ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

RMK kutsub koroonaviiruse leviku ajal inimesi riigimetsa

“Just praegu on parim aeg avastada looduses kevade märke. Näiteks on mitmed rändlinnud juba jõudnud talvitumast tagasi Eestisse,” rääkis RMK külastuskorralduse osakonna juhataja Marge Rammo. 

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kutsub koroonaviiruse leviku ajal viibima rohkem metsas rahvarohkete kohtade külastamise asemel, vahendas BNS. RMK matkarajad ja muud külastusobjektid, seal hulgas lõkkekohad ja metsamajad, on jätkuvalt avatud kõigile huvilistele.

Koroonaviiruse leviku tõttu ei ole soovitatav külastada rahvarohkeid kohti ning avalike ürituste korraldamine on keelatud. RMK soovitab spordiklubi või kaubanduskeskuse asemel minna üksi või perega loodusesse liikuma, et värskes õhus hoida tervist ja tugevdada immuunsüsteemi.

RMK haldab riigimetsas 3100 kilomeetrit tähistatud õppe- ja matkaradu. Loodusrajad on varustatud loodusväärtusi tutvustavate ning looduses käitumise juhiseid sisaldavate infotahvlitega, mis annab suurepärase võimaluse lisaks tervistavale jalutuskäigule ka oma teadmisi loodusest täiendada.

“Just praegu on parim aeg avastada looduses kevade märke. Näiteks on mitmed rändlinnud juba jõudnud talvitumast tagasi Eestisse ning juba mõnda aega on metsas õitsemas näsiniin ja kevadlilled,” lausus Rammo. 

Looduses liikujaile pakuvad puhke- ja peatumisvõimalusi ka 738 lõkketegemise kohta, 59 telkimisala, 27 metsaonni ja 20 metsamaja. Loodusesse minejale on abiks RMK veebileht ja RMK äpp Loodusega koos, kust leiab infot metsapuhkuse võimalustest. Lisaks võib nõu küsida ka RMK külastuskeskustest.

Back to top button
Close