ELUSTIIL / HEAOLU / KULTUUR

Seni karmi keelu all olnud snus jõudis Eestis nüüd ametlikult müüki

Eesti e-sigaretimüüja Nicorex teatab, et on oma poodidesse müügile toonud huuletubaka ehk snusi, mis on Eestis seni keelatud olnud.

Põhiline vahe on selles, et Nicorexi snus ei sisalda tubakat, mistõttu liigitub ta alternatiivsete tubakatoodete alla (mis on Eestis legaalsed) ja seetõttu on EMTA ja Terviseamet selle müügiks ka loa andnud.

Nicorex Baltic OÜ juhatuse liikme Sven Kotke sõnul on Eestis hinnanguliselt 30 000 aktiivset huuletubaka tarbijat ja kuigi huuletubaka müük on olnud keelatud, siis selle omamine ja kasutamine mitte.

“Internetis vohab salaturg, seda eriti tuhandete kasutajatega Facebooki gruppides. Igal huvilisel on olnud võimalus leida internetis neid, kes tubakat teistest riikidest sisse toovad ja edasi müüvad,” rääkis Kotke.

Sarnaselt alkoholile on tubaka- ja alternatiivsed tubakatooted valdkond, kus kvaliteedikontroll on äärmiselt oluline. „Erinevalt salakaubast saab legaalsete toodete puhul alati kindel olla, et need on kontrollitud ja kasutajatele võimalikult ohutud,” ütles Kotke.

Tubakavaba snus toimib nagu tavaline huuletubakas, küll aga jäävad kasutaja hambad valgeks ning riided ja suu puhtaks. Mis peamine, selles puudub tubakas, mis on Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel seotud vähemalt 25 haiguse tekkega ning mille tarvitamist peetakse maailma suurimaks surmade põhjustajaks.

Back to top button
Close