TEHNIKA

Pelgulinna autorent- kiireim autorent Tallinnas?

Olen juhilubade omanik ja autokasutaja juba viimased viisteist aastat. Olen harjunud enda armsate “müramõmmidega”, mis mis mind mõnusalt punktist A punkti B viivad. Auto valikul olen terve elu olnud pigem “printsess”, et värv peab olema kindlasti valge, edasi peab ka auto minema ja edev võiks ka välja näha. Kõike muidugi vastavalt rahakotile, et päris Ferrarist võin ma endiselt siiamaani vaid unistada. 

Aga mu neljarattalised kaaslased on alati mulle külmal ajal sooja kohalejõudmise pakkunud, kui ka märjal ajal kuivana koosolekutele jõudmise jne. Kuni ühe hommikuni… olin jõudnud lapse kenasti kooli viia ja läksin ühte Kalamajas asuvasse kohvikusse hommikusöögile/kohtumisele. Pärast meeldivalt alanud päeva tabas mind auto juurde tagasi minnes aga üllatus- ohhoooo, ei käivitu!!! Mismõttes ei lähe käima? Korraga värvus mu terve armatuur tuledest punaseks ja mu truu sõber otsustas mulle väga olulisel hommikul lihtsalt käru keerata…

No hästi. Mis ma nüüd siis teen?

Õnneks tuli appi Google ja nii ma seal “otsad andnud” autos istusin ja toksisin otsingusse “autorent Tallinnas”. Ja oh seda õnne, kui avastasin, et lähim autorent asub minust vaid 500m kaugusel. Valin numbri. Ootan. Vastab rõõmsa häälega meesterahvas, kellele oma automure ära kurdan ja tema lühike ja konkreetne vastus on mulle: “Kohe saadaval see ja see auto, sellise ja sellise hinnaga päev, millist soovite, kauaks ja kui kiiresti meieni jõuate?”. 

Mina kokutan: “Eeem, umbes 10 minutiga, aga võin ka hiljem tulla”, mille peale meesterahvas vaid teatab, et minu valitud auto ootab mind nende kontori ees täpselt 10 minuti pärast. 

Võtan oma “alla andnud” masinast oma kolm asja ja hakkan kõndima. Ma ei ole eriline jala käija, kuid seda, kuidas Mööblimajani minna, tean ma unepealt. Just selle sama Mööblimaja kõrval asub Pelgulinna autorent, mille ees seisab uhkelt minu valitud rendikas- valget värvi muidigi!!! Auto on puhas, lausa läigib. Ja teate, hind oli ka soodne! Taksoga sellel päeval asju ajades oleksin ma võinud kolm sellist “noolt” üheks päevaks rentida!

Astun kontorisse, kus paberite valmistamine võttis aega täpselt 7 minutit ja olidki võtmed käes. Uskumatu?! Kas nii kiire teenindus on igal pool? 

Olen korduvalt välismaal autosid rentinud, see on pigem “pain in the a**”, kui midagi meeldivat. Kümned paberid, kümned allkirjad, palju ebavajaliku juttu ja absoluutselt maailma aeglaseim teenindus, seega kujutate ette mu üllatunud nägu pärast nii lühikest andmete sisestamist ja juba võtmed peos- “Võite minna!”. 

Tänan, haaran paberid näppu ja istun rendikasse, meeldiv meesterahvas selgitab veel paari asja, võtab viimase allkirja ja kõik. Keeran võtit ja see käivitub!

Jess, isegi paak on täis.
Ps! Ma tean, et vähemalt välismaal on osades kohtades nii, et saad auto tühja paagiga, nagu what, täiesti ebaloogiline! Ja kõige toredam kogu asja juures oli veel see, et kella vaadatates sain aru, et ma ei jää isegi järgmisele kohtumisele hiljaks! 

Kui natuke nuriseda tahaks, siis autos oleks võinud mu iPhone’ile laadija ka olla, aga järgmine kord pistan ka selle igaks juhuks kotti, iial ei tea, millal seda vaja võib minna. 

Kuigi oli see mu esmane kogemus Eestis autorendiga, võin öelda, et see armas Pelgulinna oma päästis mu sinise esmaspäeva! Aitäh sealsetele töötajatele, et hädasolijale nii kiirelt abikäe andsite!

Back to top button
Close