast ja Isis, Kreeka romaani jumalanna Diana, tumeda kuu jumalanna Hecate ja allilma valvur Inana. Nemad on niiöelda jumalannad, kes võtavad aegajalt musta kassi kuju ning ilmuvad oma manaja ette. Jumalanna Diana oli nõidade peajumalanna ning tema oli ise justkui musta kassi kehastus, kes võttis endale alati füüsilises maailmas musta kassi kuju. Tänapäeval on tema kohta ajaloos vähe teada, sest suurem osa informatsiooni on tema kohta läinud kaduma. Kuid tänu temale on saanud must kass üksnes maagia, nõiduse ja spirituaalse maailma sümboliks. Kui Roomas hakkas kasvama kristlus, siis ühes sellega kadus Diana kultus ja kristlikus võtmes sai must kass omale halva maine. Tema viljakuse, kaitse ja naiselikkuse sümboolika asendus ebaõnne ja surnud esivanemate sümboolikaga, mis hakkas Maailmas koos kristlusega laialt levima. Tänapäeval on must kass ka pigem tumedama maagia esindaja tiitli saanud endale, kuid vanadel aegadel see nii ei olnud. Kass oli pigem kogu nõiduse ja maagia kehastuseks. 

Jah, musta kassi peetakse tumedate jõudude esindajaks, kuid seda ei saa siiski alati võtta ainult üheselt. Ootamatu kohtumine musta kassiga on sama tähendusrikas kui see, et must kass jookseb üle tee, eriti siis, kui ta teeb seda kolm korda järjest. Sellisel juhul soovitakse sind kas millegi eest hoiatada või anda sulle edasi mingit laadi informatsioon. Musta kassi, kes vaatab sulle otsa, ootamatu ilmumine võib tähistada päris mitut asja:

1) Keegi on sinu suhtes kasutanud maagiat või nõidust.
2) Sind jälitab needus – see on siis, kui sa hakkad pidevalt nägema enda juurde ilmumas musta võõrast kassi. 
3) Keegi surnud hingedest soovib sinuga ühendusse astuda. 

Sellisel juhul võta see vastu tänuga, kuna kass hoiatab sind millegi negatiivse eest, mis tähendab, et tulek tegeleda enda puhastamisega või kaitsmisega. 

Kuid must kass ei sümboliseeri vaid tumedat energeetikat. Kassil üldiselt on veel võimsaid omadusi, mille nimel tasub kassi kindlasti omada ja armastada:

1) Kass aitab inimesel terveneda – Kassil on haruldased võimed näha ja tunnetada negatiivseid energiaid ja blokeeringuid inimese füüsilises kehas, seega on nad suurepärased tervendajad. See omadus on kõikidel kassidel ning siin ei ole oluline kassi värv või välimus. Kass läheb ise inimese haige kohapeale magama. Samal ajal inimese haige koha peal olles nagu tõmbavad selle negatiivse energia iseendasse. Hiljem kass ise justkkui filtreerub ja tühistab selle energia endas ära. Kass on ka suurepärane stressi maandaja ja emotsioonide stabiliseerida, kui teda silitada. Kass imeb inimese negatiivse energia endasse ning filtreerib selle ise hiljem ära. 

2) Kass kaitseb needuste, maagia, nõiduse ja kaetamise eest. Kass võtab ka oma perele, peremehele, kellega ta elab ühes energiaväljas, enda peale ka kõige võimsama maagia rünnaku. Üldiselt kassi ennast see ei mõjuta, kuid tean ka juhtumeid, et tugevatel nõidadel, kellel on kass, on aastatega kass päris kesiseks muutunud. Seega peale mitut tugevat rünnakut võib siiski kassile see jätta jälje ja mingi ajajooksul võib kass haigestuda. Kuid see on tema missioon, kaitsta sind. 

3) Kass tunnetab väga hästi spirituaalset maailma ning mitte ainult, ta ka näeb neid ja on võimeline nendega suhtlema. Kass ajab oma kodust välja kõik madalad energiad, kes võivad maja kahjustada (eriti must kass) ning hoiab eemale oma kodu uksest need, kes soovivad sinna sisse saada. Kassil on selle jaoks endal väga tugev energiaväli. Kass on võimeline ka seestuma, kuid siinpuhul on kasu sellest vaid sellisel juhul, kui kass saab käia ka kodust väljas. Kui majas on luupainaja või demoniaalne olend ning see on liiga tugev, et kass saaks hakkama vaid oma energiaväljaga, siis ta võtab selle olendi enda sisse ehk seestub, kuid siis on vajalik, et kass saaks minna kodust minema paariks päevaks ja ennast ise puhastada. Ka palve ja loitsu puhastus rituaal võiks olla siinkohal kassile abiks. Ainult kassi kanda üksi ei tasu ka seda koormat kanda jätta. Seestunud kassil on klassistunud silmad ja võib olla muutliku emotsioonidega. Ning kui kass ei tule selle olukorraga iseseisvalt toime, siis võib see lõppeda ka kassi kadumise või surmaga. 

4) Kassil on ka võimsad astraalsed võimed. Ta on võimeline ka ise rändama ajas ja ruumis. Ning kui sa soovi mediteerida või viia läbi mõnda astraalrännakut, kanaldada infot, siis kassi ruumist ära saatmine võiks olla soovituslik, kuna kass võib takistada mõne astraalolendi saabumist ruumi. Kuid kui viia läbi mõni ohtlik rituaal, siis tasub kassi pigem ruumis hoida kaitse eesmärgil.

5) Kass on ka tihedalt seotud majavaimuga, mis tähendab, et tegelikult tahab iga majavaim, et majas oleks kass. On ka teatud tüüpi majavaime, kes võib pererahva peale pahaseks saades hakata pererahvast kiusama. Siis siinkohal või kass olukorra päästa. 

Kass on eelkõige esoteerilise ja spritiuaalse maailma austajale vajalik koostöö partner. Ta annab sellisele inimese kaasa tugeva kaite, vaimsed teadmised, aitab näha maailma, mis võib muidu olla nähtamatu ning võib olla kehastuseks sinu teejuhtidele. Nad on maagia tugevdajad, tervendajad ning tumedate jõudude eemale hoidjad. Ühenduse hoidjaks surnud hingedele ning tugevdab selgeltnägemise võimeid. Kassil on nii negtiivseid sümboolseid omadusi, kui ka hulgaliselt positiivseid. Negatiivsed omandused seisnevad siiski märkides, mida toovad mustad kassid sinuni. Siinkohal tuleks endast mitte välja minna vaid info tänuga vastu võtta ning vastavalt sellele tegutsema asuda. 

Kanna kassi talismani kaelas ja sa oled kaitstud tumedate jõudude, nõiduste, needuste ning maagia eest. 

Valgust ja armastust,
Ruth

Allikas: Valguseinglid

Back to top button
Close