MÜSTIKA

Peegel – hingevaras?

Juba iidsetest aegadest saadik on peegleid (ja kõiki muidu siledaid ja peegeldavaid pinnaseid) kasutatud ennustamiseks, kurja vältimiseks, maagiate läbi viimiseks ning teispoolsusega suhtlemiseks. Nüüdisaegsem on ka läbi peeglite läbiviidavad astraalrännakud. Kuid peegleid on ka kardetud, kui hingevargaid. Nüüd kasutatakse peegleid rohkem vaimse arengu abivahendina, et suurendada enda selgeltnägemise oskuseid ja et omandada teadmisi minevikust. 

Peegeldusega peibutamine oli ülimalt populaarne Läänes keskajast kuni 19. sajandini, kus olid kasutusel niinimetatult maagilised peeglid. Neid kasutasid kõrgema ühiskonna klassi inimesed, kuid eriti nõiad, maagid ja selgeltnägijad.

Vaevu tuntud peeglipõhimõtete kaudu võib tegelikult ka aur peeglil anda meile Jumalikke vastuseid. Selle jaoks on vaja panna peegel seinale rippuma ning peegli ette panna laud. Laua peale peaks asetsema pott, kus see on keevvesi. Kui aur tõuseb, siis muutub peegel häguseks. Info vastuvõtja sai siis jälgida peeglipinnale tekkinud kujundeid, märke ja informatsiooni, mida siis hakkas ta tõlgendama. Kui aur kodenseerub ja tõmmata käega ülevalt alla, ühekorra, mööda peegelpinda ja peale seda tuleb sinna mingi kindel kujund, siis seda loeti Jumalikuks märgiks info saajale. Catherine de Medici kasutas tihti seda tehnikat, et ennustada endale ja kogu Prantsusmaale tulevikku. Ka maag John Dee kasutas obsidiaani peegleid ja kristallkuulide peegeldust, et ennustada kuninganna Elisabeth I’ele. Kasutati isegi verd, mida määriti peegelpinnale, et saada vastuseid teispoolsuselt. 

Praegu on peeglid rohkem inimestel kasutuses kui oma keha ja kauniduse nautimiseks. Kuid siiski on avastatud rohkem erinevaid ja sügavamaid tehnikaid, mis on kohati ka mitte tundjatele ohtlikud. Indias on näiteks peegel kasutusel kui püharituaalide läbiviimise üks olulisemaid abivahendeid enne paastumist, ennustuste läbi viimist ja püha parfüümide ning palvete tegemist. Kuid enda peegeldust peetakse seal ka kui hingeks ning usutakse, et läbi enda peegelpildi on võimalik suhelda ja kohtuda enda suguvõsa hingedega. 

Läbi peegelpindade on võimalik luua ühendus oma kaitseinglitega, kui ka demoniaalsete olenditega. Oleneb tehnikast ja taotlusest, mida üritatakse läbi viia. Peeglitesse on võimalik luua isegi portaale ning kanaleid. Kõik jälle oleneb mingitest kindlatest asjadest. Niisama ei tohiks kunagi öösiti põletada küünalt peegli ees. See avab peeglisse portaali ehk tee teispoolsusesse, ning kui see on sinna tekkinud ebateadlikult, siis võib see tuua kaasa koju ja pererahvale väga palju ebameeldivusi. Küünla valgus peegli ees on ohtlik, kuna tule element meelitab ligi vaimolendeid ning nähtamatuid energiaid, mis on silmale nähtamatud. Öeldakse isegi, et kui öösel peegli ees küünalt põletada, siis võib näha peeglist saatanat.

Samas aga põletades seleniit küünla alusel küünalt peegli ees, siis see on nii puhastava toimega, kui ka aitab luua kanali ühenduse näiteks sinu kaitseingliga peeglisse. NB!!! Kuid seda tehes peab olema siiski kindel, et kõike tehakse õigesti ning päris kogenematul, mitte tunnetajal, ei ole soovitatav selliseid asju praktiseerida.

​Kui peegel äkki puruneb, siis on peegel võtnud endasse kellegi kurjasilma või negatiivse energia. Peegli võib panna ka oma välisuksele, väljapoole, et peegeldada enda kodust tagasi kõik negatiivne energia, mida sinna soovitakse kellegi teise poolt saata. Kui peegel mõraneb, siis peab selle maha matma ja uue vastu ümber vahetama. 

Katkisesse peeglisse vaadata ei tohi, kuna see toob palju halba õnne ning ebameeldivusi. 

