RAHA

Riik lõpetab värsketele lapsevanematele olulise toetuse maksmise

Sotsiaalkindlustusamet annab teada, et 1. septembrist kaotab riik ära lapsehooldustasu maksmise neile, kelle laps on sündinud pärast seda kuupäeva. Neile, kelle laps on sündinud enne 1. septembrit, makstakse tasu edasi.

Lapsehooldustasu suurus on 38,36 eurot kuus alates vanemahüvitise saamise lõppemisest kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Kui peres kasvab lisaks veel 3-kuni 8-aastaseid lapsi, on nendega seoses lapsehooldustasu 19,18 eurot kuus lapse kohta. 3-lapselistes ja suuremates peredes on õigus lapsehooldustasu (19,18 eurot) saada kõigi kuni 8 aastaste lastega seoses.

1. septembril 2019 ja hiljem sündinud lastega seoses lapsehooldustasu enam ei määrata. Sellest vabanevad vahendid seob riik aastatel 2020-2022 järk-järgult uude vanemahüvitise süsteemi.

Kõigile peredele, kuhu sünnib laps hiljemalt 31. augustil 2019, määrab ja maksab sotsiaalkindlustusamet lapsehooldustasu vana korra järgi edasi.

Samuti makstakse lapsehooldustasu edasi kõigile, kes 31. augusti 2019 seisuga saavad juba lapsehooldustasu või kellele on see varem määratud. Lapsehooldustasu maksab riik edasi kuni selle saamise õiguse lõppemiseni või hiljemalt 31. augustini 2024.

Tasub teada, et lapsehooldustasu ja lapsetoetus on eraldi asjad, lapsetoetus jääb alles.

Back to top button
Close