ILU JA MOOD

NAHAARSTID HOIATAVAD! Selfide tegemine põhjustab kortsukeste teket

Samal ajal kui maailma juhtivad kosmeetikud otsivad parimaid hooldustooteid, mis ennetaks vananemise ilminguid ja muudaks naha säravamaks, toimus Londonis konverents, mille raames teatasid nahaarstid, et ülimalt populaarsed selfid võivad tekitada kortsusid.

Esmapilgul täiesti süütud selfid – kas kerge viis hoida ühendust oma Instagrami jälgijatega või hoopis eneseimetlemise kõrgeim vorm? Kui sinulegi meeldib endast aeg ajalt telefoniga pilte teha, siis nahaarstidel on sulle halbu uudiseid.

Londonis toimunud plastilise kirurgia konverentsi the FACE raames kinnitasid eksperdid, et nutitelefonidest kiirguv elektromagnetväli võib kiirendada naha vananemisprotsesse. Konverentsi juhtinud arst väidab: “Minu patsientide hulgas on palju kuulsusi, kes ennast pidevalt pildistavad ning lisaks ka rohkelt selfisid postitavaid blogijaid, kelle nahad on saanud oluliselt kahjustada ning mida ilmestavad peened kortsukesed. Lained, mida telefonid kiirgavad, erinevad päikesekiirtest. Just seetõttu ei suuda SPF-kreemid meie nahka nende eest efektiivselt kaitsta.” Seega, kui oled aktiivne selfitegija, hoia ennast pisut tagasi.

Arstid ütlevad, et naha seisukorra järgi ei ole väga raske määrata, kummas käes oma telefoni selfi tegemise ajal hoida eelistad, sest sama külge iseloomustab kuivem nahk ning suurem kortsukeste arv. Selleks, et nahka enneaegse vananemise eest paremini kaitsta, soovitab USA nahaarst Zein Obagi kasutada antioksüdantidega rikastatud hooldustooteid.

Kuna selfide tegemise mõju nahale ei ole veel palju uuritud, on selle harjumuse tegelikku mõju nahale veel raske kindlaks teha. Siiski usuvad mitmed nahaarstid, et üsna varsti ilmuvad turule ka esimesed kreemid, mis kaitseks nahka selfide tegemise ajal.

Back to top button
Close