ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUURMÄÄRAMATATEHNIKA

OTSEPILT: kalakaamera näitab jõeforellide tegutsemist!

Veebilehel Looduskalender.ee on võimalik vaadata mitmete loomade ja lindude tegemisi ning seda reaalajas. Taaskord on lisandunud ka kalakaamera, mis näitab veealust elu. OTSEPILTI VAATA SIIT!

Kalakaamera näitab jõeforellide tegemisi.
Kalakaamera näitab jõeforellide kudemist

Jõeforellide kudeaeg on alguse saanud. Kaamera paigaldajate teatel on veeseis kudeojas möödunud aastaga võrreldes pea paarkümmend sentimeetrit kõrgem. Lisaks jõeforellidele võib kaamera eest läbi lipsata ka teisi veelise eluviisiga tegelasi.

Kalakaamera läheb aastatega aina paremaks

Esimest korda näidati forellide kudemist 2014. aasta oktoobris-novembris. Igal aastal on paigutatud kaamera RMK Põlula kalakasvandusse.

Kalakaamera, mis asub 25×25 cm pealt kaetud spetsiaalsest klaasist esiseinaga akvaariumis, paigaldamise taga on Gennadi Skromnov Looduskalender.ee eestvedaja. Tema valitud on koht ja igal aastal ka aeg millal kaamerat panna. Koos Kaido Haageniga (www.kaidohaagen.com) oskavad nad ka kaamera koos akvaariumiga paika panna nii, et see kalasid ei häiri ja pilt ilus jääb. Nõuga on alati abiks olnud ka Rein Maran. ITrottide osaks on jäänud projekti tehniline pool ja selle kohandamine loodusmeeste vajadustele.

Asjaosaliste endi sõnul on kolme aasta jooksul saadud hulga kogemusi. Kuna aga süsteem peaks 24/7 töötama poolteist kuud ja iga ümberseadistamine nõuab kohalesõitu ja seega kulu, siis nõuab eelnev endiselt palju katsetamist ja pisidetailideni läbi mõtlemist.

 

Back to top button
Close