ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

Seadus paneb paika: mida teha naabriga, kellele meeldib aknast linde toita?

Kõigile, kes magalarajoonis elanud on, tuleb tuttav ette pilt tädist, kellele meeldib oma aknast lindudele süüa anda. Mõni on läinud nii kaugele, et ehitab akna kõrvale isegi linnumaja, kus siis tuvid rõõmsalt süüa saavad.

Probleem võib tekkida aga siis, kui naabritele selline tegevus absoluutselt ei istu. Arusaadav ka, sest samast kohast lindude söötmine tähendab seda, et varsti on ümbruskond süüasoovijad täis. Ja ka nende väljaheiteid, mis võib omakorda rikkuda teiste vara.

Mida ütleb seadus? Lindude toitmine keelatud pole. Küll on aga keelatud rikkuda läbi oma tegevuse naabrite või ühisomandi vara.

Nii räägib Eesti Korteriühistute Liidu esimees Urmas Mardi. “Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt peab iga omanik hoidma eriomandi eset korras ning seda ja kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud,” selgitas ta.

Mardi lisas, et samuti reguleerib kinnistu ja omaniku kohustusi Tallinna linna heakorra eeskiri, mille kohaselt peab omanik rakendama meetmeid talle kuuluva kinnistu reostamise ja risustamise vältimiseks.

“Ka on oluline teada, et tuginedes ornitoloogide seisukohale, on parem, kui
linde ei toideta, kuna loodus on siiski ette näinud, et linnud peaks oma
toidu ise hankima ja inimese sekkumine võib põhjustada probleeme,” ütles Mardi.

Kui teisi korteriomanikke lindude toitmine häirib ja see ületab mõistliku tavakasutusega seotud mõju, soovitab Mardi esmalt inimesega rääkida ja paluda viisakalt tegevus lõpetada. “Selge on see, et lindude toitmine ei ole korterelamus kohane ja mõistlik tegevus, sest sellega kaasneb palju ebameeldivat,” ütles ta.

Et asi oleks selgem, saab korteriühistu koosolekul panna paika ka konkreetsed reeglid, mida omanikud peavad järgima.

Allikas: Geenius.ee

Back to top button
Close