KUHU MINNA

Revolutsiooniline inimkehade näitus “Body Worlds” nüüd ka Tallinnas

T1 Malli kaubanduskeskuses saab näha Gunther von Hagensi murrangulist inimkehade näitust „Body Worlds“, mis toob külastajateni unikaalse plastinatsiooni meetodil säilitatud inimkehad.

Maailmas üle 50 miljoni külastaja kogunud näituse peamine eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust oma kehast ja selle funktsioneerimisest. Näituse külastaja saab täieliku ülevaate inimkeha arenguetappidest, mis omakorda paneb meid mõtlema oma keha toimimisest, tervislikest eluviisidest ning meie organismi samaaegsest unikaalsest haprusest ja tugevusest.

Body Worldsil saab muu hulgas näha jalgpalluri iga viimase kui muskli toimimist palli löömise hetkel või milline näeb seestpoolt välja hokimängija keha kukkumisel.

Keerulise plastinatsiooni meetodiga peatatakse keha lagunemine, viies sellest välja kõik vedelikud ja rasvad ning süstides sisse silikooni. Rändnäitusel eksponeeritud inimkehad on annetatud inimeste endi poolt.

Näituse korraldusmeeskonnad üle maailma on viinud läbi erinevaid küsitlusi vahetult pärast külastust ning 6 kuud hiljem. Näiteks sai 87% külastajatest tänu näitusele rohkem teada inimkehast ja 68% külastajatest lubasid, et hakkavad oma keha heaolule rohkem tähelepanu pöörama. 6 kuud pärast näituse külastamist oli 33% vastanutest alustanud tervisliku toitumisega ning 9% jätnud suitsetamise maha või tugevalt seda piiranud.

Näitust saab vaadata T1 Malli 2. korrusel. Pileteid saab osta näituse kodulehelt www.bodyworlds.ee või kohapealt kassast. Nädala sees ja nädalavahetusel on erinevad hinnad.

Back to top button
Close