Peegliga on võimalik viia läbi ka astraalrännakuid. On maage ja sensitiive, kes kasutavad peegleid, et liikuda läbi selle ajas ja ruumis. Nad saavad liikuda ilma füüsilise kehata erinevatesse paikatesse nii reaalajas, kui ka siis läbi erinevate aegade. Kuid siin peab tõesti seda tehnikat tundma. Peeglid on ohtlikud ja kogenematu inimene võib oma astraalkehaga sinna kinni jääda, seega ei tohiks seda teha üksinda ja võiks olla siiski teatud teadmised astraalrännaku läbiviimise kohta. 

Eriti vene rahvustest inimestel ja vene õigeusus on selline komme, et kui inimene ära sureb, siis kaetakse kodus peegelpinnad.

Seda tehakse kahel põhjusel:
1) et kui hing tuleb lähedastega hüvasti jätma, et siis hing ei ehmataks ennast peeglist nähest.
2) et hing ei jääks peeglisse kinni. 
Peegel salvestab endasse kõik energiad, mis ruumis ringi liiguvad ning läbi peegli on võimalik selgeltnägijal näha, mis energiad ruumis on ning kuidas nad liiguvad. Seega on ka juhtumeid, kui hing, kes on jäänud kahe maailma vahele kinni, hakkab liikuma peeglis. Ta võib seda kasutada sisse ja välja liikumiseks, kui ka sinna kinni jääda. Seega on oluline ka peegleid aegajalt puhastada. 

Ka haige inimese toast peaks peegli kindlasti eemaldama, kuna sellisel juhul võib peegel nõrga inimese hinge endasse tõmmata ning selle sinna sisse lõksu jätta. Osades kultuurides lausa viiakse peeglid sellisel puhul majast välja. ​

Peegli puhastus rituaal: Soovitan viia läbi selle vanakuu, kahaneva kuu või kaduneljapäeva ajal. Pese kõigepealt peegel puhtaks soolaveega (võid kasutada ka pühavett), siis võta kirikuküünal ning tee vasakult paremale ülevalt alla ning mõttes korda ”puhastan, puhastan, puhastan”. Siis võid veel salvei suitsu või kadaka suitsuga seda suitsutada ning jätta sinna ette mõneks ajas seleniit alusel küünla põlema. 

Kui sa oled kindel, et sul on peeglis portaal, siis ma soovitan pigem see peegel viia ja metsa maha matta, kuid peeglit purustada ei tohi. Peegli purustamine toob õnnetusi, pahandusi, tülisi ja muid ebameeldivusi selle purustajale. Seega on ka oluline, et peegel, mis sa endale koju tooksid, võiks olla uus mitte eelnevalt kellegi kodus olnud. Peegel salvestab kõik energiad endasse ning kui sa tood teise kasutatud peegli oma koju, siis see energia võib ka sinu koju sattuda. Seega kasutatud peeglid pole nalja asjad. Samamoodi vanavanemate peeglid. Kui sa midagi negatiivset ei tunneta ja see on sinu peres aegade algusest olnud, siis puhastada see sellegi poolest ära.

Enda magamistoas, kui sul on voodi nii, et sa paistad sellega peeglisse, siis magamise ajal kata peegel kinni. Vastasel juhul võib jälle sinu enda peenkeha sinna kinni jääda. Võib, ei pruugi. Kindlasti ei tohiks ka peeglit asetseda akna alla nii, et peeglisse paistab näiteks täiskuu. Sellisel juhul võivad ka peegli tekkida portaalid. 

Tumedama poole austajad kasutavad tehnikaid, kus jätavad (salvestavad) peeglitesse energiaid, mis võivad hakata pererahvast mõjutama. Seega ka peale külaliste käimist võib alati peegleid puhastada. Ka oma koduvaimuga saab peegli kaudu suhelda. Ning paluda koduvaimul (vaadates peeglisse) enne kodust lahkumist oma kodu valvata negatiivse energia eest. 

Peegleid kasutatakse paljudes erinevates rituaalides.

Õpetan teile ühe positiivse maagia, mida saab peegliga läbi viia:

Võta:
1 valge küünal (sümboliseerib puhtust) ükskõik kui suur küünal
1 punane küünal (sümboliseerib jõudu)
1 roos (sümboliseerib ilu)

Pane küünlad peegli ees põlema ning nende kahe küünla vahele 1 punane roos. Ning laudu 3 korda: 
” Ma olen ilus, ma olen enesekindel ja ma olen edukas. 
Ma olen armastatud ja ma armastan samapalju, kui mind armastatakse.
Ma annan samapalju, kui mulle antakse. ”

Lase küünaldel lõpuni põleda. Ära teistele sellest räägi! 
Kuufaas: uue kuu loomine või noorkuu. 

Valgust ja armastust,

​Ruth
www.valgusinglid.ee


Back to top button
Close